FC Nitra - FC Spartak Trnava 2:2

FC Nitra - FC Spartak Trnava 2:2


Nitra
Spartak
2:2

Spartak:

(46. Vantruba) - Lukić (60. Kadlec), Tóth (46. Hladík), Oravec, Janso - Greššák (46. Pehlivan), Tomovič - Čeredničenko (78. Bogdanovski), Yao, Mihálik (46. Jirka, 69. Čonka) - Pekár (60. Egho)

Góly: 80. Šimončič, 81. Abrahám - 32. Čeredničenko, 77. Egho (11 m)
Polčas: 0:1

V siedmom prípravnom stretnutí nastúpili Trnavčania na pôde Paty, kde privítali hráčov Nitry. V stretnutí dlho viedli, v posledných desiatich minútach o víťazstvo prišli.

Tréner Nestor El Maestro nenominoval na zápas dvojicu Čanturašvili, Godál, ktorí dostali voľno. Pre zranenie nenastúpil Andrej Lovás. Po návrate z Kamerunu sa na súpiske neobjavil Robert Tambe, ktorý sa k mužstvu pripojí v stredu. Letná akvizícia Tomáš Brigant sa pridá v najbližších dňoch po tom, čo si vybaví všetky potrebné náležitosti.

Na opačnej strane nastúpila trojica bývalých spartakovcov Ján Chovanec, Aurelien Lola a Christián Steinhubel. Ako prvá sa ozvala Nitra, keď z diaľky otestoval Jakubecha prudkou strelou Šimončič. Dvadsaťročný strážca svätyne andelov si s jeho pokusom poradil. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a po peknej Greššákovej prihrávke sa za obranou ocitol ľavý obranca Janso, ktorý z uhla pálil po zemi do Hrošša. Do sľubnej šance sa po centri Čeredničenka, na ktorého výborne preniesol hru Greššák, dostal novic v kádri Štefan Pekár. Hlavou mieril nad bránu. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 32. minúte Čeredničenkovi. Jakubech rozohral loptu na Greššáka, ten našiel Mihálika, ktorý vysunul ukrajinského legionára a ten sa strelou k bližšej žrdi nemýlil - 0:1.

Andelom vyšiel vstup do druhého dejstva. Krátko po nástupe rozohral rohový kop Lukič a Yao len tesne minul hlavou bránu. Nasledujúce minúty priniesli viacero striedaní na jednej i druhej strane. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom sa ozvala Nitra, keď zvnútra šestnástky pálil úplne voľný Charizopulos. Vantruba bol na mieste. Hneď na to sa spartakovci dostali na súperovu polovicu. Egho zobral loptu na seba, prenikol do šestnástky, kde bol faulovaný a rozhodca ukázal na biely bod. Sám Egho nekompromisne penaltu premenil a Trnava viedla o dva góly - 0:2. Zdalo sa, že je rozhodnuté. V poslednej desaťminútovke sa ale zverenci Ivana Galáda prebrali a dvakrát udreli. Najprv v osemdesiatej minúte Vantrubu prehlavičkoval Tata Joel a o minútu neskôr si na Kóňov roh nabehol Abrahám, ktorý uzavrel konečný rezultát na 2:2. Čiernou škvrnou bolo nepríjemné zranenie Erika Jirku, ktorý krátko po vystriedaní musel ihrisko opustiť. Našťastie, opúšťal ho po krívajúc po vlastných.

Hráči Nestora El Maestra majú pred sebou záverečnú generálku letnej prípravy na novú sezónu. V sobotu privítajú na domácom Štadióne Antona Malatinského od 19.00 hod maďarský Eto Gyor.


OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Zápas sa pre nás nehral v ideálnom čase. Myslím si, že tento duel nebol až tak nutný. Sme však profesionáli. V tejto obci máme množstvo fanúšikov. Nebolo by to voči ním fér. Snažil som sa s chalanmi vyskúšať nové veci. Videl som niekoľko, pre mňa, dôležitých vecí čo sa týka individualít. Bol to divoký súboj, najmä po zmene strán sme otvárali stred poľa. Nedokázal som už reagovať, pretože som si myslel, že za stavu 2:0 je rozhodnuté. Som veľmi sklamaný, že sme inkasovali dva rýchle góly zo štandardných situácii. Je to však stále príprava. Neviem ako je na tom Erik Jirka. Verím, že nejde o nič vážne."

Štefan Pekár (hráč FC Spartak Trnava):

"Je to škoda. Určite chceme vyhrávať, pretože každé víťazstvo nás posilňuje. Sme v príprave, zápas sa skončil remízou. Mrzí nás, že sa nám to nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca. Ideme však ďalej, dôležité bude, aby sme sa podobným veciam vyvarovali v lige. Zatiaľ je v Trnave všetko super. Chalani takisto, partia sa vytvorí dobrá. Verím, že všetko bude fungovať na ihrisku, ale aj mimo neho a bude sa nám dariť."

Lukáš Mihálik (hráč FC Spartak Trnava):

"Mrzí nás to. Na druhej strane si myslím, že to z našej strany nebolo zlé. Súper nás od úvodu vysoko napádal, s čím sme sa do pätnástej minúty trápili. Následne sme začali hrať, kombinovať a dodali si tak sebavedomie. Vďaka tomu sa nám podarilo streliť gól. Záver je asi o koncentrácii. Osobné bránenie si musíme vysporiadať v šatni."

Marvin Egho (hráč FC Spartak Trnava):

"Nebolo to jednoduché, sme v plnej tréningovej záťaži a súper mal kvalitu. Teší ma, že som strelil gól. Neteší ma, že nám v posledných desiatich minútach ušlo víťazstvo. Verím, že do začiatku ligovej sezóny takéto detaily doladíme."

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk