Vantruba – Lukič, Godál (C), Tóth, Čonka – Pehlivan (77. Yilmaz), Sloboda – Čanturišvili, Vlasko (89. Oravec), Jirka (67. Brigant) - Egho

Macej – Živkovič, Šatka, Huk, Davis – Ljubičič (C) – Čmelík (79. Ľupták), Pambou, Kalmár, Vida (49. Koštrna) – Pačinda (59. Divkovič)

Žlté karty: 39. Vlasko, 42. Vakho, 51. Godál, 64. Egho, 66. Lukič - 26. Vida 34. Ljubičič, 37. Pačinda, 39. Pambou, 45. Živkovič, 80. Kalmár

Červené karty: 48. Živkovič po 2 ŽK

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Vorel

Diváci: 5 723

Polčas: 0:0

Kto by to bol povedal, že po jedenástich zápasoch získa Spartak 27 bodov? To, čo sa zdalo ako nereálne, je dnes realitou a andeli sú na čele Fortuna ligy. V jedenástom kole si doma poradili s Dunajskou Stredou. O troch bodoch rozhodli v poslednej desaťminútovke.

Ani v jedenástom kole Fortuna ligy nemohol Nestor El Maestro využiť služby zraneného Lukáša Greššáka spolu so Štefanom Pekárom a Babatoundem Bellom. Rovnako sa k ním po stretnutí so Zlatými Moravcami pridal i Andrej Kadlec. Na pravom kraji tak nastúpil opäť Slavko Lukič. Naopak, po menšom zranení sa do základnej zostavy vrátil Anton Sloboda.

Vstup do krajského derby vyšiel lepšie spartakovcom. V tretej minúte výborne Pehlivan odcentroval na nabiehajúceho Čanturišviliho, ale legionár z Gruzínska mieril v ťažkej pozícii z prvej nad bránu. Vzápätí odpovedali Dunajskostredčania, Pačinda vysunul do brejku Kalmára, ktorý prihral pred bránu Pambuovi, no skvelým zákrokom ho, v poslednej chvíli, eliminoval Lukič. Väčšina prvého dejstva priniesla opatrný futbal z oboch strán. Diváci videli množstvo nepresných centrov i prihrávok. Vo väčšej permanencii však bol Vantruba, na ktorého niekoľkokrát, z diaľky a bez úspechu, pálili hosťujúci hráči. V obrovskej príležitosti sa v 40. minúte ocitol po priamom kope Pehlivana hlavičkujúci Vakho, mieril do brvna. Nepremenená šanca andelov nakopla. Pridali na aktivite a krátko na to pálil spoza územia Jirka, brankár Macej musel vyrážať na roh. Prvý polčas zakončili spartakovci peknou, rýchlou akciou po pravej strane. Vakho si vymenil loptu s Lukičom, odcentroval a Egho mieril hlavou vedľa pravej žrde. Viac ako futbal ale zaujal v prvom polčase hlavný arbiter stretnutia Ivan Kružliak, ktorý rozdal až sedem žltých kariet.

Po zmene strán sa zverenci Marca Rossiho okamžite oslabili. V 48. minúte si Jirka obhodil Živkoviča, ten ho pridržal a rozhodca mu ukázal druhú žltú kartu. V tej chvíli dostali zverenci Nestora El Maestra výhodu o jedného muža v poli. Od toho momentu sa duel odvíjal iba na polovici Dunajskej Stredy, ktorá sa nedokázala vymaniť spod tlaku andelov. Svoje šance najprv nepremenili Vlasko, ktorý dvakrát pálil nebezpečne z diaľky, pri oboch pokusoch narobil Macejovi nemalé problémy. Po ňom sa defenzívu DAC pokúšal zlomiť Egho i Lukič, obaja bez želaného efektu. V tom čase už žili aj domáci fanúšikovia, ktorí cítili, že Spartak môže získať dôležité tri body. Až prišla 81. minúta. Po rohovom kope netrafil Brigant ideálne loptu, tá sa dostala k Čanturišvilimu, ktorý spoza šestnástky dopravil loptu k ľavej žrdi a otvoril skóre stretnutia – 1:0. Pre domáci celok to bol dôležitý moment. O pár sekúnd na to bol rozdiel dvojgólový. Yilmaz trafil po centri Vakha žrď, lopta sa odrazila k Eghovi a ten nemal problém zblízka skórovať – 2:0. Hostia tak nedokázali zužitkovať výbornú, celozápasovú podporu svojich fanúšikov, ktorí pricestovali do malého Ríma. Červeno-čírni si od svojich priaznivcov vyslúžili po záverečnom hvizde, zaslúžený, potlesk v stoji. Neuveriteľné sa stalo skutočným, spartakovci vyhrali všetkých sedem stretnutí v deviatom mesiaci! Najbližšie ich po reprezentačnej prestávke čaká výjazd do Michaloviec. Doma následne privítajú Podbrezovú.

TLAČOVÁ KONFERENCIA:

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Dnes to bol top zápas slovenskej ligy. Väčšina takýchto zápasov je o inteligencii, o ume, šikovnosti a organizácii tímu. Jeden tím chcel vyhrať a jeden hrať na bezgólovú remízu. Bolo to vidieť v prvom polčase. Som rád, že sme vyhrali a máme ďalšie dôležité tri body. Hrať jedenásti proti desiatim býva komplikované, ale dnes sme to zvládli a zaslúžene sme vyhrali. A karty? Videl som v súbojoch viac žltých kariet ako bolo udelených. Spartak je štatisticky tím, ktorý robí najmenej faulov a je najférovejší. Nemám nič proti agresívnej hre, no videl som aj červenú kartu v prvom polčase. Vylúčenie v druhom polčase bolo úplne jasné."

Marco Rossi (tréner DAC Dunajská Streda): "Začali sme dobre, do 25. minúty sme mali zaujímavé situácie, vypracovali si šance. Trnava mala s nami problémy. Po 25 minúte začal rozhodca rozdávať karty v podstate za všetky kontakty, trénoval som v rôznych krajinách, ale nikde som sa s takým prístupom nestretol. Nehľadám aliby. Mnohým hráčom som povedal, že nechali všetko na ihrisku. Futbal je kontaktný šport, hráči Trnavy padali po každom strete, hrali divadlo. Uznávam, že Živkovič dostal druhú žltú kartu zaslúžene, ale prvú absolútne nie. Takto je ťažké hrať futbal."