Jakubech – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Greššák (C), Pehlivan – Čanturišvili, Pekár (90. Hladík), Jirka (75. Mihálik) – Egho (83. Tambe)

Bieszczad – Sviarčinskij, Kavka, Šosták, Šimčák – Žofčák, Grič – Koscelník, Danko (68. Turík), Božok (74. Antonov) - Bragin

Marhefka – Slyško, Žákech

Diváci:

2 134
Polčas: 1:0

O všetko podstatnom sa rozhodlo v úvode duelu, keď najprv hostia nepremenili gólovú príležitosť a následne ich dokonale potrestal Pekár. Andeli predviedli najmä v prvom dejstve výborný výkon a zaslúžene získali prvé tri body.

Tréner Nestor El Maestro mal k dispozícii takmer celý káder. Pre zranenie chýbali iba Babatounde Bello a Andrej Lovás. Do zápasovej nominácie sa nevošli Tomovič, Brigant, Yao a Yilmaz.

V úvode boli aktívnejší hostia, keď sa v šestnástke k lopte dostal Danko, ale Jakubech všetko čítal a jeho pokus dokázal zlikvidovať. Odpoveď spartakovcov na seba nenechala dlho čakať a bola gólová. V piatej minúte výborne zabojoval pred šestnástkou o loptu Kadlec, tá sa dostala na kopačku Egha, vedľa ktorého bol Pekár a nová posila andelov nedala strelou k žrdi brankárovi Bieszczadovi žiadnu šancu – 1:0. Zverencom trénera Nestora El Maestra presný zásah pomohol. Na kopačky im dodal potrebné sebavedomie a od tej chvíle v úvodnom dejstve svojho protivníka k lopte prakticky nepustili. V 22. minúte sa do zaujímavej situácie, vďaka výborne zahranej štandardke Pekára, dostal Vakho, hosťujúci brankár mu včas zmenšil strelecký uhol a z následnej dorážky mieril Tóth tesne vedľa. Zemplínčanov robil problém najmä vysoký pressing, ktorým ich andeli častovali ihneď po strate lopty. Z diaľky to skúšali ešte Pehlivan i Egho, obaja mierili mimo priestor troch žrdí. Do kabín odchádzali veselší červeno-čírni hráči.

Po zmene strán vykročili lepšou nohou na trávnik domáci futbalisti. Vakho sa dostal za obranu, ale zoči-voči Bieszczadovi zlyhal, prestrelil bránu. Ten istý hráč sa ozval aj v 54. minúte. Po peknej, postupnej akcii sa k nemu lopta dostala cez Pekára a Greššáka, no jeho zakončenie k bližšej žrdi brankár kryl. Neskôr sa ozval hlavou Egho, neúspešne. Nasledujúce minúty prevzali iniciatívu Michalovčania, ktorí sa však do vážnejšej príležitosti nedostali, a tak zostal stav nezmenený až do samotného záveru. V ňom sa ozval ešte striedajúci Tambe. Symbolicky, z diaľky preveril Bieszczada. Spartakovci tak do nového ročníka vstúpili najlepším možným spôsobom – víťazstvom. Prítomných viac ako dvetisíc divákov ich odmenilo potleskom v stoji. Najbližšie sa predstavia v piatok na pôde Podbrezovej. Stretnutie má výkop o 18.30 hod.

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Góly menia zápasy, výsledky a tiež psychiku. Ako povedal môj kolega, v úvode vytiahol fantastický zákrok Jakubech. Chceli sme vstúpiť veľmi agresívne, čo sa podarilo. Boli sme odmenení gólom. Po ňom sme odohrali výborný prvý polčas. Mohli sme pridať ďalšie góly. Druhé dejstvo sa opäť začalo šancou, ktorá mohla ukončiť zápas. Nestalo sa a následne to bolo pre nás mierne komplikované. Posledných 20 minút som bol trochu nervózny. Michalovce hrali dobre, kontrolovali stred poľa, v poslednej polhodine to nebolo z našej strany dobré. Hráči ukázali charakter a bojovnosť. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať. Som šťastný, že začíname s tromi bodmi."

Anton Šoltis (tréner Zemplín Michalovce):

"Z Trnavy odchádzame smutní. Myslím si, že sme na bod siahali. Mohlo to byť veselšie. Škoda prvej nevyužitej príležitosti. Keby ju premeníme, možno by duel vyzeral inak. Naopak, domáci nás zo svojej prvej šance potrestali. Snažili sme sa, po hernej stránke to nebolo zlé. Chýbal nám však pokoj v koncovke. Po zmene strán bol súper vzadu dobre organizovaný, ťažko sme sa cez to presadzovali. Nevedeli sme sa dostať do finálnej fázy. Do budúcnosti musíme odstrániť veci, ktoré sme ponúkli protivníkovi. Najmä ľahké straty lôpt. Keď chceme uspieť, je potrebné dávať góly."