Jakubech – Čögley, Greššák (C), Godál, Janso (70. Dubec) – Tóth (75. Bello) – Jirka (79. Mihálik), Halilovič, Mikovič, Čonka - Yilmaz

Šulla – Šušolík, Ranko, Pillár, Kotula – Blažek, Kratochvíl – Brigant, Kováč (90+. Hušek), Miklós (46. Bališ) – Šašinka (67. Turina)

56. Halilovič, 79. Godál, 83. Čonka, 88. Yilmaz - 15. Miklós, 59. Bališ, 79. Turina, 86. Kotula

Prešinský – Slyško, Hrčka

Diváci:

609
Polčas: 0:0

...Déjà vu z Popradu. Aj tak by sa dalo nazvať druhé jarné kolo v podaní Spartaka. Zverenci Miroslava Karhana nedokázali premeniť vypracované šance a po zmene strán opäť tvrdo pykali.

Trénerovi Miroslavovi Karhanovi chýbali pre zranenie Ivan Schranz, Anton Sloboda, Robert Tambe a Ivan Hladík. Naopak, po zranení sa vrátil kapitán Lukáš Greššák. Svoju premiéru v základnej jedenástke zažila zimná posila Kubilay Yilmaz.

Andeli vstúpili do zápasu aktívne, už v piatej minúte mohli viesť. Halilovič si narazil loptu s Čonkom, ktorý prihral Mikovičovi, ale trnavská osmička mierila z prvej nad bránu. V úvodnej pätnásťminútovke sa Seničania okrem jednej štandardky nedostali za polovicu ihriska. Loptu na svojich kopačkách držali hráči Spartaka, no vyloženú šancu si vypracovať nedokázali. Tej sa dočkali v dvadsiatej minúte, Godál umnou prihrávkou vysunul Jirku, ale jeho krížna strela zvnútra šestnástky len tesne minula svoj cieľ. O sedem minút neskôr mal gól na kopačke Čögley, Čonka prenikol do pokutového územia, našiel Jirku, ktorý prihral spomínanému pravému obrancovi, ale jeho prudká strela mierila do pravej žrde. Na konci prvej polhodiny stretnutia predviedli červeno-čírni peknú akciu, lopta sa po osi Mikovič-Janso dostala na prvej žrdi k Yilzamovi, no jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval na roh jeden z obrancov hostí. Spartakovci robili senickej obrane svojim dobrým pohybom neustále problémy. V 34. minúte bol opäť blízko gólu Yilmaz, Čonka mu poslal výborný center, ale zimná posila mierila hlavou tesne vedľa. Úvodné dejstvo uzavrel štyri minúty pred jeho koncom nebezpečnou strelou z hranice pokutového územia Mikovič. Jeho ranu dokázal Šulla v poslednej chvíli vyraziť nohou.

Na začiatku druhého polčasu sa prakticky nič nezmenilo. Hráči Spartaka sa čoraz viac tlačili do gólu, chýbala im však presnejšia finálna fáza. V 57. minúte sa z ničoho nič dostala lopta do šestnástky andelov, kde ju Kováč pohotovo dorazil do siete a Senica išla do vedenia – 0:1. Tréner Karhan zakrátko zareagoval posilnením ofenzívy, keď stiahol Jansa a na ihrisko prišiel Dubec. Matúš Čonka sa tak posunul na ľavý kraj obrany a Martin Mikovič na krídlo. Práve posledný menovaný vypracoval zaujímavú príležitosť, keď centrom našiel v pokutovom území Haliloviča, jeho hlavička mierila vedľa. Spartakovci po góle stratili pokoj na kopačkách, no napriek tomu so všetkých síl sa snažili vyrovnať. Desať minút pred koncom mal blízko striedajúci Dubec, ktorý ťažil z práce Haliloviča. Jeho strelu z otočky Šulla kryl. Zverenci Miroslava Karhana sa však do konca stretnutia nepresadili už ani z niekoľkých štandardných situácii, a tak prehrali druhý zápas v rade. Tentoraz najtesnejším rozdielom 0:1. Najbližšie sa predstavia o týždeň v sobotu opäť na tomto štadióne, keď nastúpia proti domácim Zlatým Moravciam.

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Dnešné stretnutie sa ťažko hodnotí, pretože súper dal jeden gól a zobral všetky body. My sme mali do polčasu rozhodnúť, chalani si vypracovali niekoľko šancí. Už na príprave som im prízvukoval, že keď sa dostanú do šance, musia zachovať chladnú hlavu, bohužiaľ, to sa nestalo a máme nula bodov. Budeme musieť popracovať aj na psychike, pretože to nie je nič príjemné. Z troch striel na našu bránu sme inkasovali trikrát a máme nula bodov."

Miroslav Mentel (tréner FK Senica):

"Zápas sa mi hodnotí ťažko, pretože dominantným mužstvom bola Trnava. V prvom polčase mala štyri gólové šance, na naše šťastie sme neprehrávali. Po zmene strán nám pomohlo šťastie a opakujem znovu, futbalová kvalita bola na strane Trnavy."