FC Zbrojovka Brno - FC Spartak Trnava 2:3

Spartak
2:3

Spartak:

Vantruba - Kadlec (46. Lukič), Hladík (46. Godál), Tóth, Čonka (46. Janso) - Greššák (46. Oravec), Tomovič - Čeredničenko (46. Jirka), Mihálik (46. Yao), Čanturišvili (70. Čeredničenko) - Egho (70. Bogdanovski)

Góly: 25. Kratochvíl, 56. Pilík (11 m) - 47. Čanturišvili, 80. Jirka, 82. Bogdanovski
Polčas: 1:0

Hlavnou postavou zápasu bol navrátilec ERIK JIRKA, ktorý jeden gól dal a na dva prihral.

V piatom prípravnom zápase v letnej zaberačke chýbali Nestorovi El Maestrovi Robert Tambe a Yasin Pehlivan s Andrejom Lovásom. Posledný menovaný si od futbalu oddýchne niekoľko týždňov. Po dovolenke sa vrátil Adam Jakubech, no duel sledoval iba z lavičky. Navrátilcom v zostave bol aj rýchlonohý krídelník Erik Jirka.

Úvodné dejstvo prinieslo výraznú aktivitu zo strany Brna, ktoré už v tretej minúte mohlo viesť. Z uhla pálil do nohy Vantrubu Mikuš. O niekoľko sekúnd síce odpovedal strelou spoza pokutového územia Mihálik, no mieril nad bránu. Zbrojovka išla do vedenia v 25. minúte, keď sa po centri Alvina presadil zvnútra šestnástky Kratochvíl - 1:0.

Tréner Nestor El Maestro urobil do druhého polčasu až šesť zmien. Na ihrisku sa objavil aj Erik Jirka a práve on krátko po nástupe ponúkol pred bránou vyrovnanie Čanturišvilimu. Legionár z Gruzínska neodmietol - 1:1. Andeli sa z vyrovnania radovali len deväť minút. Po ruke Lukiča ukázal rozhodca na biely bod. Loptu naň si postavil Pilík a poslal Vantrubu do opačnej strany - 2:1. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom pomohla spartakovcom pravá žrď. Zblízka pálil Lutonský. V 80. minúte však bolo skóre opäť nerozhodné. Neúnavný Erik Jirka dokonale využil chybnú rozohrávku brankára Brna - 2:2. Ten istý hráč bol aj pri poslednom góle, ktorým červeno-čírni otočili stav stretnutia vo svoj prospech. Zo stredu ihriska našiel Godál skvelou prihrávkou Jirku, ktorý poslal center do pokutového územia a tam bol pripravený Bogdanovski - 2:3.

Najbližšie sa Spartak predstaví v sobotu od 11.00 hod v Kroměříži, kde vyzve Baník Ostrava.

OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Teší ma, že sa zápas čo zápas zlepšujeme. Morálka je vo všetkých dueloch taktiež výborná. Dnes to bol dobrý súboj proti kvalitnému súperovi. Zo psychologického hľadiska je fajn, že sme vyhrali. Víťazstvá chalanom pomôžu. Ako však hovorím stále, pre mňa je dôležitejšie to, že vidím na ihrisku taktický progres. Hráči dokážu preniesť veci z tréningu. Som šťastný, že sa nikto nezranil. Naopak, zranení hráči sa nám vracajú. Cez polčas som chalanom povedal, že nie sú horší od súpera, stačí málo a môžu vyrovnať, dokonca vyhrať. Ukázali sme si jednu taktiku, ktorá im možno pomohla a možno nie (smiech)."

Erik Jirka (hráč FC Spartak Trnava):

"Stretnutie nám vyšlo. Škoda, že sme v prvom polčase nedokázali skórovať, šance sme si vypracovali. Podarilo sa to až po zmene strán, vďaka čomu sa tešíme z víťazstva. Veľmi sa teším, že som naspäť. Zranenie ma zastavilo na tri týždne. Priznám sa, že to nie je ešte úplne v poriadku, ale keď budem naďalej pracovať, určite sa do svojej pohody dostanem."