Šulla – Sekulič (C), Rundič, Bajrič, Božikov – De Kamps (70. Nono), Rabiu (84. Hološko) – Čavrič, Holman (74. Savičevič), Moha - Šporar

Chudý – Kadlec, Godál (C), Oravec, Čivič – Pehlivan, Sloboda – Jirka (90. Ofosu), Egho (88. Lovás), Čanturišvili – Yilmaz (74. Pekár)

Žlté karty: 22. Holman, 41. De Kamps - 17. Pehlivan, 88. Sloboda

Diváci: 2 141

Rozhodovali: Sedlák – Kováč, Chládek

Polčas: 1:0

Úvodný semifinálový duel sa skončil remízou 1:1. Po zmene strán strelil dôležitý gól Marvin Egho.

V úvodnom semifinálovom dueli chýbali pre zranenie Vlasko s Tóthom. Na stopérskom poste vedľa Borisa Godála stále preto Matej Oravec. Začiatok súboja patril domácemu celku. Belasí sa už v desiatej minúte radovali z vedúceho gólu. Holman našiel za obranou Čavriča, ktorý zvnútra šestnástky prepálil Chudého – 1:0. Aktivita zverencov Martina Ševelu sa po presnom zásahu mierne zvýšila. Na konci tridsiatej minúty to prízemnou strelou skúšal Šporar. Chudý bol na mieste. O šesť minút neskôr sa k slovu dostali i spartakovci. Vedľa pravej žrde pálil Yilmaz. Prvé dejstvo uzavrel Rabiu, jeho pokus šiel tesne vedľa ľavej žrde.

Po zmene strán nastúpili identické jedenástky. Hostia z Trnavy pôsobili živším dojmom. Prestávka im pomohla. Najprv sa síce hralo medzi oboma šestnástkami bez vážnejších príležitostí. Krátko po hodine hry prevzali mierne iniciatívu spartakovci. Držali loptu na svojich kopačkách a na svojho protivníka vyvíjali stále vyšší tlak. Ťažili z neustáleho výborného dostupovania v strede poľa. V 68. minúte sklepol Egho loptu na hranici šestnástky Yilmazovi, no legionár z Rakúska netrafil priestor medzi tromi žrďami. O pár chvíľ na to ušiel po pravej strane neúnavný Jirka, na zadnej žrdi našiel Egha, ale ten trafil brániaceho hráča domácich. Čo sa mu nepodarilo po prihrávke Jirku, napravil o minútu neskôr. V šestnástke ho umne našiel pred bránou Pekár a Egho volejom nedal Šullovi žiadnu šancu – 1:1. Záver súboja sa iba dohrával. Futbalisti Nestora El Maestra strelili pred domácou odvetou dôležitý gól. Najbližšie ich čaká v sobotu opäť duel so Slovanom. V sobotu je výkop naplánovaný na 15.30 hod. Lístky sú dostupné denne online na https://cityarena.maxiticket.sk/zapas-spartak-slovan-2018-04. Pohárová odveta sa hrá 18.4. v malom Ríme.

OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Bol to veľmi seriózny zápas. So Slovanom na tomto štadióne nevyhral nikto. Neočakával som, že vyhráme, iba dúfal. Myslím, že z našej strany to bolo ok. Máme za sebou iba polčas. Nechcem hovoriť veľa. Dali sme gól a vonku uhrali remízu. Je zaslúžená. Vďaka tomu máme možno malú šancu postúpiť do finále. Bola by to senzácia. Uvidíme, ako to dopadne."

Martin Ševela (tréner ŠK Slovan Bratislava): "Mali sme dobrý vstup do zápasu a vytvorili sme si niekoľko pološancí. Z jednej z nich sa nám podarilo dať gól. V druhom polčase sme chceli v tomto zámere pokračovať, vytvoriť si ďalšie šance a opäť skórovať. Nepodarilo sa nám však splniť pohárovú matematiku - doma neinkasovať. V závere stretnutia nám Trnava začala robiť problémy, pred našou bránkou boli závary a o vyrovnávajúci gól sme si naozaj koledovali. Remíza však svedčí priebehu zápasu, všetko je otvorené a rozhodne sa v Trnave. Určite tam bude lepšie ihrisko, lebo naši technickí hráči, najmä v strede poľa, potrebujú kvalitu. Aj do odvety pôjdeme s cieľom zvíťaziť."