Jakubech – Kadlec, Greššák, Godál, Čonka – Oravec (46. Bello), Sloboda – Mikovič, Halilovič, Schranz – Tambe (70. Jirka)

Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň – Diaz (84. Káčer), Pečovský, Škvarka – Špalek, Otubanjo (66. Ceesay), Hlohovský (54. Paur)

Góly: 90. Sloboda - 6. Hlohovský, 10. Otubanjo

80. Bello - 13. Otubanjo, 63. Mabouka, 66. Paur, 88. Ceesay

Rozhodovali:

Smolák, Somoláni, Ferenc
Polčas: 0:2

Vo štvrtom fortunaligovom kole privítal Spartaka na domácom Štadióne Antona Malatinského súpera zo Žiliny. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Žlto-zelení rozhodli o víťazstve v prvých desiatich minútach. Slobodov gól zo záveru na body nestačil.

Na štvrtkovej pozápasovej tlačovej konferencii s Austriou Viedeň tréner Miroslav Karhan zdôraznil, že po vypadnutí z Európskej ligy sa začína tvrdý boj o to, aby aj o rok Trnava odohrala podobne kvalitný súboj. Svoje slovo dodržal a, napriek tomu, že hráči odohrali 120 náročných minút, urobil v zostave iba dve zmeny. Horníka na ľavom kraji obrany nahradil Čonka a namiesto Bella nastúpil vedľa Slobodu mladý Matej Oravec. Na lavičke sa po dlhom zranení objavil stredopoliar Lukáš Mihálik. Jeho náprotivok Adrián Guľa neurobil oproti zápasu s Prešovom ani jednu zmenu.

Úvodných päť minút prinieslo opatrný futbal z oboch strán, diváci nevideli žiadnu príležitosť. O minútu neskôr sa už ale z vedúceho gólu radovali hráči Žiliny. Mabouka poslal z pravej strany center do pokutového územia, kde pred Jakubechom dopravil loptu po zemi do siete Filip Hlohovský – 0:1.
Rýchly inkasovaný gól domácich rozhodil a o štyri minúty sa zverenci Adriána Guľu radovali z druhého gólu. Škvarka našiel za obranou Otubanja a ten sa zoči-voči Jakubechovi nemýlil – 0:2.
V devätnástej minúte mohlo byť skóre trojgólové. Po rohovom kope sa k nebezpečnej hlavičke dostal Vavro, mieril tesne nad bránu. Spartakovci sa v prvej dvadsaťminútovke k lopte príliš nedostali. Žilinčania výborne dostupovali a andelov napádali už od rozohrávky. Hru domácich zdobili časté fauly a nepresnosti v kombinácii. Na ďalšiu príležitosť sa čakalo do 38. minúty. Neúnavný Škvarka vybojoval v strede poľa loptu, narazil si so spoluhráčom a rútil sa sám na bránu. Pri jeho strele pomedzi nohy však Jakubech vytiahol skvelý zákrok a podržal svoje mužstvo od inkasovaného tretieho gólu. V prvom polčase sa toho viac už neudialo. Žilina mala do týchto chvíľ zápas pevne vo svojich rukách.

Do druhého polčasu nastúpil Spartak s jednou zmenou. Mateja Oravca vystriedal Babatounde Bello. Zverenci Miroslava Karhana vyšli z kabíny nabití energiou, pôsobili aktívnejšie a pred bránu hostí sa dostávali čoraz častejšie. V 47. minúte sa snažil znížiť stav zápasu Kadlec, ale mieril vedľa brány. V 52. minúte pálil nebezpečne na bránu z hranice pokutového územia Halilovič. Jeho strela mierila tesne nad brvno Volešákovej brány. Po hodine hry výborne zapracoval Mikovič, domácim obrancom nedal dýchať, v pokutovom území získal loptu, ale Volešáka po zemi neprepálil. Aktivita domácich gradovala a záverečná polhodina im patrila. V 67. minúte pálil z otočky zvnútra šestnástky Tambe. Jeho strela ale nemala potrebnú razanciu a Volešáka neprekvapila. Na opačnej strane o dve minúty neskôr nebezpečne technicky strieľal Paur, netrafil priestor medzi tromi žrďami. V 73. minúte mal gól na hlave Godál, výborný center mu poslal Halilovič, no jeho pokus mieril tesne vedľa brány. Dve minúty pred koncom pálil na Volešáka Jirka, brankár hostí vyrazil loptu na roh. Čo sa nepodarilo Jirkovi, podarilo sa po následnom rohovom kope Slobodovi. Center Jirku hlavičkoval do brvna Bello, lopta sa dostala k Slobodovi, ktorý aj s prispením jedného žilinského hráča dopravil loptu do siete a znížil na konečných 1:2.
V záverečných sekundách zápasu sa červeno-čírnym vyrovnať nepodarilo. Obrovskú príležitosť mal ešte Bello, ktorý hlavičkoval po centri Haliloviča. V sezóne 2016/2017 si v domácej Fortuna lige pripísali na svoje konto prvú prehru. Najbližší zápas čaká andelov už v stredu (10.8.), keď sa v druhom kole Slovnaft Cup-u predstavia na ihrisku Stráže

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Do zápasu sme vstúpili veľmi zle. Duel sme prehrali v prvom polčase. Žilina dala z dvoch šancí dva góly, potom bolo jasné, že chalani to po štvrtku, kde odohrali 120 minút naplno, budú mať ťažké. Cez polčas sme si povedali, že musia dať do toho emócie, mal som pocit, akoby v dueli chýbali a ako keby ešte rozmýšľali nad štvrtkovým zápasom. V druhom dejstve sme už boli lepší, na zvrat to ale nestačilo, gól prišiel neskoro, Žilina zvíťazila."

Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina):

"Cenné víťazstvo, ktoré sa zrodilo po efektnom a efektívnom výkone z prvého polčasu. V druhej časti sme ukázali, že vieme aj brániť, nebol to pokyn, prinútil nás k tomu súper. Kompliment, že po 120 minútovej záťaži dokázal zápas na chvíľu zdramatizovať. Bolo to hlavne našou pasivitou v druhej časti, nehrali sme istotu smerom do kolma. Podstatné je víťazstvo, ktoré si vážime. Vyhrať v Trnave nie je jednoduché, šliapala až do konca, preto gratulujem chlapcom."

Autor: Peter Žember