Jakubech – Čögley (87. Kadlec), Hladík, Godál, Čonka – Schranz, Sloboda, Greššák (C), Halilovič (79. Jirka) – Tambe, Yilmaz (46. Kerlon)

Volešák – Mabouka, Vavro, Kaša, Holúbek – Diaz – Špalek, Škvarka (C) (90. Králik), Káčer, Hlohovský (81. Jánošík) – Sheidaev (69. Mráz)

Kružliak – Hancko, Žákech

Diváci:

1 184
Polčas: 0:1

V 26. kole privítali andeli na pôde Zlatých Moraviec lídra Fortuna ligy MŠK Žilinu. V stretnutí im boli viac ako vyrovnaným súperom, siahali na bod. Žiaľ, kontaktný gól prišiel neskoro. Za predvedený výkon sa ale zverenci Miroslava Karhana hanbiť nemusia.

Tréner Miroslav Karhan vyrukoval na Žilinu, netradične, s dvomi útočníkmi pri rozostavení 4-4-2. Tambeho dopĺňal vpredu Yilmaz. Oproti stretnutiu v Ružomberku prišlo k niekoľkým zmenám. Pre trest za žlté karty nemohol nastúpiť Oliver Janso, na ľavom kraji tak operoval Matúš Čonka. Po chorobe sa vrátil Lukáš Greššák, v strede poľa nahradil zraneného Martina Tótha a od úvodu stretnutia nastúpil po dlhom čase Ivan Schranz. Po menšom zranení sa vrátil na pravý kraj obrany Peter Čögley.

Spartakovci vstúpili do zápasu aktívne, v úvodných piatich minútach dovolili Žiline zahrávať iba jeden rohový kop. Zverenci Miroslava Karhana sa síce tlačili do zakončenia, no chýbal im presný center či prihrávka v pokutovom území. V šiestej minúte rozohral Čonka rohový kop a lopta nebezpečne preplávala pred bránkovou čiarou. Napriek výrazne väčšej aktivite Spartaka, sa prvého gólu dočkali hráči Žiliny. V 25. minúte prihral Sheidaev na hranici pokutového územia Škvarkovi, ktorý strelou po zemi, do protipohybu, prekonal Adama Jakubecha – 0:1. Žilinčania po góle ožili, prakticky prebrali iniciatívu a andelov do konca polčasu nepustili k žiadnej vážnejšej príležitosti. Jakubech sa po polhodine hry činil pri strieľanom centri Špaleka. Do kabín odchádzali veselší hostia.

Do druhého polčasu urobil Miroslav Karhan jednu zmenu. Kubilaya Yilmaza nahradil Kerlon. Spartakovci prešli na hru s jedným hrotovým útočník, o ofenzívne akcie sa mal starať práve Kerlon. Hra hráčov z malého Ríma ožila. V úvode to skúšal dvomi streleckými pokusmi Tambe. Prvý mieril mimo tri žrde a druhý Volešák schoval do rukavíc. Obrovskú príležitosť mal na kopačke po Tambeho prihrávke Schranz. V 55. minúte sa dostal pred Volešáka, no nepodarilo sa mu zakončiť podľa predstáv. O tri minúty neskôr sa ozvala po prvý raz v druhom polčase aj Žilina. Spoza šestnástky pálil bez prípravy nad bránu Škvarka. V nasledujúcich minútach držali viac loptu na svojich kopačkách hráči Trnavy, avšak chýbala im finálna fáza. V 66. minúte výborne odcentroval Čögley, v šestnástke našiel Tambeho, ktorého gólovú hlavičku vytiahol Volešák na bravúrne roh. Po výraznom tlaku andelov opäť udreli na opačnej strane žlto-zelení. Škvarkovu strelu zrazil v pokutovom území rukou Čonka a hlavný arbiter stretnutia odpískal pokutový kop. Loptu naň si postavil stopér Vavro, ktorý strelou k žrdi zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 0:2. Červeno-čírni po druhom góle nezvesili hlavu, práve naopak, zvýšili aktivitu a v 85. minúte sa dočkali vytúženého presného zásahu. Bombou spoza pokutového územia nedal Volešákovi šancu Schranz – 1:2. Zverenci Adriána Guľu mohli stretnutie ukončiť v 89. minúte. Jánošík prihral pred prázdnu bránu striedajúcemu Mrázovi, no ten loptu netrafil ideálne, zostala mu pod nohou a to sa už Jakubech stihol presunúť. V dueli sa viac neudialo. Trnavčania si môžu napraviť chuť o týždeň, keď v nedeľu od 17.30 hod privítajú na Štadióne Antona Malatinského hráčov Prešova.

Miroslav Karhan (tréner Spartak Trnava): "Vstup do stretnutia nám vyšiel, mali sme niekoľko skrumáži po štandardných situáciách. Žilina prebrala iniciatívu, bola hernejšia, aj keď sa do gólových šancí nedostávali. Jednu si však vypracovali, využili ju a do kabín sme išli s nepriaznivým skóre. Po prestávke sme oživili hru príchodom Kerlona, vypracovali si nejaké šance. Ako spomínal tréner hostí, Volešák vytiahol výborný zákrok pri hlavičke Tambeho za stavu 0:1. Ťažko posúdiť, či to bola penalta alebo nie. Chalani po druhom góle nezvesili hlavy, dali gól, ale bolo už neskoro."

Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina):

"Prioritou bolo pre nás uhrať pozitívny výsledok. Trnava je doma nepríjemný súper, napriek tomu, že sú stále v azyle. Mali sme pomalší úvod, ale myslím si, že sme v prvom polčase boli o pol kroka pred súperom. Snažili sme sa hru otvoriť, čo sa nás podarilo. Po zmene strán to bolo čisto o psychickej koncentrácii na výsledok. Volešák predviedol kľúčový zákrok pri hlavičke Tambeho. Po druhom góle sa stretnutie zdalo rozhodnuté, no Trnava sa nevzdala. Dokázala súboj zdramatizovať a až do konca to bolo druhých loptách. Vyšla nám výborná akcia, nebolo ich veľa, kde Samo Mráz neuzavrel duel. Potrebovali sme ho ustáť do záverečných minút. Chlapci si výsledok vďaka nasadeniu a ochote ustrážili. Je to pre nich výborná skúsenosť."