Spartak:

Chudý – Oravec (64. Orikhovsky), Godál, Hladík, Čonka – Sloboda (87. Bogdanovski), Tóth (79. Gombala) – Vlasko (79. Janso), Grendel (C) (70. Mihálik), Brigant (60. Greššák) – Egho (64. Yilmaz)

Slovácko:

Daněk (46. Trmal) – Reinberk (46. Juroška), Krejčí (46. Šimko), Hofmann (70. Tkáč), Kadlec (46. Divíšek) – Tyschler (46. Machalík), Daníče, Sadílek (46. Hellebrand), Navrátil (65. Vasiljev), Rezek (46. Kohút), Petr (46. Kubala)

Góly: 12. Grendel, 30. Vlasko (11 m), 79. Sloboda, 90. Greššák – 54. Hofmann, 64. Kubala

Žlté karty: 18. Hladík – 87. Kohút

Rozhodoval: P. Kráľovič

Diváci: 500

Polčas: 2:0

V treťom prípravnom stretnutí v letnej zaberačke nastúpili červeno-čírni v Červeníku proti Slovácku. Spartak zaknihoval prvé víťazstvo.

Trénerovi Látalovi chýbalo viacero hráčov. Zranené koleno nedovolilo nastúpiť Čanturišvilimu, mal by pauzovať zhruba dva týždne. Členok odstavil Pekára, viróza Kadleca. Voľno mal brankár Rusov. Do brány sa po menšom zranení vrátil Chudý. Jirku trápil stehenný sval. Trénersky kolektív testoval Pavla Orikhovsky. Viac informácií prinesieme o tomto futbalistovi v najbližších hodinách. Na listine dlhodobých maródov je Andrej Lovás.

Andeli začali aktívne a už v dvanástej minúte sa dočkali odmeny. Pred bránou sa dostal k lopte Egho, ktorý prihral do strany Brigantovi. Vo vnútri šestnástky ale vyšiel z ideálne palebnej pozície, a tak to skúšal technicky - lobom. Loptu na bránkovej čiare stihol odhlavičkovať pred seba jeden z obrancov hostí, kde bol pripravený novic Grendel a v páde otvoril skóre stretnutia. Erik Grendel mal v 23. minúte na kopačke i druhý presný zásah. Výborne ho vysunul Egho, zoči-voči však bývalý futbalista Dubnice a Zabrze brankára Daněka neprekonal. Z dorážky následne nastrelil hornú konštrukciu jeho svätyne. Spartakovci boli v prvom dejstve presní. Nebáli sa kombinovať, čím súperovi robili nemalé problémy. Tesne pred naplnením polhodiny hry prenikol do pokutového územia Egho, obranca Slovácka zatiahol ručnú brzdu a arbiter stretnutia ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Vlasko, ktorý s prehľadom poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Zverenci Michala Kordulu sa po prvý raz ozvali dve minúty pred odchodom do kabín. Spoza šestnástky napriahol Michal Kadlec. Jeho nepríjemný pokus vytlačil Chudý na roh.

Po zmene strán neurobil kormidelník Radoslav Látal žiadnu zmenu. Naopak, jeho náprotivok vystriedal siedmich hráčov, ktorí priniesli potrebné oživenie. Andeli sú aktuálne na sústredení v Jaslovských Bohuniciach, kde denne trénujú dvojfázovo. Tréningové dávky sa začali prejavovať zhruba od päťdesiatej minúty. Slovácko dokázalo v 54. minúte znížiť. Machalíkov roh zakončil pohotovo pred Chudým do siete Hofmann. Gól Slovácku pomohol, následne prevzali iniciatívu, keď červeno-čírni kopili pri rozohrávke a v strede ihriska chyby. Z ďalšieho rohu pálil po hodine hry do bočnej siete Divíšek. Čo sa ale nepodarilo jemu, napravil o šesť minút neskôr Kubala. Hostia sa peknou akciou dostali k šestnástke Chudého a Kohútov center dopravil do opustenej siete už spomínaný Kubala. Desať minút pred záverečným hvizdom mal na hlave vedúci presný zásah Yilmaz. Skvelý center mu posadil zľava Čonka. Legionár z Rakúska trestuhodne minul. O pár sekúnd na to však defenzíva českého celku urobila obrovskú chybu a andeli skórovali. Brankár si nerozumel so svojim obrancom a chybnú malú domov prečítal umne napádajúci Sloboda. Do prázdnej brány pridal tretí gól Spartaka. Konečné slovo mal kapitán futbalistov z malého Ríma Lukáš Greššák. Azda z dvadsiatich metrov napriahol a nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Nádherný moment - 4:2.

Spartak Trnava sa najbližšie predstaví v sobotu od 10.30 hod v Rakviciach. Sily si zmeria so Sigmou Olomouc.

OHLASY PO ZÁPASE

Radoslav Látal (tréner FC Spartak Trnava): "Opäť sme do zápasu nastúpili v rámci plnej prípravy. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý. Chceli sme súpera napádať, čo sa nám darilo. Samozrejme, vyskytli sa aj nejaké chyby, ale môžeme byť spokojní. V druhom dejstve nám došli sily. Chcel som hráčov trochu zaťažiť na 60 až 70 minút, pretože o týždeň nás čaká už generálka. Po prestriedaní sa hra vyrovnala. Splnila však účel, ktorý sme chceli. Grendela berieme ako posilu. Na ihrisku splnil to, čo mal. Som s ním spokojný. Musí nabrať viac fyzickej kondície. Bude to v poriadku. Čo sa týka Orikhovskyho, o druhej poobede pristál v Bratislave. Mali sme v úmysle ho aspoň zaťažiť, nech nemusí ísť do tréningu. Uvidíme, v sobotu ho čaká duel s Olomoucom. Je to odchovanec Dynama Kyjev, má za sebou súboje v Lige majstrov. Po sobote sa rozhodneme."

Erik Grendel (hráč FC Spartak Trnava): "Dôležité je hlavne to, že sme sa vybehali. Slovácko je futbalové, dobre nás preverilo. Hrajú podobným štýlom ako Mostar, všetko smerujeme k príprave na tohto súpera. Vyskytli sa dobré aj zlé veci. Teší nás efektivita, strelili sme štyri góly. Netreba sa chváliť, neboli sme výborní. Čaká nás dosť práce. Rovnako aj mňa. Odohral som prvé minúty po mesiaci a pol, po dvoch tréningoch s chalanmi. Ešte to nie je optimálne. Sľubujem, že budem lepší. Nemám problém s pozíciou podhrotového hráča, na ktorej som dnes chvíľu hral. Práve naopak, je tam viac voľnosti. Môžem si dovoliť byť kreatívnejší, pretože, keď náhodou stratím loptu, mám za sebou dvoch vlčiakov - Slobodu s Tóthom, ktorí ju vybojujú. Hralo sa mi dobre. Zahrám všade, kde ma tréner bude potrebovať (úsmev)."

Ján Vlasko (hráč FC Spartak Trnava): "Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany fajn. Dali sme dva góly. Vypracovali si niekoľko ďalších náznakov. Pri ich lepšom dotiahnutí mohol byť rozdiel vyšší. Sme spokojní. Tréner skúšal nové posty. Po dlhej dobe som hral napravo. Po prestávke sme boli mierne zakríknutí. Súper vyrovnal. Dvadsať minút vyzeralo, akoby sme nehrali my. Následne prišli dva presné zásahy a súboj sa dotiahol do víťazného konca."