Chudý – Kadlec, Godál (C), Hladík, Čivič – Pehlivan, Sloboda (75. Yilmaz) – Jirka, Pekár (55. Ofosu), Čanturišvili – Egho (87. Tóth)

Šulla – Sekulič (C) (80. Saláta), Božikov, Bajrič, Rundič - Nono – Čavrič (46. Hološko), Rabiu (72. Savičevič), Holman, Moha - Šporar

Penalty: Jirka, Čanturišvili, Godál - Hološko, Božikov, Holman, Savičevič

Žlté karty: 24. Sloboda - 18. Sekulič, 64. Bajrič

Rozhodovali: P. Hrčka – Weiss, D. Hrčka

Diváci: 6 180

Polčas: 1:1

Aj druhý zápas sa skončil remízou 1:1. Na rad prišli penalty, v ktorých boli úspešnejší hostia z Bratislavy. Spartakovci sa tak v domácom finále nepredstavia.

Tréner Nestor El Maestro nemohol v odvete semifinále Slovnaft Cup-u rátať s niekoľkými hráčmi. V nominácii nefiguroval zranený kapitán Greššák a Vlasko. Na lavičke zostal Matúš Čonka a do základnej zostavy sa vrátil Eldar Čivič. Náhradným brankárom bol Martin Vantruba, ktorý si vyliečil zranené rameno.

Domáci celok začal síce aktívne, snažil sa po krídlach o rýchle akcie, no tie sa končili pred šestnástkou. Boli to naopak belasí, ktorí išli do vedenia. Po rohovom kope sa lopta dostala na hranicu pokutového územia k Rundičovi. Vystrelil, Chudý loptu vyrazil pred seba, kde ju do brány dorazil voľný Šporar – 0:1. Spartakovci odpovedali v 38. minúte. Spoza šestnástky to obstrelom skúšal Čanturišvili. Šulla jeho pokus vyrážal nad brvno. Čo sa nepodarilo jemu, napravil o štyri minúty neskôr strelou z diaľky Egho. Hosťujúci brankár bol bez šance – 1:1. Pre rakúskeho legionára to bol celkovo ôsmy presný zásah v Slovenskom pohári. V historických tabuľkách sa zaradil na štvrtú priečku. Prvá patrí Jozefovi Adamcovi s pätnástimi gólmi. Do kabín sa odchádzalo za remízového stavu.

Po zmene strán sa ako prví ozvali belasí futbalisti. Nono strelou spoza pokutového územia mieril vedľa ľavej žrde. V 58. minúte vystrelil Moha, Chudý jeho pokus vyrazil pred seba. Loptu získal Holman, ktorý okamžite odcentroval na zadnú žrď, kde hlavičkoval Hološko, ale domáci brankár sa stihol vrátiť a zabránil tak gólu. Ten istý hráč sa ocitol v stopercentnej šanci i o pár minút neskôr. Z otočky neprestrelil Chudého, ktorý vytiahol výborný zákrok. Postupom času sa bol viac v centre diania hlavný arbiter, ktorý kúskoval hru. Oba celky boli nervózne. Súboj dohrali na remízu 1:1, a tak videli prítomní diváci pokutové kopy.

Savičevič - dal

V penaltách boli úspešnejší zverenci Martina Ševelu, ktorí postúpili do finále. Záverečný súboj o Slovenský pohár je na programe 1.5. na Štadióne Antona Malatinského. Andeli sa najbližšie predstavia v sobotu od 14.45 h. na pôde Ružomberka.

OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Gratulujem Slovanu, že postúpili do finále pohára. Trošku sme, samozrejme, sklamaní. Každý pohár je pekný, tento je malý, nezaujímavý, nedôležitý. Samozrejme, chceli sme ho vyhrať aj my. V slovenskom futbale nastali zmeny. Teší ma, že veľký Slovan sa musí sústrediť na tento nedôležitý pohár. My máme väčšie ciele. Trošku sme sklamaní, ale pokračujeme ďalej. Zlepšujeme sa, tento rok sme so Slovanom ešte neprehrali. Oni sa zlepšili transferovými bombami, my prácou, možno trochu viac ako oni. Je jasné, že sme urobili progres, čo je pre každého trénera dôležité. Na chalanov som veľmi hrdý, hrali sme peknú pohárovú sezónu, mali sme ťažké štvrťfinále s Dunajskou Stredou. Na začiatku sezóny som povedal, že tento pohár je trochu nudný, ale vypracovali sme tu výbornú víťaznú mentalitu a chalani chceli vyhrať. Liga je pre nás najdôležitejšia, sústredíme sa na ňu. V Ružomberku to bude ťažké, ako vždy, ale pre nás je teraz každý zápas finále, hoci, bohužiaľ, finále pohára si nezahráme."

Martin Ševela (tréner ŠK Slovan Bratislava): "Tlak sme necítili, ale motivácia hrať finále a vrátiť sa na tento futbalový štadión bola veľká. Finále sa nehrá každý rok, tešíme sa na neho. Jednoznačne chceme v tejto sezóne získať aspoň jednu trofej. Jedenástky sme trénovali len včera, aj to len traja-štyria hráči. Nechcel som chalanov dostávať pod tlak. Mišo Šulla bol veľmi dobre pripravený, pomohol nám svojimi zákrokmi."