V Belehrade cenná remíza. Do odvety so sľubným výsledkom

CZ Belehrad:

Borjan – Stojkovič, Savič, Degenek, Rodič – Jovičič, Ebecilio (80. Simič), Krstičič – Ben Nabouhane, Radonjič – Stoiljkovič (53. Milič (73. Srnič))

Spartak:

Chudý – Kadlec, Godál (C), Tóth, Čonka – Jirka, Sloboda, Grendel (89. Miesenbock), Greššák, Rada (90. Hladík) – Bakoš (75. Egho)

Góly: 22. Ben Nabouhane (11 m) – 24. Grendel Žlté karty: 50. Radonjič - 22. Godál, 45. Sloboda

Rozhodovali: Del Cerro – Yuste, Canton

Diváci: 37 112

Polčas: 1:1

Mužstvo podalo kompaktný výkon a zaslúžene si do odvety vezie sľubný výsledok.

Základná zostava sa oproti stretnutiam v druhom predkole zmenila len v útoku. Marvin Egho pre nedoliečené zranenie zostal na lavičke náhradníkov. Od úvodu tak naskočil Marek Bakoš. Z výpravy sa nezmestili na finálnu súpisku brankár Urminský a univerzál Lupták. V úvode boli aktívnejší domáci. Nič vážnejšie si však nevypracovali. Zverenci Radoslava Látala hrali umne a trpezlivo. O prvý strelecky pokus sa v osemnástej minúte postaral Erik Grendel. Z diaľky pálil vysoko nad. Obaja brankári boli do týchto chvíľ bez zákroku. V 22. minúte sa k slovu dostala Crvena Zvezda. Hlavný arbiter stretnutia videl faul Godála a ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Ben Nabouhane a poslal svoj tím do vedenia – 1:0. Dlho sa však z vedenia neradovali. Andeli odpovedali expresne. Bakoš vysunul Jirku, ten sa dostal do šestnástky, prihral pod seba voľnému Grendelovi, ktorý prepálil všetko a vyrovnal na 1:1. Následne sa hralo medzi šestnástkami. Oba celky pohrozili z priameho kopu. Bena vychytal Chudý, na opačnej strane mieril tesne nad brvno Rada. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán držali loptu na svojich kopačkách viac domáci. Spartakovci pokračovali svojim štýlom, čakali na rýchle protiútoky. V 54. minúte sa ale do gólovej príležitosti dostal Radonjič, no Chudý vytiahol výborný zákrok. Blysol sa aj pri strele Bena. Na ďalší vzruch sa čakalo až do 72. minúty. Zľava odcentroval pred bránu Grendel, kde chýbal kapitánovi Godálovi kúsok, aby loptu pred brankárom tečoval a usmernil za jeho chrbát. O šesť minút pálil z diaľky nepresne Ebecilio. Záverečný tlak patril Zvezde. Červeno-čírnych bojovníkov zavreli na ich polovici, ale skalopevná defenzíva odvrátila každé nebezpečenstvo. Do malého Ríma si vďaka tomu vezú veľmi sľubný výsledok. Odveta je na programe o týždeň v utorok od 20.30 hod.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): „Samozrejme, s výsledkom sme spokojní, ale uvedomujeme si, že nás čaká ešte ťažká práca. Sme len v polčase dvojzápasu, poznáme silu a kvalitu Crvenej Zvezdy. V zápase sme dobre pracovali v obrannej fáze, až na inkriminovaný úsek, keď sme prihrávkou stratili loptu v strede poľa, kde sme sa dopustili chyby, po ktorej nasledovala penalta. Vzápätí sa nám ale podaril brejk. Čakali sme na také momenty, vyrovnali sme a zvyšok prvého polčasu, dá sa povedať, dohrali. V druhom polčase nás zo začiatku súper zatlačil, mal štyri rohy po sebe, dostali sme sa pod tlak, ale vyšli sme z toho a priebeh druhej polovice sme dobre pracovali z defenzívy. Súper mal v závere náznaky šancí, ale nakoniec je z toho remíza.“

Vladen Milojevič (tréner FK CZ Belehrad): „Sami ste zápas videli, bolo to o tom, čo sme čakali. Trnava je kompaktná, agresívna, kolektívna. Hrali s množstvom ľahkých faulov, každý z hráčov súpera mohol dostať žltú kartu. Ešte sme sa nestretli s takým štýlom hry v európskych zápasoch. Spartak má výsledkovú výhodu, berie si do odvety dobrý výsledok, ale pokúsime sa vývoj zvrátiť.“