Šulla (C) – Delgado (66. Astray), Honchar, Pillár, Březina – Blažek (63. Quaye), Jedinák (46. Ebwelle), Kratochvíl, Weriton – Mráz, Turyna

Jakubech – Kadlec, Godál, Hladík, Janso – Sloboda, Greššák – Mikovič (C) (90.+ Mihálik), Bello, Jirka – Tambe (78. Dubec)

39. Kratochvíl, 48. Honchar, 63. Turyna, 65. Březina - 18. Mikovič, 58. Greššák, 60. Čögley, 65. Godál, 90.+ Dubec

89. Březina – 69. Godál

Rozhodovali:

Očenáš – Hancko, Hrčka
Polčas: 0:1

V desiatom kole Fortuna ligy vycestovali spartakovci na pôdu Senice. Vyše tisíc divákov videl v krajskom derby jeden gól. V prvom polčase rozhodol o triumfe Spartaka pekným gólom Babatounde Bello. Pre tím z malého Ríma sú to prvé tri body z ihrísk súperov.

Tréner Miroslav Karhan urobil po zápase s Michalovcami v základnej zostave niekoľko zmien. Na ľavom kraji obrany nastúpil z juniorky Oliver Janso. Pre 22-ročného obrancu, rovnako ako pre Hladíka, mal tento duel špeciálnu príchuť. Ešte nedávno obaja obliekali dres Senice. Karhan nemohol počítať s viacerými zranenými hráčmi, aj preto nastúpil Lukáš Greššák na poste defenzívneho záložníka. O ofenzívnu časť v strede poľa sa staral Babatounde Bello. Na hrote útoku sa objavil Robert Tambe, ktorý od Disciplinárnej komisie SFZ dostal podmienku. Na lavičke náhradníkov bol, po zranení, pripravený pravý obranca Peter Čögley a ďalší dvaja hráči z juniorky Bališ s Dubcom.

V úvodných minútach sa oba celky na ihrisku oťukávali. Senica vstúpila do zápasu lepšie, o prvú strelu sa v siedmej minúte postaral Turyna. Jeho pokus mieril nad bránu. V trinástej minúte musel nútene siahnuť na lavičku Miroslav Karhan. Pre zranenie zišiel z ihriska Andrej Kadlec, ktorého vystriedal navrátilec Čögley. Úvodná štvrťhodina gólové šance nepriniesla. Hral sa futbal medzi šestnástkami, s viacerými nepresnými nakopávanými loptami na jednej či druhej strane. Andeli pomaličky preberali iniciatívu nad zápasom a čoraz častejšie svojho súpera ohrozovali. V kombináciách im chýbala presnejšia finálna fáza. V devätnástej minúte Čögley vysunul Jirku, ktorý na hranici pokutového územia našiel Bella, no jeho nepríjemnú strelu po zemi Šulla dokázal vyraziť na roh. Seničania sa ozvali v 28. minúte, zľava centroval Delgado a hlavou, tesne vedľa ľavej žrde Jakubechovej brány, mieril Turyna. Spartak odpovedal o pár minút neskôr. Z hranice šestnástky vypálil z voleja na Šullovu svätyňu Bello, trafil brvno a keďže svoj pokus výborne čítal, stihol ho aj doraziť do brány – 0:1. Viac sa už v prvom polčase neudialo.

Do druhého dejstva vybehla Senica s jednou zmenou. Kratochvíla nahradil Ebwelle. Zverenci Miroslava Mentela to skúšali dvomi centrami, no tie pozorná defenzíva Spartaka, s prehľadom, odvrátila. Na opačnej strane Sloboda výborne vysunul Tambeho, ale Kamerunčan namiesto strely volil prihrávku pred bránu, ktorú domáca obrana zlikvidovala. Hráči z malého Ríma boli aktívni, súperovi takmer loptu nepožičali. Rýchlymi prihrávkami sa neustále snažili dostať pred domácu bránu. Pokusy Jirku a Bella skončili mimo priestor troch žrdí. V 69. minúte videl po faule na Turynu druhú žltú kartu stopér Boris Godál a predčasne sa porúčal pod sprchy. Do týchto chvíľ si domáci celok nevypracoval žiadnu gólovú príležitosť. Trnavčanov čakal ťažký záver zápasu. V 78. minúte dostal od trénera Karhana šancu Daniel Dubec, ktorý si v 18 rokoch odkrútil premiéru v drese Spartaka Trnava. A bo to správny ťah trénera, mladý hráč z juniorky priniesol na ihrisko oživenie a obrane Senice narobil nemalé problémy. V záverečných minútach mali viac z hry domáci. Červeno-čírni hrali na nakopávané lopty. V 84. minúte sa zhruba z dvadsiatich metrov odhodlal k strele práve striedajúci Dubec, Šulla mal čo robiť, aby jeho pokus vyrazil na roh. Dve minúty pred koncom si aktívny Dubec vypýtal faul od Březinu a rozhodca, po druhej žltej karte, poslal predčasne do kabíny aj tohto hráča. Duel to už príliš neovplyvnilo, viac gólov nepadlo a Spartak sa tak raduje z prvých troch bodov na súperovej pôde v tejto sezóne. Pre andelov je to tiež dôležitá vzpruha pred stredajším pohárovým zápasom v Novom Meste nad Váhom!

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Po dlhšej dobe máme za sebou víťazný zápas. Som veľmi rád, že to chalani zvládli. Situácia nebola ľahká, ťahali sme štvorzápasovú šnúru bez výhry, našťastie, podarilo sa nám ju zlomiť. Duel by sa nám dohrával ľahšie, keby sme v úvode druhého dejstva strelili gól, mali sme tam dve šance, ktoré sme nevyužili. Po vylúčení Godála domácim svitla nádej, ale dotiahli sme to do víťazného konca. Chalanov musím pochváliť, dnes to bol kolektívny výkon."

Miroslav Mentel (tréner FK Senica):

"Taký zápas sa mi ťažko hodnotí. Trápime sa, ale nielen dnes, problémy máme v koncovke. Nemôžeme dať gól, nejakým spôsobom dostať loptu do brány. Divákom sa duel musel páčiť, bol bojovný a hralo sa hore - dole, malo to tempo. Trnava prišla s dobrou taktikou, hrala na brejky, keďže ich hráči to vedia a obrana stála na pevných nohách. Priznám sa, že by som bol spokojný s remízou, chceli sme vyhrať, ale, žiaľ, pri maródke, akú máme, by sme s bodom boli spokojní."