Vantruba – Kadlec (49. Lukič), Godál (C), Hladík, Čonka – Pehlivan, Sloboda – Jirka, Vlasko (84. Mihálik), Čanturišvili (73. Brigant) - Egho

Kováč – Chren (C), Nikolič, Szymonowicz, Záhumenský – Karlík, De Oliveira – Cleber (63. Ewerton), Gešnábel (80. Sládek), Baggio (46. Bariš) - Urgela

Žlté karty: 18. Čonka - 6. De Oliveira, 21. Nikolič, 86. Záhumenský

Rozhodovali: Očenáš – Balko, Benko

Diváci: 2 851

Polčas: 1:0

Po deviatich zápasoch sa zverenci Nestora El Maestra delia o prvú priečku so Slovanom Bratislava. Spartakovci sú na druhej len vďaka horšiemu skóre. Proti Zlatým Moravciam rozhodol gólom z prvého dejstva Erik Jirka o siedmom víťazstve v sezóne.

Tréner Nestor El Maestro urobil, oproti stretnutiu s Prešovom, v základnej zostave iba jednu zmenu. Po chorobe sa vrátil Čanturišvili, ktorý nahradil Briganta. Na listine zranených stále figurovali kapitán Lukáš Greššák, Štefan Pekár a Babatounde Bello.

Úvodná polhodina príliš vzruchu nepriniesla. Spartakovci však boli s loptou na kopačke aktívnejší, skúšali to najmä cez oba krídelné priestory. Chýbala presnejšia finálna fáza. Zaujal akurát Jirkov priamy kop do múru a o pár minút neskôr individuálna akcia Čanturišviliho, ktorý však zo svojej tradičnej pozície pálil vysoko nad. Prítomní diváci sa gólu dočkali v 32. minúte. V strede poľa výborne zapracoval Sloboda, potiahol loptu, prihral doľava Eghovi, ktorého prízemný center preletel okolo Vakha, no na zadnej žrdi bol pripravený Erik Jirka a ten mieril presne – 1:0. Červeno-čírnym presný zásah pomohol. Hostia sa začali trápiť v rozohrávke, ktorú im domáci znepríjemňovali umným napádaním a dostupovaním. Štyri minúty pred koncom prvého dejstva sa k strele spoza šestnástky odhodlal Pehlivan, jeho prudký pokus po zemi ale Kováč bez problémov zlikvidoval. Do kabín odchádzali veselší zverenci Nestora El Maestra.

Do druhého polčasu nastúpili futbalisti ViOn-u s jednou zmenou. Nevýrazného Baggia nahradil Bariš. Striedať musel, nakoniec, i tréner El Maestro. Pre zranenie odstúpil Andrej Kadlec. Protihráč ho pri pätičke trafil do nohy a urobil mu zhruba desať centimetrovú tržnú ranu. Kadleca nahradil Lukič. Obraz hry sa v úvodných minútach po zmene strán príliš nezmenil. Aktivita bola na strane domáceho celku. V 58. minúte poslal výborný center do šestnástky Vakho, naskočil si naň Egho, ale trafil iba brvno. Hráči Juraja Jarábka ohrozili Vantrubu po prvý raz v dueli až v 63. minúte. Ďalekonosný pokus Záhumenského domácemu brankárovi nenarobil žiadne problémy. Nasledujúce minúty priniesli futbal medzi oboma šestnástkami. Až desať minút pred záverečným hvizdom sa ozval z priameho kopu Jirka, trafil iba bočnú sieť. Konečný rezultát zostal nakoniec nezmenený, a práve Erik Jirka rozhodol o troch bodoch pre Spartak. Andeli najbližšie cestujú v sobotu do Senice, kde sa predstavia od 19.00 hod. Lístky sú dostupné denne vo fanshope. Priaznivci majú k dispozícií celú tribúnu, teda zhruba tisíc miest.

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Opäť to bol veľmi ťažký zápas. Sme veľmi šťastní, že sme získali ďalšie tri body. Máme veľmi dobrý september. Viem, že to pre divákov nebol jeden z tých krajších duelov. Dôležité je, že zbierame naďalej body. Dobre sme bránili proti súperovi, ktorý v ich poslednom súboji preukázal silnú ofenzívu. Využili sme jednu šancu na skórovanie. Keď udržíte čisté konto, vždy ste šťastní."

Juraj Jarábek (tréner ViOn Zlaté Moravce - Vráble): "V prvom rade gratulujem Trnave k trom bodom. Gratulujem Trnave k tomu, že má tento rok poskladané mužstvo. V tejto fáze ligy je to veľmi dôležité. Čo sa týka duelu, nebol pre diváka nejako úžasný. Nechcem hodnotiť súpera, budem hovoriť o nás. Z ofenzívy som veľmi sklamaný. Spartak je motiváciou pre každého futbalistu. Hrať proti nemu je česť. Niektorí však dnes veľmi sklamali. Podali sme ustráchaný výkon. Stretnutiu chýbalo tempo. Keď to porovnám so zápasom spred troch dní, pripadá mi to tak, ako keby som sa vrátil z Premier League niekam do, radšej ani nebudem hovoriť. Každý súboj je iný, ale dnešný sa mi nepáčil."