Greif – Sekulič, Rundič, Božikov, Chouchoumis – Droppa – Savičevič, Holman (87. Schet) – Hološko, Mareš (82. Vittek), Čavrič (71. Oršula)

Vantruba – Kadlec, Godál (C), Hladík, Janso – Pehlivan, Sloboda (66. Greššák) – Jirka (57. Brigant), Vlasko, Čanturišvili (77. Yilmaz) – Egho

Žlté karty: 39. Savičevič, 66. Mareš - 18. Čanturišvili, 53. Pehlivan, 64. Sloboda, 90. Kadlec

Rozhodovali: Očenáš – Benko, Weiss

Diváci: 3 856

Polčas: 1:0

Najväčšie slovenské derby vyznelo lepšie pre Slovan, ktorý vďaka gólu v prvom polčase vyhral najtesnejším možným rozdielom.

Tréner Nestor El Maestro nemohol stále počítať so službami zraneného Pekára a Bella. V týždni laboroval so seknutým chrbtom Matúš Čonka. Na ľavom kraji obrany tak nastúpil Oliver Janso. Z predzápasovej rozcvičky zišiel Martin Tóth, ktorého nahradil na poslednú chvíľu Ivan Hladík.

Aktívnejšie vstúpili do zápasu domáci. Skúšali to najmä nepríjemnými centrami. Po jednom takom, keď rozohral štandardku Holman, hlavičkoval na zadnej žrdi nepresne Rundič. Svoj prvotný tlak dokázali hráči Slovana pretaviť do gólu. V štrnástej minúte centroval opäť Holman a Hološko hlavou poslal belasých do vedenia – 1:0. Zakrátko si domáci vypracovali ďalšiu nebezpečnú príležitosť. Savičevič hľadal pred bránou nabiehajúceho Čavriča, ktorému v poslednej chvíli nedovolil zakončiť Jirka. Trnavčania sa po prvý raz ozvali v 21. minúte. Z priameho kopu vypálil k žrdi Vlasko, Greif stihol jeho pokus vytlačiť na roh. V úvodných tridsiatich minútach diktovali tempo hry zverenci Martina Ševelu. Spartakovci kopili chyby a nedokázali sa dostať k väčšiemu slovu. Až záver prvého dejstva patril andelom. Dominik Greif sa blysol najprv pri obstrele Čanturišviliho a tiež pri následnej dorážke zblízka z kopačky Vlaska. Do kabín odchádzal spokojnejší domáci celok.

Po zmene strán sa misky váh vyrovnali. Spartakovci si dávali väčší pozor, zlepšili hlavne pohyb a postupnými akciami sa snažili s nepriaznivým výsledkom niečo urobiť. Chýbala im však presná finálna fáza. Obrancovia Slovana si dávali pozor na rýchle krídla i vysokého Marvina Egha. Pätnásť minút pred koncom sa blysol na čiare Godál, ktorý vyhlavičkoval Sekuličovi gólovú radosť. Červeno-čírni sa k ohrozeniu nedostali, z diaľky to skúsil Egho. S jeho strelou si Greif, bez problémov, poradil. Záver stretnutia bol aktívny na jednej i druhej strane. Zverenci Nestora El Maestra riskovali, všetky sily vrhli do útoku. Belasí sa bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. Po jednom takom sa v superšanci ocitol striedajúci Vittek, Vantruba však podržal svojich spoluhráčov. Stav stretnutia sa nezmenil. Trnavčania spoznali príchuť prehry po dlhých štrnástich zápasoch. Najbližšie privítajú v sobotu doma Žilinu.

OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Sme veľmi sklamaní, pretože nás prišlo podporiť množstvo fanúšikov a vytvorili fantastickú atmosféru. Je škoda, že sme nehrali tak ako zvyčajne. Počas celého zápasu sme si toho vytvorili naozaj málo. Ukázali sme však charakter a o niečo väčšiu intenzitu po zmene strán. Na zisk bodu to ale nestačilo."

Martin Ševela (tréner ŠK Slovan Bratislava): "Vyšiel nám vstup do zápasu. Dobre sme kombinovali a hýbali sa, napriek tomu, že terén bol postupom času horší a horší. Skórovali sme, prvá polhodina bola z našej strany naozaj dobrá. Následne sme chodili do súbojov o čosi neskoršie. Agresivita bola na oboch stranách v rámci normy, nám však chýbal jeden krôčik k tomu, aby sme sa dostali do súboja. Teší ma, že sa nám podarilo streliť gól, upokojil nás. Cez polčas som nabádal hráčov k druhému presnému zásahu, aby sme duel nezabalili. Vedome sme sa stiahli do stredu zóny, kde sme chceli dať súperovi priestor a získavať loptu, vďaka čomu sme mohli vyrážať do rýchlych protiútokov. Dá sa povedať, že Spartak hral jednoducho, nakopával lopty na hrotového útočníka, tam sme to dobre uskákali. V závere sa nám naskytlo niekoľko kontier. Z tohto pohľadu ma mrzí ich nevyužitie. Bola to dráma až do konca. Z víťazstva a troch bodov mám radosť. Tiež to, že sme neinkasovali. Vždy je tu priestor k zlepšeniu."