Chudý – Kadlec, Godál (C), Hladík, Čonka – Rada, Greššák, Grendel (78. Jarovič) – Jirka, Egho (86. Miesenbock), Čanturišvili

Brkič – Galič, Jakovljevič, Barišič, Stojkič (C) – Rustemovič, Čirjak – Filipovič (89. Bencun), Bilbija, Todorovič (72. Pezer) - Ačimovič (68. Jovič)

Žlté karty: 25. Hladík, 84. Čanturišvili - 19. Stojkič, 62. Čirjak

Červená karta: 88. Čanturišvili 2 ŽK - 70. Čirjak 2 ŽK

Rozhodovali: Scherbakov – Khomchenko, Getikov

Diváci: 0

Polčas: 0:0

Duel sa hral v komornej atmosfére bez divákov. Napriek tomu ho futbalisti Spartaka zvládli. Do Mostaru si vezú sľubný výsledok.

Tréner Radoslav Látal nemohol pri svojej ostrej premiére na lavičke Spartaka využiť služby zranených Štefana Pekára, Antona Slobodu, Jána Vlaska i Andreja Lovása. Do nominácie sa nevošli Kubilay Yilmaz s Lukášom Mihálikom. Pre žlté karty pauzoval Martin Tóth. V základnej zostave sa objavili letní novici – Jakub Rada a Erik Grendel. Na lavičke boli pripravení Senad Jarovič, Filip Dangubič a tiež Fabian Miesenbock.

Úvodné dejstvo sa nieslo v znamení domáceho mužstva. Zrinjski sa len málokedy dostalo k lopte. Od prvej minúty sa hralo na polovici súpera. Spartakovcom však chýbala finálna koncovka. Skúšali to centrami z jednej i druhej strany. Tie defenzíva Mostaru odvracala. Keď sa už zverenci Radoslava Látala dostali do pokutového územia, po peknej prihrávke Grendela zakončil Čanturišvili trestuhodne vysoko nad. Bola to zároveň posledná sľubná akcia prvého polčasu. Ako Martin Chudý, tak ani Ivan Brkič prakticky nemali žiadnu robotu.

Do druhého dejstva nastúpili oba celky bez zmien. Červeno-čírni vybehli opäť aktívne. Pár sekúnd po nástupe pálil spoza šestnástky Grendel. Brankár Brkič mal čo robiť, aby jeho pokus vytlačil zo šibenice na roh. V 54. minúte sa po prvý raz ozval protivník. Po rýchlej akcii strieľal zvnútra pokutového územia Filipovič. Chudý loptu neudržal v rukaviciach, no tesne pred čiarou ju odkopával do bezpečia Kadlec. Futbalisti Mostaru na pár minút ožili. Zarmútiť ich mohol v 60. minúte Greššák, po prihrávke Čanturišviliho zakončoval zblízka do brankára. O štyri minúty neskôr predviedol individuálnu kvalitu Jirka, nebezpečné zakončenie mu vyrazil Brkič. Záverečných dvadsať minút dohrávali hostia bez Čirjaka, ktorý v priebehu ôsmich minút videl dve žlté karty. Presilovku využili hráči z malého Ríma desať minút pred koncom. V strede poľa si prevzal loptu Jakub Rada, zdvihol hlavu, videl nabiehajúceho Jirku, ktorému poslal ukážkový pas za obranu. Rýchlonohý krídelník s číslom 33 na drese preloboval brankára Brkiča a rozjasal spoluhráčov – 1:0. Odchovanec Spartaka si pripísal druhý presný zásah v európskych súťažiach. Dve minúty pred záverečným hvizdom videl druhú žltú kartu aj Čanturišvili. Počty na trávniku sa vyrovnali. Rezultát však nie. Zostal nezmenený. Spartakovci uhrali pred odvetou želaný výsledok. Druhý súboj je na programe 18.7. o 19.00 hod.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Chceli sme zápas odohrať bez inkasovaného gólu, čo sa nám podarilo. Nadstavbou k tomu je strelený gól. Padol po krásnej prihrávke Jakuba Radu. V prvom dejstve sme hrali dobre v defenzíve. Súpera sme nepustili k vážnejšej príležitosti. Bohužiaľ, viazla nám finálna časť. Získali sme loptu v nebezpečných priestoroch, ale neboli schopní ju zakončiť. Trochu nás to brzdilo. Po zmene strán som nabádal hráčov, aby boli zodpovední vzadu. Čakali sme na jeden moment, štandardnú situáciu. Prišla po spomínanej Radovej prihrávke. Sme len v polčase. Čaká nás veľa práce."

Ante Miše (tréner HŠK Zrinjski Mostar): "Bol to zápas dvoch výkonnostne vyrovnaných mužstiev. Chceli sme kontrolovať hru, taký bol náš plán, ale po vylúčení Čirjaka v 70. minúte sme boli nútení ho zmeniť. Gól sme dostali po nešťastnej akcii, neskladáme však zbrane. Je za nami len prvý polčas, doma budeme hrať rozhodne inak. Bude to iný zápas a verím, že si v ňom vytvoríme viac šancí a viac zariskujeme."