Kuciak – Magda, Krivák (C), Bartoš, Turňa – Baran, Obročník – Leško (90. Viazanko), Mikuš (86. Tereščenko), Bernadina (63. Breznaník) - Wiezik

Rusov – Lupták, Hladík, Tóth, Čonka – Greššák (C), Grendel (84. Pekár) – Jirka, Dangubič (63. Jarovič), Miesenbock (67. Sloboda) - Bakoš

Rozhodovali: Pavlík – Hrčka, Bednár

Diváci: 1 685

Polčas: 0:0

Spartakovci si duel v Zelpo Arena predstavovali úplne inak. Po zmene strán prišla chyba v strede poľa, ktorú potrestal Leško.

Tréner Radoslav Látal nechal v treťom ligovom kole oddychovať viacero futbalistov na čele s kapitánom Borisom Godálom či Jakubom Radom. Anton Sloboda zostal na lavičke. Zdravotné problémy trápili Egha, Lovása, Čanturišviliho i Yilmaza. Vlasko, ktorý rieši zahraničný angažmán, požiadal o individuálne tréningové jednotky. Na pravej strane obrany po prvý raz v sezóne nenastúpil Andrej Kadlec, namiesto neho tam operoval Lukáš Lupták. V útoku sa predstavila čerstvá posila andelov Marek Bakoš.

Úvod stretnutia bol aktívny z oboch strán. Najprv diváci odmenili potleskom sľubný center domáceho Leška, nepríjemne preletel šestnástkou tesne vedľa ľavej žrde. Na opačnej strane takmer pochybil brankár Kuciak. Pri odkope trafil do chrbta vyskakujúceho Tótha. Lopta však mierila vedľa opustenej brány. V trinástej minúte pohrozil Bakoš, po vysunutí Dangubiča pálil zvnútra šestnástky mimo. Domáci odpovedali okamžite. Spoza pokutového územia Rusova zamestnal Oobročník. Strážca svätyne Spartaka vyrážal nad brvno. Desať minút pred koncom prvého dejstva zahral Bakoš priamy kop. Jeho gólový pokus bol Kuciak nútený boxovať preč. Do kabín sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán nastúpili oba celky bez zmien. V 52. minúte vypálil z diaľky neatakovaný Grendel. Kuciak mal čo robiť, aby vyrazil na roh. Napriek výrazne vyššiemu držaniu lopty a tlaku na bránu Podbrezovej, to boli práve hráči Mareka Fabuľu, ktorí sa dostali do vedenia. V 56. minúte sa po strate v strede poľa za obranou ocitol Leško a zoči-voči Rusovovi uspel, mieril medzi nohy – 0:1. Po inkasovanom góle sa Železiari stiahli a do útoku príliš neponáhľali. Spartakovci robili čo mohli, no príležitosti na gól neprichádzali. Zo záverečného tlaku taktiež vyrovnať nedokázali. Z Podbrezovej odchádzajú červeno-čírni bez bodu. Najbližšie ich čaká tretie predkolo Ligy majstrov v Belehrade a v sobotu doma Michalovce.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): „Zápas sa mi hodnotí ťažko. Prehrali sme si ho sami. V prvom dejstve si myslím, že to v defenzíve bolo bez problémov, v ofenzíve sme si vypracovali dve šance. Žiaľ, nezakončili sme ich. Po zmene strán sme pätnásť minút boli silní s loptou na nohe, ale následne prišla chyba, ktorá nás stála víťazstvo i tri body. Po góle sme neboli schopní dostať sa do hry. Dnes sme stratili tri body.“