Spartak si z Moraviec vezie bod za remízu 2:2

Zlaté Moravce:

Kováč - Kupec, De Souza, Pintér, Majkič – Gešnábel (67. Farras), Perišič, Karlík, Orávik (C) – Školnik (82. Krznarič), Cebara (90. Slančík)

Spartak:

Kamenár – Godál, Nikolič (67. Majtán), Horník, Čonka – Baez (41. Tambe) – Schranz, Jež, Mihálik (79. Greššák), Mikovič – Depetris

Góly:6. De Souza, 28. Cebara (11m) – 15. Mihálik, 45. Depetris (11m) Žlté karty:24. Perišić, 45. Karlík, 90. Kováč - 17. Baez, 24. Jež, 60. Schranz, 66. Mikovič, 90. Godál Červené karty:38. Perišić
Polčas: 2:2

V 22. kole vycestovali andeli do Zlatých Moraviec. Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase, ktorý bol až príliš nervózny. Najlepším hráčom zápasu bol Lukáš Mihálik, ktorý strelil dôležitý vyrovnávajúci gól a vybojoval penaltu. Predvádzal výbornú, aktívnu hru, nebál sa chodiť do kombinácie či súboj jeden na jedného.

V peknom počasí začali domáci lepšie. Už v štvrtej minúte sa po tom, čo Horník prehral hlavičkový súboj, dostal do tutovej príležitosti Majkič, no Kamenára po zemi neprekonal.

Čo sa nepodarilo Majkičovi, podarilo sa v šiestej minúte po štandardnej situácii De Souzovi, ktorý po centri Školníka vyskočil najvyššie a nedal Kamenárovi hlavou šancu – 0:1.

Tlak ViOnu pokračoval počas celých úvodných desiatich minút. V trinástej minúte chybne rozohral Mihálik, Školnik z prvej našiel Cebaru, ale Kamenár loptu chytil.

Lukáš Mihálik však svoju chybu o dve minúty napravil, keď hlavou usmernil do siete center Depetrisa – 1:1.

V 26. minúte sa v šanci ocitol po peknej kombinácii Depetris, loptu si prebral na hranici pokutového územia, no z otočky nemala jeho strela razanciu a Kováč s ňou nemal žiadny problém.

V 28. minúte využil ViOn rýchly brejk po pravej strane, kde chýbal Godál, ktorý pomáhal ofenzíve, Perišić centrom po zemi, trafil v pokutovom území Baeza do ruky a rozhodca bol nekompromisný, pokutový kop! Loptu na biely bod si postavil Cebara, ktorý poslal Kamenára do opačnej strany a ViOn do vedenia 2:1.

V 38. minúte videl Perišić po faule v strede poľa na Mikoviča druhú žltú kartu a predčasne sa porúčal pod sprchy.

Tréner Hucko ihneď zareagoval a v 41. minúte poslal do hry Tambeho, ktorý striedal Baeza.

Nervózny prvý polčas uzavrel pokutový kop, tentoraz na strane Trnavy. Karlík fauloval v pokutovom území Mihálika a rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si zobral Depetris a vyrovnal na 2:2.

Úvodné minúty druhého dejstva boli o niečo pokojnejšie. Hráči oboch mužstiev v kabíne vychladli. Do prvej väčšej príležitosti sa dostala Trnava v 59. minúte. Mikovič rozohral štandardnú situáciu, do jeho strieľaného centra vložil hlavu Nikolić a Kováč mal čo robiť, aby loptu vytiahol nad brvno.

Tlak andelov pokračoval a v 62. minúte po peknej akcii a priťuknutí Tambeho strieľal v pokutovom území Schranz do brvna.

Trnavčania mali na ihrisku hernú prevahu, tréner Hucko posilnil ofenzívu, keď do hry poslal namiesto Nikolića Majtána.

V 74. minúte našiel Majtán centrom hlavu Tambeho, ale jeho prudkú hlavičku k žrdi Kováč kryl.

Hneď na to z brejku otestoval Kamenára Cebara.

Spartak v záverečnom nápore skúšal rozhodnúť zo všetkých síl, v deväťdesiatej minúte sa dostal na hranici pokutového územia k strele Mikovič, ale Kováča neprekonal. Domáci už iba odkopávali lopty a čakali na záverečný hvizd. Spartakovci vezú domov bod za remízu 2:2.

OHLASY PO ZÁPASE

Ivan Hucko (FC Spartak Trnava): "Tento zápas sa mi ťažko hodnotí. Viac ma mrzí, že sme si v stredu pokazili reputáciu. To ma mrzí viac ako tento zápas, v ktorom to vyzeralo tak ako má vyzerať. Malo to náboj, vypracovali sme si niekoľko príležitostí, ktoré sme nedokázali využiť. Streda ma však mrzí viac."