Spartak strelil senzačne štyri góly a v Zlatých Moravciach získal tri body

Kováč – Kotula, Horník, Nikolič, Chren - Karlík (31. Rigo) – Ewerton, Bariš, Cleber (56. Harba) – Šašinka, Bartolomeu (46. Urgela)

Vantruba – Kadlec, Godál (C), Tóth (67. Hladík), Čonka – Pehlivan, Sloboda – Jirka (62. Ofosu), Vlasko (78. Pekár), Čanturišvili - Egho

Góly: 83. Šašinka (11 m) - 12. Čanturišvili, 17. Pehlivan, 27. Egho, 61. Kadlec

Rozhodovali: Pavlík – Slyško, Lieskovský

Diváci: 1 874

Polčas: 0:3

Úvodné jarné kolo sa nieslo v réžii hráčov Trnavy. Tí predviedli najmä v prvom polčase fantastický výkon a zaslúžene si pred druhým dejstvom vypracovali trojgólový náskok. Po zmene strán sťažilo podmienky obom celkom silné sneženie.

Tréner El Maestro základnou zostavou neprekvapil. Na lavičke bol pripravený novic Ofosu či navrátilec po zranení Pekár. Úvodných desať minút prinieslo bojovný futbal medzi šestnástkami. O minútu na to však prítomní diváci videli prvý gól. Vakho Čanturišvili vyslal spoza šestnástky na Kováča strelu, ktorá domácemu brankárovi vypadla a skončila v sieti – 0:1. Zverenci Nestora El Maestra mohli zakrátko viesť už o dva góly. Vlaskovu štandardku hlavičkoval nepríjemne, ale len do rukavíc brankára, Tóth. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo v šestnástej minúte Pehlivanovi, ktorý po rohovom kope dotlačil loptu do siete – 0:2. Červeno-čírni pokračovali vo svojom tlaku. Zlaté Moravce boli zaskočené, s loptou na kopačke nemali prakticky žiadny čas na nejaké kombinácie. V 22. minúte hlavičkoval Egho po centri Jirku tesne nad bránu. O štyri minúty neskôr už boli Trnavčania znova v laufe. Vlasko výbornou prihrávkou vysunul Egha a ten zvnútra šestnástky nezaváhal. Vďaka jeho strele po zemi viedol Spartak 3:0. Rakúsky legionár strelil svoj šiesty presný zásah v aktuálnom ročníku. Spartakovci hrali do týchto chvíľ výborný futbal. Loptu prakticky svojmu súperovi nepožičali. Desať minút pred koncom si po ľavej strane nabehol Čonka, prihral pod seba Vlaskovi, ktorý sľubnou strelou bez prípravy preveril Kováča. Do kabín odchádzali veselší hostia.

Po zmene strán sa ako prví do príležitosti dostali opäť hostia z Trnavy. Vlasko rozohral štandardku a Egho hlavičkoval do brvna. Krátko po hodine hry si v strede poľa zobral loptu Kadlec. Domáci hráči mu nechali až príliš priestoru a tečovanou strelou z hranice pokutového územia zvýšil na 4:0 pre svojich spoluhráčov. V tej chvíli bolo po zápase. Hneď na to sa dostala na hraciu poľu zimná posila Ofosu, ktorý nahradil Jirku. Až v 74. minúte futbalisti ViOn-u vyslali strelecký pokus na Vantrubovu svätyňu. Rigovu prízemnú strelu defenzíva andelov tečovala mimo tri žrde. V 78. minúte sa k hlavičke dostal striedajúci Harba, trafil pravú žrď. Sedem minút pred koncom hral v šestnástke rukou Čonka, hlavný arbiter odpískal pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil Šašinka a poslal Vantrubu do opačnej strany – 1:4. Čiernou škvrnou stretnutia bolo zranenie Matúša Čonku. Trnavčania dohrávali záverečné minúty bez neho. Avšak stretnutie zvládli dotiahnuť do víťazného konca a zaznamenali tak dôležitý vstup do jarnej časti. Najbližšie privítajú na domácom Štadióne Antona Malatinského hráčov Senice.

OHLASY PO ZÁPASE

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Začiatky sú vo futbale vždy veľmi dôležité. Dnes sme začali výborne a rovnako tak druhú polovicu sezóny. Príprava na Zlaté Moravce bola dlhá. Mali sme na ňu šesť týždňov. Ľudia okolo mňa boli trochu nervózni, pretože sme prehrali nejaké tréningové zápasy v Turecku či na umelej tráve v Senci. Avšak to, ako je Trnava pripravená na jarnú časť sezóny, sme mohli dnes vidieť. Po zmene strán to, pre podmienky na ploche, bolo ťažké pre oboch. K prvému dejstvu neviem, čo povedať. Futbal je jednoduchý, keď vyhráte každý súboj."

Juraj Jarábek (tréner FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble): "Musím zagratulovať Nestorovi. Trnava má naozaj výborné mužstvo, ktoré bolo kvalitne pripravené. My sme sa taktiež pripravovali, ale najdôležitejšia je realizácia na ihrisku. Čo ma mrzí, je množstvo odchodov a príchodom. Káder dávame dokopy i teraz. Nestor to povedal v jednej vete. Keď prehráte 90 % osobných súbojov, nemôžete pomýšľať na to, že porazíte Spartak. To bola základná chyba, následne tiež individuálne chyby. Trnava dala z prvej šance gól. Po prvom zakrátko, zo štandardnej situácie, druhý a už sme sa viezli. Tým určite nechcem znehodnocovať ich výkon. Presne vedeli, čo chcú hrať. Markantný rozdiel bol v stredovej formácii. Trestali všetky chyby. Druhý polčas nebol o futbale, ale o chumelici. Bol to boj. Spartak si urobil zaslúžený náskok pred polčasom. Som Trnavčan, prajem jej. Dnes mi jedno oko plače, ale má výborné mužstvo. Želám jej titul."