Plach – Kotula, Ranko, Pillár (C), Šušolík – Brigant, Kratochvíl, Kopičár (46. Blažek), Kováč – Šašinka, Pajer (90. Martišiak)

Jakubech – Kadlec, Čögley, Oravec, Janso (67. Tambe) – Sloboda (79. Yilmaz), Tóth – Jirka (67. Mihálik), Halilovič, Čonka – Schranz

Somoláni – Tomčík, Hrmo

Diváci:

1 058
Polčas: 0:0

V predposlednom kole aktuálnej sezóny vycestoval Spartak na pôdu Senice. Po nevydarenom vstupe do oboch polčasov pykali andeli v 71. minúte. Bol to zároveň víťazný gól domácich.

Duel sa začal minútou ticha za zosnulého spolumajiteľa Spartaka Miroslava Náhlika, ktorý nás vo štvrtok náhle opustil. Tréner Miroslav Karhan nemohol využiť služby zraneného Ivana Hladíka, Babatoundeho Bella, Borisa Godála a Lukáš Greššáka. Maródku na stopérskom poste zaplátal, netradične, krídelný obranca Peter Čögley, ktorý nastúpil vedľa Mateja Oravca. S kapitánskou páskou viedol premiérovo mužstvo Emir Halilovič. Legionár z Bosny sa vrátil po treste za päť žltých kariet.

Početná enkláva trnavských fanúšikov hnala od úvodu svojich miláčikov za tromi bodmi. Tým však nevyšiel vstup do zápasu. Kombinačnejšie a futbalovejšie pôsobili na ihrisku domáci Seničania. Po oťukávacích minútach sa ozval Kratochvíl, ktorý v devätnástej minúte otestoval z diaľky Jakubechovu pozornosť. Aj o druhé ohrozenie brány sa postarili zverenci Miroslava Mentela. V 26. minúte narobil brankárovi Spartaka problémy Pajer, ktorý na dvakrát nedopravil loptu do siete. Červeno-čírni sa prvého zakončenia dočkali päť minút pred koncom prvého dejstva. Spoza šestnástky to skúsil Halilovič. Mieril však do stredu brány, kde bol pripravený Plach. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán urobila Senica jednu zmenu. Opäť sa im podarilo vkročiť na trávnik aktívnejšie. V 49. minúte mohli ísť do vedenia. Z ničoho nič sa pred Jakubechom objavil Pajer, mieril nad bránu. Obraz hry sa ale napriek svižným prvým minútam nezmenil. Spartakovci sa trápili vo finálnej fáze a striedali lepšie pasáže s horšími. Po hodine hry poslal tréner Karhan do hry Tambeho s Mihálikom. Bol to jasný signál, že Trnavčania chcú všetky tri body. Napriek posilneniu ofenzívy prišiel na opačnej strane trest. V 71. minúte sa najprv Jakubech blysol skvelý zákrokom pri hlavičke Šašinku. No z následného rohového kopu už inkasoval. Hosťujúcej obrane ušiel Kováč a poslal domácich do vedenia 1:0. Seničanom presný zásah pomohol. Na lopte boli sebavedomejší a púšťali sa do čoraz nebezpečnejších útokov. Andeli zostali nervózni, väčšina akcii sa skončila ešte skôr ako začala, vďaka nepresnej prihrávke. Desať minút pred koncom poslal do pokutového územia center Čonka, Tambe hlavou minul priestor troch žrdí. V 87. minúte sa hráči z malého Ríma dočkali vyrovnania, no Robert Tambe sa radoval predčasne, postranný rozhodca videl ofsajd. Duel uzavreli o tri minúty na to Záhoráci. V obrovskej príležitosti sa ocitol Šašinka, so zakončením zvnútra šestnástky otáľal natoľko, až Jakubech stihol zareagovať. Červeno-čírni majú pred sebou rozlúčkový zápas, ktorý odohrajú v sobotu 27.5. Od 17.30 hod privítajú na Štadióne Antona Malatinského Zlaté Moravce.

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Vedeli sme, že budeme potrebovať prekvapivý moment, pretože domáci sa dobre presúvali, zhusťovali priestor. Bolo nám jasné, že keď sa nedokážeme presadiť jeden na jedného alebo kolmou prihrávkou, nastanú problémy. Ukázalo sa to v prvom polčase. K súperovej bráne sme sa dobýjali, ale chýbal ten moment. Bola tam len strela Haliloviča. Po zmene strán sme zaspali úvod, celkovo nám nevyšiel vstup do stretnutia, čo ovplyvnilo druhý polčas. Inkasovali sme gól po situácii, o ktorej sme vedeli, že ju majú domáci silnú, rozhodla o našej prehre."

Miroslav Mentel (tréner FK Senica):

"Súhlasím s Mirom. V úvodnom polčase sme hrali s prílišným rešpektom. Videli sme niekoľko stretnutí, v ktorých Trnava hrala veľmi dobre. V druhom dejstve to už vyzeralo inak. Vyšiel nám vstup, chalani hrali odvážnejšie a boli odmenení víťazným gólom."