Spartak remizoval so Slováckom, dvomi gólmi sa blysol Yilmaz

Slovácko
Spartak
2:2

Spartak:

1. polčas: Strapák - Kadlec, Godál, Oravec (Hladík), Janso - Bello, Tóth - Jirka, Košťál, Gagnon - Yilmaz (C)

2. polčas:

Jakubech - Čögley, Hladík, Horník, Čonka - Greššák, Sloboda - Halilovič, Mihálik, Kerlon (56. Jirka) - Yilmaz

Góly: 20. Kubala, 34. Sadílek - 54. Yilmaz, 55. Yilmaz

Žlté karty:

49. Daníček
Polčas: 2:0

V treťom prípravnom zápase nastúpili spartakovci proti Slovácku. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, kým v prvom andeli inkasovali dva góly, v druhom sa im rovnaký počet podarilo streliť. V stretnutí sa objavil Kubilay Yilmaz, ktorý je v Spartaku na skúške.

Úvod stretnutia vyšiel lepšie andelom, ktorí mohli ísť v šiestej minúte do vedenia zásluhou Jirku.
Jeho strelu zvnútra šestnástky zblokoval obranca na rohový kop. V dvanástej minúte sa po prvý raz ozvali hráči Slovácka. Po centri Rezeka zakončoval na prvej žrdi nad bránu Kubala. Svoju druhú príležitosť v zápase o osem minút neskôr ale už pretavil do gólu. Strapákovi nevyšiel odkop od brány, ktorý zachytil Machalík, vysunul Kubalu a ten strelou po zemi vedľa brankára Spartaka otvoril skóre duelu 1:0. Slovácko po góle ožilo, čoraz viac sa dostávalo pred červeno-čírnu bránu, po polhodine hry narobil strelou k žrdi Strapákovi problémy Sadílek. Aj on si však svoju šancu zopakoval, v 34. minúte prenikol za obranu Biolek, ktorý pálil do pravej žrde a z dorážky Sadílek prepálil Strapáka - 2:0.

Tréner Miroslav Karhan poslal do druhého dejstva inú zostavu, na ihrisku zostal iba Kubilay Yilmaz, ktorého si vytipoval Marián Šarmír z juniorky, no po prvom zápase pre nedostatok útočníkov odcestoval do Uherského Brodu za hlavným mužstvom. Práve 20-ročný mladík bol hlavnou postavou druhého polčasu.
Dve minúty po nástupe si spartakovci vypracovali obrovskú príležitosť, po štandardnej situácii zakončoval zblízka Sloboda, brankár Slovácka vytiahol zázračný zákrok. V 54. minúte sa hráči z malého Ríma dočkali prvého gólu. Výbornou prihrávkou za obranu vysunul Kerlon Yilmaza, ktorý sa pohral nielen s brankárom, ale aj s dvomi obrancami a bez problémov do odkrytej brány znížil narozdiel gólu. Diváci na tribúnach nestihli poriadne zatlieskať prvému gólu a Kubilay Yilmaz im o minútu neskôr pripravil ďalšiu gólovú lahôdku. Po postupnej akcii cez Greššáka mu loptu na hranici pokutového územia prihral Sloboda a Turek narodený vo Viedni vymietol pavučiny v pravom hornom rohu - 2:2. Hráči Slovácka sa v druhom dejstve dostali k jednej príležitosti, po rohovom kope strieľal do ľavej žrde Čivič. Na konci duelu sa andeli snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no Sloboda po individuálnom prieniku Košťála namieril vysoko nad.

V bráne sa po prvý raz v zimnej príprave objavil Adam Jakubech, ktorý si v úvode januára plnil reprezentačné povinnosti a následne dostal od trénerov menšie voľno. Naopak, voľno tentoraz dostal mladý brankár Martin Vantruba. Pre zranenie chýbali Mikovič so Schranzom. Žalúdočna viróza nedovolila nastúpiť Danielovi Dubcovi. Zverenci Miroslava Karhana sa z Uherského Brodu vracajú v sobotu. Ďalší prípravný zápas ich čaká budúci týždeň v stredu (25.1.), keď na umelej tráve v Brne nastúpia proti domácej Zbrojovke. Krátke zhrnutie pocitov a dvoch duelov z UH si budete môcť prečítať na našom webe cez víkend. Rovnako v krátkosti predstavíme zaujímavého hráča - Kubilaya Yilmaza.

OHLASY PO ZÁPASE

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Do zápasu sme vstúpili dobre, prvých 25 minút znieslo prísnejšie kritéria, no následne sme po chybnej rozohrávke inkasovali úvodný gól a stratili organizáciu v hre. Súper nám robil problémy, druhý gól pridal taktiež po chybe. Naše šance sme nedokázali dotiahnuť do konca. Cez polčas som druhej zostave prízvukoval, aby zabrali a pokúsili sa o zvrat. Síce sa nám to nepodarilo úplne, ale druhé dejstvo bolo z našej strany veľmi dobré. Čo sa týka Yilmaza, dva zápasy sme mali len jedného útočníka, Dubec má žalúdočné problémy, aj preto sme chceli vidieť ako sa zhostí svojej šance v zápase. Ďalej ste videli sami."

Kubilay Yilmaz (strelec dvoch gólov):

"Cítim sa veľmi dobre, som šťastný, že sa mi podarilo streliť dva góly. Myslím si, že sme hrali celkom dobre. Pri prvom góle som musel urobiť brankárovi kľučku, teším sa, že to vyšlo. Som naozaj rád, že tu môžem byť."

Emir Halilovič (hráč FC Spartak Trnava):

"Po takom prvom polčase musíme byť s výsledkom 2:2 spokojní. V druhom dejstve sme boli aktívnejší."

Martin Košťál (hráč FC Spartak Trnava):

"Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme inkasovali dva góly, súper si proti nám veril viac. V druhom dejstve sme sa zlepšili, hráčov sme si lepšie preberali a dokázali vyrovnať. Som veľmi rád, že dostávam toľko príležitostí, snažím sa ukázať v čo najlepšom svetle. Budem sa snažiť naplno pracovať aj naďalej."