Spartak juniori:

Urminský – Pavlovčík, Kiss, Horník, Jašúrek – Zolvík (46. Malaševsky), Mihálik (80. Bango) – Martinka (58. Sviatko), Vlasko (68. Dvorák), Brigant – T. Vantruba

Šaľa:

Krištof – Nagy, Hrano, Ľ. Hanzel, Prúčny – Pecho, Mpofu – Lovska (82. Tóth), Meszlényi (64. Kochan), Kele – Kingambo

Góly: 6. Vantruba, 38. Brigant (11 m), 42. Horník, 75. Vantruba – 30. Mpofu, 45. Meszlényi
Polčas: 3:2

Zverencom Vladimíra Ekhardta vyšiel vstup do nového ročníka III. Tipos ligy výborne.

Domáci nastúpili v strede poľa s Vlaskom, Brigantom a Mihálikom. Už v 6. min po prihrávke Martinku unikol od polovice ihriska Vantruba a bez problémov otvoril skóre stretnutia – 1:0. Po polhodine hry bolo vyrovnané, keď po rohu hostí nedokázala domáca obrana ani brankár Urminský odvrátiť nebezpečenstvo a Mpofu z asi 10 m prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:1. V 38. min faulovali hostia v šestnástke Vlaska a z nariadenej penalty upravil Brigant na 2:1. O štyri minúty už bolo zásluhou Horníka 3:1, keď mu dobre prihral Pavlovčík. V závere polčasu prenikol po ľavej strane do šestnástky spartakovcov Kele a jeho center poslal neobsadený Meszlényi hlavou do trnavskej brány – 3:2. O výhre domácich sa definitívne rozhodlo v 75. min, keď znovu unikol Vantruba, obišiel brankára Krištofa a uzavrel na konečných 4:2.

Text: Mikuláš Rožňák

OHLASY PO ZÁPASE

Vladimír Ekhardt: „Bol to veľmi ťažký zápas, Šaľa prišla s iným mužstvom ako ukončila minulú sezónu. Má tam zopár kvalitných hráčov. Druhým problémom pre obe mužstvá bolo ťažké počasie - dusno, teplo. S týmto sme sa museli vyrovnať. Šaľa ukázala, že buduje dobré mužstvo. My sme dobre vstúpili do zápasu, dali sme gól. Škoda len, že po chybe brankára alebo obrancov sme súpera postavili na nohy. Trocha sme stratili tempo a hra sa vyrovnala. Dali sme druhý a tretí gól, no súper v závere polčasu znížil. V druhom polčase sme už nechceli toľko otvárať priestor, viac sme sa zatiahli. Súper mal viac z hry, ale my sme z brejku zakončili Vantrubom na 4:2. Myslím si, že sme dnes zaslúžene vyhrali."