Vantruba – Kadlec, Godál (C), Tóth (46. Hladík), Janso – Pehlivan, Sloboda – Čanturišvili, Vlasko (83. Greššák), Jirka (88. Mihálik) - Egho

Kuciak – Viazanko (63. Djordjevič), Krivák, Kostelný (C), Kuc – Leško, Hačšák, Baez (63. Kopičar), Turňa – Bernadina (76. Jedinák) - Rendla

Žlté karty: 14. Tóth - 1. Baez, 45. Krivák, 79. Kuciak

Diváci: 4 311

Polčas: 0:0

O všetkom podstatnom sa rozhodlo po zmene strán, keď andeli predviedli odlišný výkon ako v prvom dejstve. Vďaka zaváhaniu Slovana na pôde Zlatých Moraviec, majú spartakovci na čele osembodový náskok.

Tréner Nestor El Maestro nemohol využiť služby Matúša Čonku, ktorý laboroval s menším zranením svalu. Namiesto neho tak v základnej zostave dostal príležitosť Oliver Janso. Žiadnych iných zmien sme neboli svedkami. Pre zranenie chýbali Pekár s Bellom a päť žltých kariet zastavilo Slavka Lukiča.

Andeli na nič nečakali a na svojho súpera výborne vlietli. V prvých piatich minútach sa v príležitostiach ocitli Vlasko, ktorý pálil nad a po ňom i Egho, Kuciak jeho pokus musel vyraziť na roh. Prekvapivo po dobrom úvode však prišiel mierny útlm. Hostia z Horehronia sa ozvali v pätnástej minúte, keď z priameho kopu mieril nad bránu Leško. Úvodné dejstvo príliš vzruchu, na jednej i druhej strane, neprinieslo. Spartakovci kopili už od rozohrávky chyby a Železiari to skúšali iba strelami z diaľky. Tie mierili mimo priestor troch žrdí. Brankár Vantruba tak bol bez väčšej práce. Prvý polčas uzavrel priamym kopom Čanturišvili, mieril tesne nad.

Po zmene strán vybehol na trávnik opäť aktívny Spartak. V 49. minúte dostali domáci výhodu priameho kopu. Lopty sa chopil Vlasko a nedal Kuciakovi šancu – 1:0. Podbrezová inkasovala v Trnave gól po 319 minútach. Presný zásah červeno-čírnym pomohol, dodal im na kopačky sebavedomie. Naopak, hráči Podbrezovej sa dostali do útlmu a do konca stretnutia si nevypracovali žiadnu príležitosť. V 72. minúte mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Kadlec, strelou po zemi trafil žrď a bočnú sieť. Čo sa nepodarilo jemu, napravil práve po Kadlecovej asistencii o šesť minút neskôr Čanturišvili. Gruzínec aj za pomoci Kostolného dopravil loptu do siete – 2:0. Uzavrel tak konečný rezultát. Na svojom novom štadióne Trnavčania porazili Železiarov vôbec po prvý raz. Najbližšie sa andeli predstavia v nedeľu na pôde Trenčína.

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Snažili sme sa hrať ako veľký tím. Zabudli sme však, že ním ešte nie sme. Špeciálne po prvých dvoch veľmi dobrých šanciach v štyroch či piatich minútach si niekto možno myslel, že to bude ľahký zápas. Veľký omyl. Podbrezová je veľmi dobre organizovaný tím, agresívny, bojuje o každú loptu. Cez polčas sme sa pozreli sami na seba, čo vlastne chceme hrať. Po zmene strán sme hrali tak, ako zvyčajne. Pridali sme charakter, bojovnosť, vášeň. Keď budeme hrať takto, môžeme vyhrať proti komukoľvek, nielen s Podbrezovou."

Marek Fabuľa (tréner FK Železiarne Podbrezová): "Aj keď to výsledkovo to v tomto prípade nedopadlo pre nás vôbec dobre, som spokojný s tým, čo sme predviedli. Boli sme veľmi dobre organizovaní. Proti prvému mužstvu našej ligy sme dokázali hrať viac ako vyrovnanú partiu. Nebyť druhého gólu, ktorý svojim spôsobom ukončil duel, verím, že by to dopadlo oveľa lepšie. Na chalanov som pyšný. Verím, že na podobných výkonoch vieme stavať a posúvať. Síce to tak nevyzerá, ale ideme stále dopredu. Takéto výkony sú toho dôkazom. Chalani majú perspektívu, verím, že sa v budúcnosti dočkáme víťazstiev. Výsledok tomu nezodpovedá, ale výkon bol z našej strany veľmi dobrý."