Chudý – Kadlec, Hladík, Godál (C), Janso – Pehlivan, Sloboda (46. Greššák) – Čanturišvili (60. Čeredničenko), Vlasko, Brigant – Egho (69. Bogdanovski)

Huszárik – Kunzo, Adekuoroye, Sedláček, Zekucia – Šoltés (46. Vantroba) – Kubík, Kováč, Sirko (57. Baranyi), Botvynnyk – Vilkovský (76. Weriton)

Góly: 12. Sloboda, 36. Egho, 81. Bogdanovski

Žlté karty: 44. Zekucia, 84. Vantroba

Rozhodovali: Michlian – Kováč, Barenčík

Diváci: 2070

Polčas: 2:0

V piatom kole Slovnaft Cup-u privítali andeli na Štadióne Antona Malatinského druholigovú Spišskú Novú Ves. Po prvom dejstve viedli 2:0. V druhom kontrolovali hru a pridali ešte jeden presný zásah.

Tréner Nestor El Maestro dal v pohárovom dueli v bráne opäť príležitosť Martinovi Chudému. Po dvoch mesiacoch sa vrátil na lavičku kapitán Lukáš Greššák. Pre zranenie stále chýbal Štefan Pekár. Ľavý obranca Matúš Čonka dostal voľno.

Od úvodu hrali aktívnejšie domáci. V deviatej minúte sa takmer radovali z vedúceho gólu. Čanturišvili trafil z priameho kopu spojnicu Huszárikovej brány. Presný zásah prišiel v dvanástej minúte. Brigant umne, cez dvoch protihráčov, vysunul Egha, ktorý prudkým centrom našiel pred bránou osamoteného Slobodu a stredopoliar andelov dopravil hlavou loptu do siete – 1:0. Hostia odpovedali o sedem minút neskôr. Po rýchlej akcií sa do zakončenia dostal Botvynnyk, ale Chudý výborne zasiahol a vyrazil loptu na roh. Treba povedať, že zo strany Spišskej to bola prvá i posledná vážna šanca. Zverenci Nestora El Maestra hrali v prvom dejstve výborne. Svojmu súperovi nedali prakticky dýchať. Krátko po polhodine hry sa postupnou akciou dostal k lopte Vakho, prenikol do pokutového územia, v ktorom ponúkol presný zásah Eghovi - 2:0. Do kabín odchádzali v lepšej nálade červeno-čírni hráči.

Po zmene strán sa na ihrisko dostal kapitán Lukáš Greššák. Rodák z Trstenej sa vrátil po dvoch mesiacoch, počas ktorých si liečil zranené koleno. V súboji bol aktívny, neustále napádal a spoluhráčov sa snažil zásobovať finálnymi prihrávkami. Druhé dejstvo sa viac-menej dohrávalo. Loptu na kopačke držali spartakovci. Keď ju stratili, vďaka rýchlemu a výbornému napádaniu ju okamžite získali späť do svojej moci. Vypracovali si niekoľko náznakov, no strely Egha či Vlaska zostali nevyužité. Na posledných dvadsať minút poslal tréner El Maestro na ihrisko Bogdanovskeho, ktorý v 81. minúte, po výborne vyriešenom brejku Briganta, zoči-voči Huszárikovi neváhal a uzavrel konečný rezultát na 3:0. Pripísal si tak premiérový presný zásah v drese Spartaka. Trnavčania sa najbližšie predstavia opäť doma, keď už v sobotu privítajú od 17.00 hod hráčov Podbrezovej.

OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Som veľmi šťastný. Odohrali sme dobrý, profesionálny zápas. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Po zmene strán tempo síce nebolo vysoké, no duel sme kontrolovali. Musíte mať na pamäti, že nás v sobotu čaká ďalší dôležitý súboj. Je skvelé, keď sa vám podarí za krátky čas skórovať, následne nemáte žiadny stres. V pohári ide o pozitívnu vec."

Lukáš Greššák (kapitán FC Spartak Trnava): "Do zápasu sme išli s tým, že je dôležitejší ako ligový. Chceli sme ho zvládnuť a to sa nám podarilo. Nepozeráme sa na mužstvo z pohľadu ligovej príslušnosti. Na každý duel sa pripravujeme ako keby hráme Ligu majstrov. Čo sa mňa týka, kondične to bola bieda, nevládal som (smiech). Cítil som resty, je úplne niečo iné trénovať a hrať. Otvorilo mi to oči a viem, že na mojej fyzickej kondícii musím teraz zapracovať."