Jakubech – Kadlec, Hladík, Godál, Janso (60. Kerlon) – Sloboda, Greššák (C) – Schranz, Halilovič (80. Jirka), Čonka – Tambe (71. Yilmaz)

Talian – Petko, Dzurík, Hovančík, Kačala – Micherda, Katona (80. Župa) – Kubus (60. Špirka), Leško (69. Dupkala), Trebuňák - Rolinc

Góly: 29. Schranz, 37. Halilovič, 44. Čonka, 50. Tambe

Ihring – Weiss, Súkeníková

Diváci:

2 155
Polčas: 3:0

Po štyroch mesiacoch sa andeli predstavili na domácom Štadióne Antona Malatinského. Bol to návrat ako z rozprávky. Skvelý výkon okorenili štyrmi gólmi a zaslúžene sa tešia z troch bodov.

Tréner Miroslav Karhan nemohol využiť služby Petra Čögleya, ktorý laboroval so zraneným svalom a Babatoundeho Bella, zotavuje sa po operácii kolena. Po výrone sa na lavičke náhradníkov objavil Martin Tóth.

Spartakovci vstúpili do stretnutia aktívne. Rozhodca najprv neuznal gól Čonkovi a v dvanástej minúte po rohovom kope hlavičkoval Godál zblízka nad. V úvodnej dvadsaťminútovke prakticky útočili iba andeli. Zverenci Miroslava Janteka sa prvý raz v stretnutí ozvali v 21. minúte, keď zvnútra šestnástky pálil Rolinc do bočnej siete. O päť minút neskôr netrafil Tambeho prudký center v pokutovom území Schranz. Po ňom sa o pár sekúnd v stopercentnej šanci ocitol Sloboda, z jedenástich metrov pálil vysoko nad. Tesne pred naplnením polhodiny duelu sa Trnava predsa len dočkala. Halilovič sa po výbornej prihrávke Godála rútil sám na Taliana, neulakomil sa, prihral lepšie postavenému Schranzovi, ktorý do odkrytej siete otvoril skóre stretnutia – 1:0. Netrvalo dlho a prítomní diváci sa tešili aj z druhého presného zásahu. Halilovič šikovne využil chybu hosťujúcej defenzívy a poradil si aj zoči-voči s Talianom – 2:0. Gól dodal spartakovcom ešte väčšie sebavedomie a minútu pred odchodom do kabín mali výhodu priameho kopu. Loptu si zobral Matúš Čonka, ktorý nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu – 3:0. Pre rýchlonohého univerzála to bol vôbec prvý gól v drese Trnavy.

Ani jeden z trénerov neurobil do druhého dejstva zmenu. Zverenci Miroslava Karhana pokračovali v dobrej hre z prvého polčasu. Skóre mohol v 49. minúte navýšiť Schranz, po centri Haliloviča pálil z jednej tesne vedľa. Čo sa však nepodarilo Ivanovi, podarilo sa o minútu neskôr Tambemu. Legionár z Kamerunu sa po prihrávke Greššáka vyhol ofsajdu a v nájazde na Taliana nezaváhal – 4:0. Radoval sa z prvého, jarného presného zásahu. V tej chvíli to s Prešovčanmi nevyzeralo vôbec dobre. Naopak, Trnavčania sa s loptou na kopačke bavili a futbal si užívali. Po hodine hry sa dostal na ihrisko Brazílčan Kerlon, nahradil Jansa. Matúš Čonka sa tak posunul na ľavý kraj obrany, jeho miesto na krídle prevzal Halilovič a o ofenzívne akcie sa mal starať práve Kerlon. Červeno-čírni mali psychicky navrch. Svojim futbalom tešili aj vyše dvetisíc divákov, ktorí sa im už v sedemdesiatej minúte odvďačili potleskom. Hostia sa nedokázali presadiť cez výborne fungujúcu defenzívu, ktorú, keď bolo treba, umne dopĺňali i ofenzívni hráči. Ochotne sa vracali. Šesť minút pred koncom sa k odrazenej lopte dostal Kerlon, prudkou strelou Talianovi narobil problémy. Skóre sa už nemenilo. Domáci vyhrali zaslúžene štvorgólovým rozdielom. Najbližšie majú cez víkend voľno, keďže mali hrať proti Myjave. Predstavia sa 26.4., t.j. v stredu, keď privítajú opäť na Štadióne Antona Malatinského odvekého rivala z Bratislavy.

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Tak ako povedal Miro, po polčase bol už zápas rozhodnutý, z našej strany tomu predchádzal veľmi dobrý výkon. Dokázali sme si vytvoriť dostatok príležitostí. Dovolím si tvrdiť, že výsledok 3:0 bol pre hostí z Prešova ešte lichotivý. S prístupom chalanov som maximálne spokojný. Trochu som sa dnešného duelu obával, že môže prísť k podceneniu posledného tímu v tabuľke, možno si chalani mohli myslieť, že víťazstvo príde samo. Od začiatku však bolo vidieť, že majú chuť, z futbalu sa tešili. Konečne hrali na domácom štadióne a novom trávniku. K zápasu pristúpili zodpovedne a do polčasu rozhodli. Po zmene strán hostia zareagovali na nepriaznivý vývoj, trochu viac sa stiahli do defenzívy, ťažšie sme sa presadzovali. Náš výkon možno ovplyvnili aj striedania. Napriek tomu si myslím, že sme odohrali dobrý zápas a zaslúžene zvíťazili."

Miroslav Jantek (tréner 1. FC Tatran Prešov):

"Gratulujem Mirovi Karhanovi a jeho tímu k víťazstvu a skvelému výkonu. O výsledku bolo rozhodnuté po prvom polčase. Trnava bola jasne lepšia a dominantnejšia v držaní lopty. Vytvárala si gólové šance, k čomu sme prispeli aj my, našou naivnou hrou. Chalani robili individuálne chyby. V druhom dejstve už domáci nepotrebovali až tak pracovať, v pohode si uhrali dobrý výsledok a zaslúžene vyhrali. Aktuálne máme dosť starostí v stretnutiach vonku, pretože doma v Poprade dokážeme hrať rovnocennú partiu. Vieme sa súperom vyrovnať v bojovnosti a ako posledný celok aj niečo vyhrať. Je to poučenie a nezostáva nám nič iné, iba naďalej tvrdo pracovať."