Macej – Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák – Grič – Žofčák (C), Kolesár (84. Sedlák), Dimitriadis (62. Vajs), Regáli – Bellás (62. Serečin)

Jakubech – Čögley, Hladík (16. Oravec), Godál, Janso – Tóth (C) – Jirka (62. Schranz), Mikovič, Halilovič (72. Yilmaz), Čonka - Tambe

Marhefka – Ferenc, Kováč

Diváci:

689
Polčas: 0:0

Andeli majú za sebou jarnú premiéru, ktorá im však nevyšla podľa predstáv. Stretnutie sa lámalo v prvom dejstve, v ktorom hráči Spartaka nevyužili viacero príležitostí.

V úvodnom jarnom kole nemohol tréner Miroslav Karhan využiť služby zraneného Kerlona, Slobodu a Greššáka. Mužstvo tak s kapitánskou páskou viedol Martin Tóth.

Aktívnejším dojmom pôsobili od úvodu spartakovci, no ako prví sa ozvali Zemplínčania. V siedmej minúte po Regáliho centri zakončoval na prvej žrdi Bellás, mieril vedľa Jakubechovej svätyne. Bolo to nielen prvé, ale i posledné zakončenie hráčov Michaloviec v prvom polčase. O dve minúty neskôr odpovedal na opačnej strane Čonka, ktorý sa dostal k odrazenej lopte a spoza šestnástky narobil Macejovi veľké problémy, vyrážal na roh. Po ňom sa k hlavičke dostal Godál, no Macej sa vyznamenal ďalším výborným zákrokom. Čiernou škvrnou prvého polčasu bolo zranenie hlavy Ivana Hladíka, z ihriska ho odniesli na nosidlách. Namiesto neho nastúpil Oravec. Zverenci Miroslava Karhana pokračovali v aktívnej hre, dlhú nakopnutú loptu Tambe sklepol Mikovičovi a ten takmer od polovice pálil z voleja tesne nad. Diváci jeho zaujímavý pokus ocenili zaslúženým potleskom. Do konca prvého dejstva zahrával Emir Halilovič dva priame kopy, jeho prvú strelu Macej vyboxoval a pri druhej zasahovať nemusel, legionár z Bosny netrafil priestor brány. Úvodné dejstvo ukončil delovkou Tambe, ktorý z priestoru malého vápna brankára neohrozil. Mužstvá odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

Do druhého polčasu neurobili obaja tréneri ani jednu zmenu. V jeho úvode to „domáci“ skúšali strelami z diaľky, Jakubech zasahovať nemusel. Rovnako ako Macej v 54. minúte po strele Jirku zvnútra pokutového územia. O dve minúty neskôr sa v azda najväčšej šanci ocitol po Jansovom centri Tambe. Hlavou z piatich metrov mieril nad. V 63. minúte sa dostal na rohu šestnástky k lopte Regáli a svojou strelou ponad Jakubecha otvoril skóre stretnutia. Michalovce do týchto chvíľ vyslali na trnavskú bránu vôbec prvú strelu – 1:0. Hráči Antona Šoltisa po góle ožili a za krátko viedli dvojgólovým rozdielom. Igor Žofčák v 68. minúte nedal z jedenástich metrov strelou z prvej, ktorú umiestnil k ľavej žrdi, Jakubechovi šancu – 2:0. Ťažil z centru Regáliho. Dvadsať minút pred koncom sa debutu dočkal Kubilay Yilmaz, nahradil Haliloviča. Tréner Karhan vydal jasný pokyn smerom do ofenzívy. Do konca duelu sa však už nič neudialo, červeno-čírni svojho súpera neprekonali a z Popradu odchádzajú bez bodu. Najbližšie sa prestavia „doma“ v Zlatých Moravciach, keď v sobotu 25.2. privítajú od 17.00 hod Senicu.

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Myslím si, že sme odohrali nešťastný zápas. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí na otvorenie skóre, žiaľ, zostali nevyužité. Domáci sa presadili z prvej strely na bránu, následne sme trochu zazmätkovali v našej obrane, inkasovali druhý gól a bolo vidieť, že to s chalanmi otriaslo. Do konca stretnutia sme sa snažili streliť kontaktný gól, nebolo nám však dopriate. Nedáte gól, nemôžete vyhrať. Michalovce dali dva góly, a preto zvíťazili."

Anton Šoltis (tréner Zemplín Michalovce):

"Duel sa mi hodnotí dobre, boli sme efektívni, z dvoch striel sa nám podarilo dať dva góly. V prvom dejstve sme však pôsobili zakríknuto, na chlapcoch bol vidieť veľký rešpekt. Niektorí si pripísali prvé štarty vo Fortuna lige, časom to ale bude len lepšie. Po zmene strán sa naša hra zlepšila, snažili sme sa v útočnej zóne niečo vymyslieť. Po prestriedaní prišiel zlomový moment, padol gól, následne druhý a zápas sme dohrali dokonca. Súper mal dostatok šancí, ale ako povedal tréner Karhan, futbal je o góloch. My sme dali dva a máme tri body."

Autor: Peter Žember