Vantruba – Lukič, Hladík, Godál, Čonka – Sloboda, Greššák (C) – Kadlec (60. Jirka), Vlasko, Čanturišvili (69. Yilmaz) – Egho (77. Lovás)

Volešák – Chvátal, Kaša, Králik, Hancko – Diaz, Káčer, Mazáň – Škvarka (C) (88. Cociuc) – Jánošík (59. Špalek), Mráz (78. Lačný)

Góly: 12. Jánošík, 62. Škvarka, 74. Mráz

Žlté karty: 33. Sloboda, 84. Lovás, 86. Godál – 40. Mazáň, 83. Lačný

Rozhodovali: Marhefka – Benko, Pozor

Diváci: 4 405

Polčas: 0:1

Po prehre so Slovanom chceli spartakovci zvládnuť duel s obhajcom majstrovskej trofeje. Žilina však bola efektívnejšia a z malého Ríma si odváža tri body.

Tréner Nestor El Maestro nemohol využiť služby Yasina Pehlivana, ktorý na Pasienkoch videl piatu žltú kartu. Namiesto neho nastúpil v základnej zostave kapitán Lukáš Greššák. Po menšom zranení chrbta sa vrátil ľavý obranca Matúš Čonka. Zmena sa udiala i na pravej strane, Kadlec sa posunul vyššie, Jirka zostal na lavičke a Slavko Lukič operoval na pravom kraji obrany.

Andeli vstúpili do zápasu výborne. Svojou aktivitou tlačili od úvodu na súpera. Už v štvrtej minúte sa o prvý strelecký pokus postaral ľavý obranca Matúš Čonka, strelu mu zblokoval jeden z obrancov hostí na rohový kop. Napriek domácej aktivite sa však z presného zásahu tešili žlto-zelení. V dvanástej minúte, po chybe trnavskej obrany, napálil zvnútra pokutového územia loptu do brány Jánošík – 0:1. Inkasovaný gól spartakovcov zaskočil, Žilinčania boli s loptou na kopačke presnejší. Viac-menej prebrali iniciatívu. Vypracovali si aj druhú nebezpečnú šancu, keď v 37. minúte Škvarka ťukol Káčerovi, ktorý z hranice šestnástky pálil po zemi k žrdi. Výborným zákrokom sa blysol Martin Vantruba.

Po zmene strán opäť hýrili aktivitou zverenci Nestora El Maestra. Gólovú príležitosť videli diváci ale na druhej strane, keď zblízka hlavičkoval Mráz. Vantruba vytiahol ďalší dôležitý zákrok. Zopakoval sa však scenár z úvodného dejstva. Trnavčania držali loptu, dostávali hráčov Žiliny pod tlak, no opäť prišla chyba v obrane, ktorú strelou k žrdi potrestal kapitán Škvarka – 0:2. Andeli odpovedali prakticky okamžite, do zakončenia sa z uhla dostal striedajúci Jirka. Volešák vyrazil pred seba, kde mu následne pomohla defenzíva. V 74. minúte odcentroval sprava Lukič, v pokutovom území vyskočil najvyššie Yilmaz, ale jeho hlavička nemala potrebnú razanciu. Na opačnej strane, po rýchlej akcii predviedol prekvapujúce zakončenie lobom Mráz, prekvapil Vantrubu, ktorý bol bezmocný – 0:3. Stretnutie sa následne už iba dohrávalo. Hostia si svoj náskok ustrážili a zvíťazili rozdielom triedy. Najbližšie čaká andelov súboj v Nitre.

OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Po prehre so Slovanom sme chceli ukázať nejakú reakciu. Myslím, že hráči boli v poriadku. Chceli sme, bojovali aj behali. Určite nám niečo chýba, opäť sme si nevypracovali gólové šance. Je to problém. Neviem, čo je za tým, možno je zlý tréner. Čaká nás množstvo práce, musíme streliť gól a vyhrať. To je jasné." Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina): "Z našej strany to bol veľmi dobrý výkon. Nielen po taktickej stránke, ale najmä emočne to chalani zvládli. Potešili tým fanúšikom, ktorí nám vytvorili domáce prostredie. Ďakujem im za to. Zvládli sa adaptovať na zmenu rozostavenia, ktorým sme určite zaskočili i nášho súpera. Podstatné je, že to zvládli na ihrisku. Dali jasný signál, že máme silu doma aj vonku. Víťazstvo nadobudne ešte väčšiu hodnotu, keď zvládneme najbližšie dva zápasy."