Rusov (45. Chudý) – Hladík, Tóth, Godál – Kadlec, Grendel (45. Miesenböck), Greššák (C), Čanturišvili (59. Oravec), Čonka – Jirka (67. Jarovič), Egho

Laštůvka - Pazdera (67. Mešaninov), Procházka (73. Pokorný), Stronati, Fleišman - de Azevedo (46. Fillo), Šindelář (79. Kaloč), Hrubý (46. Jirásek), Granečný (81. Bolf) - Baroš (46. Pedrinho), Diop (70. J. Šašinka)

Žlté karty: 43. Godál - 24. Fleišman, 30. Stronati, 56. Jirásek, 72. Procházka

Diváci: 1 500

Polčas: 0:0

V závere prípravy ťahali andeli za kratší koniec s českým celkom. Proti Ostrave nastúpili v netradičnom rozostavení.

V záverečnom súboji letnej prípravy nenastúpili pre zranenie Sloboda, Lovás, Vlasko a ani Pekár. Testy sa skončili Seidlovi s Orikhovskym. Po zranení sa do zostavy vrátili Jirka i Čanturišvili. Na lavičke čakal na príležitosť novic v kádri Fabian Miesenböck. Okrem neho bol pripravený svoje schopnosti ukázať vysoký útočník Senad Jarovič.

Zverenci Radoslava Látala nastúpili v rozostavení 3-5-2. V štrnástej minúte takmer využil zaváhanie hosťujúcej defenzívy unikajúci Jirka. V samostatnom nájazde však brankára Ostravy neprekonal. Spartakovci svojho súpera za polovicu príliš nepúšťali. V 21. minúte sa individuálne predral do šestnástky Egho, jeho prudký center zakončil kapitán Greššák. Mieril ale vedľa. Futbalisti Bohumila Pánika sa k vážnejšej príležitosti prepracovali o sedem minút neskôr. Po štandardnej situácii zakončoval hlavou Diop. Tesne minul ľavú žrď Rusovovej svätyne. Baník si najväčšiu šancu nechal na záverečné sekundy úvodného dejstva. Prízemný center Granečného púšťal Baroš vo vnútri na zadnú žrď, kde v páde nezasiahol loptu nabiehajúci Azevedo.

Po zmene strán vyšiel nástup lepšie hráčom Ostravy. Mužstvá boli na trávniku tri minúty a hostia išli do vedenia. Center Pedrinha z ľavej strany zužitkoval v šestnástke hlavou Martin Fillo – 0:1. Tréner Látal dal v druhom polčase príležitosť Miesenböckovi s Jarovičom. Druhý menovaný mal po výbornej prihrávke Egha gólovú príležitosť, ale v pokutovom území mu strelu stihol v poslednej chvíli zablokovať jeden z obrancov Baníka. Viac ako tisíc fanúšikov tak videlo jeden presný zásah. O týždeň čaká červeno-čírnych prvá vážna previerka. Na domácom Štadióne Antona Malatinského privítajú Mostar. Duel sa hrá od 18.00 hod.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Vieme, že nás tlačí čas. Mužstvo postupne skladáme. Dnes sa zapojili do hry dvaja noví hráči. Hrali prvýkrát. Chýba nám čas, nie je to ono. Musíme pracovať. Máme sedem dní do prvého stretnutia. Budeme pracovať. V rozostavení 3-5-2 sme hrali premiérovo. Trénovali sme tak cez týždeň. Uvidíme, na čo sa pripravíme do zápasu s Mostarom."

Andrej Kadlec (hráč FC Spartak Trnava): "Určite nám generálka nevyšla podľa predstáv, keďže sme pred domácimi fanúšikmi prehrali 0:1. Nehralo sa ľahko. Skúšali sme nový systém s tromi obrancami. Máme čo robiť, aby sme zlepšili viaceré veci. Potrebujeme hlavne strieľať góly."