Chovan – Klooster, Šulek, Kleščík (C), Skovajsa – El Mahdioui – Gong (46. Berize), Paur, Zubairu (46. Ubbink), Kvocera (71. Mance) - Janga

Góly: 32. Godál (11 m), 54. Godál - 23. El Mahdioui

Kružliak – Mókoš, Lieskovský

Diváci:

3 890
Polčas: 1:1

Spartakovci tak pokračujú vo výbornom vstupe do novej sezóny. Po víťazstve s Michalovcami a Podbrezovou zdolali na domácom Štadióne Antona Malatinského i hráčov Trenčína. Dvomi gólmi sa zaskvel stopér Boris Godál.

Po menšom zranení sa do zostavy vrátil Yasin Pehlivan. Pre zranenie stále chýbali Babatounde Bello s Andrejom Lovásom. Na súpisku sa tentoraz nezmestil Filip Tomovič, ktorý hral v piatok za juniorku. Chýbal aj Tomáš Brigant, o ktorom sa tréner Nestor El Maestro vyjadril, že potrebuje týždeň na aklimatizáciu s tímom, keďže od príchodu do ostrého zápasu, pre zranenie, nezasiahol. Okrem spomínanej dvojice nefigurovali na lavičke ani Iľja Čeredničenko či Privat Yao.

Úvodné minúty patrili zverencom Martina Ševelu, ktorí v siedmej minúte mohli ísť do vedenia. Po prihrávke Kvoceru sa pred malým vápnom ocitol sám Paur, ale pri jeho strele sa skvelým zákrokom blysol Vantruba, vyrážal nad bránu. Spartakovci odpovedali už o dve minúty, keď si taktiež vypracovali gólovú príležitosť. Po rýchlom protiútoku prihrával Pekár pred bránu Eghovi, ale ten trestuhodne, strelou po zemi, mieril do nôh Chovana. Prítomní diváci videli svižný duel z jednej i druhej strany. V 23. minúte sa ozvali Trenčania, Skovajsa prenikol do šestnástky, z uhla však dobre postaveného Vantrubu na prvej žrdi neprekonal. Z následného rohového kopu ale išli hostia do vedenia. Vantruba síce center vyboxoval, no iba na hlavu Mahdiouiho, ktorý do prázdnej brány otvoril skóre stretnutia – 0:1. Trenčania viedli iba niekoľko minút. Krátko po polhodine hry sa Egho individuálne predieral do šestnástky Chovana, jeden z jeho obrancov loptu zasiahol rukou a hlavný arbiter stretnutia ukázal, za pomoci postranného, na biely bod. Zodpovednosť na seba zobral Godál, ktorý poslal hosťujúceho brankára do opačnej strany - 1:1. Do konca úvodného dejstva to andeli skúšali ešte peknou kombinačnou akciou cez Vakha, Jirkov predĺžený center pred bránou nikoho nenašiel. Do kabín sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán urobil tréner Martin Ševela dve zmeny. Tie mu ale v konečnom zúčtovaní nepomohli, pretože zverenci Nestora El Maestra po nástupe na trávnik vlietli na svojho súpera. Najprv pohrozil Jirka, individuálne prenikol takmer k brankárovi, pálil iba do bočnej siete. Aktivita domácich neustála. Práve naopak, čoraz viac sa zvyšovala a v 54. minúte sa červeno-čírni dočkali vedúceho gólu. Godál vyviezol loptu na súperovu polovicu, prihral Pekárovi, ktorý dal do strany Jirkovi a ten pred bránou našiel voľného Godála, ktorý si tak dokončil svoju akciu – 2:1. Od tohto momentu si andeli verili ešte viac a súboj zaslúžene dotiahli do víťazného konca. V závere sa nechal vylúčiť po druhej žltej karte Šulek a krátko na to i Klooster. Hostia si z platonického tlaku žiadnu gólovú príležitosť nevypracovali. Pre Spartak je to tretie víťazstvo v rade. Najbližšie ich čaká v stredu 9.8. od 17.00 hod Slovnaft Cup v Jacovciach a cez víkend vycestujú v sobotu do Ružomberka. Stretnutie má výkop o 19.00 hod.

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Prvý polčas bol veľmi taktický. Trenčín hrá najkrajší futbal na Slovenku, to nie je žiadne tajomstvo. Mali sme až príliš rešpekt pred jeho hráčmi, najmä pre ich hru vzadu. Čakali sme na naše šance, rýchle protiútoky. Po desiatich minútach sa nám po góle podarilo vyrovnať. Druhý polčas bol o emóciách, sile. Som veľmi šťastný, že sme vyhrali, ukázali zlepšenie a hlad po víťazstve. Boli sme odmenení gólom. Je nezvyčajné, že sa duel dohráva deviati proti jedenástim. Rozhodcu ale komentovať nebudem. Poviem len to, že červené karty neovplyvnili priebeh, pretože na 2:1 sme dali, keď mal súper na trávniku všetkých hráčov. Samozrejme, vylúčenia nám pomohli ukončiť súboj, no opakujem, neovplyvnili priebeh."

Martin Ševela (tréner AS Trenčín):

"Bolo to vyrovnané stretnutie, v ktorom rozhodovali detaily. Mali sme lepší vstup do zápasu ako súper. Z pozície Jakuba Paura sme mali dve šance, jednu mal na hlave, druhú chytil domáci brankár. Súper mal taktiež vyloženú šancu. Podarilo sa nám skórovať z rohového kopu, no nepodarilo ustrážiť výsledok do polčasu. Trnava vyrovnala z penalty. Po zmene strán som musel urobiť dve zmeny. Nebol som spokojný s dvojicou nigérijských hráčov. Akceptujem, že sú mladí. Potrebujú si prežiť takéto ťažké zápasy na krásnom štadióne. Pre nich je to ďalšia skúsenosť. Beridze nám oživil hru na ľavej strane, ale v krídelných priestoroch si od neho sľubujeme väčšiu kvalitu. Ubbink ma opäť nepresvedčil. Je to škoda pre nás a pre neho. Rozhodujúci presný zásah prišiel po prehratom súboji v pokutovom území súpera. Po rýchlej kontre a výbornej prihrávke pred bránu sa presadil stopér domácich. Takúto kvalitu sme v útočnej fáze nepreukázali. Sme smutní, súperovi môžem len zablahoželať, strelil o jeden gól viac ako my."