Séria bez prehry pokračuje, Spartak remizoval v Ružomberku

Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Nagy, Ďubek (C) (62. Sapara) – Daniel, Chrien (82. Faško), Gal Andrezly - Mareš (66. Lačný)

Jakubech – Godál (C), Greššák, Hladík, Čonka – Éder (46. Bello), Oravec – Gagnon (52. Schranz), Košťál (68. Halilovič), Jirka – Yao

Góly: 39. Chrien - 31. Jirka

Žlté karty:

Polčas: 1:1

V treťom fortunaligovom kole vycestovali zverenci Miroslava Karhana na horúcu ružomberskú pôdu. Pod Čebraťom videli diváci dva góly, oba padli v prvom polčase.

Tréner Miroslav Karhan opäť pozmenil základnú jedenástku a šancu dostali hráči, ktorí sa nepredstavili vo štvrtok na pôde Austrie Viedeň. Pozitívom bolo, že sa do zostavy, po zranení chrbta, vrátil ľavý obranca Matúš Čonka. S kapitánskou páskou po prvý raz nastúpil Boris Godál.

Úvodné minúty pod Čebraťom príliš vzruchu nepriniesli. Hra oboch celkov sa niesla v znamení nepresností. Domáci to viackrát skúsili rýchlou akciou po krídle, no ani jedna sa neujala. Do 22. minúty sa hralo medzišestnástkami, bez jedinej strely medzi tri žrde jedného či druhého brankára. V 23. minúte to zmenil Jirka, ktorý sa dostal za obranu, zvnútra pokutového územia pálil pod brvno, kde bol brankár Macík pripravený. Na ďalšiu príležitosť sa čakalo do 31. minúty. A bola to akcia gólová. V strede poľa získal po chybe Kružliaka loptu Erik Jirka, na kopačke s ňou prenikol do pokutového územia a tečovanou strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu a poslal spartakovcov do vedenia – 0:1.
Ihneď po góle odpovedal na opačnej strane nebezpečným obstrelom Gal Andrezly, ktorý využil pošmyknutie sa Hladíka, mieril vedľa brány. Domáci po inkasovanom góle ožili, pred pokutovým územím andelov si vytvorili tlak, z ktorého po centri z kopačky Kupca v 39. minúte hlavou vyrovnal Chrien – 1:1. Rovnakým výsledkom sa skončilo prvé dejstvo.

Do druhého polčasu naskočil Spartak s jednou zmenou. Édera nahradil Bello. Ako prví pohrozili v 48. minúte hráči Ružomberka. Chrien vysunul Mareša, no s jeho strelou z hranice pokutového územia si Jakubech bez problémov poradil. Andeli si pred naplnením šesťdesiatej minúty vytvorili pred pokutovým územím Macíka menší tlak, no do zakončenia sa nedostali. Po hodine hry mohol Ružomberok viesť. V strede poľa vypichol Greššákovi loptu Chrien, prešprintoval obrancov Spartaka, obišiel Jakubecha, ale v poslednej chvíli ho zablokoval Hladík a útočník domáceho tímu v páde zakončil iba do žrde. Loptu do svojho náručia následne schoval Jakubech. Ružomberčania si ďalšiu gólovú príležitosť vytvorili v 65. minúte po autovom vhadzovaní unikol Čonkovi Chrien, po zemi poslal loptu do pokutového územia, kde zakončoval Mareš, ale Jakubech fantastickým zákrokom loptu chytil. O minútu neskôr bol opäť v hlavnej úlohe Mareš, ktorý vyskočil na center, ale hlavou mieril vedľa Jakubechovej svätyne. Tlak zverencov Norberta Hrnčára narastal, čo cítil aj Miroslav Karhan, ktorý posilnil stred poľa. Na ihrisko namiesto Košťála vybehol Halilovič. Nasledujúce minúty sa odohrávali v nervóznom duchu bez gólovej príležitosti. K ohrozeniu brány sa červeno-čírni dostali až v 82. minúte, Halilovič si prebral v strede poľa loptu a z hranice pokutového územia pálil do náručia brankára domácich. O štyri minúty neskôr sa do zakončenia z uhla vo vnútri pokutového územia dostal Gal Andrezly, Jakubech vyrážal jeho pokus na roh. V záverečných minúta si domáci celok vytvoril tlak, po ktorom mal obrovskú príležitosť striedajúci Faško, zvnútra šestnástky pálil vysoko nad. Stretnutie ukončila príležitosť Gala Andrezlyho, ktorý po centri Saparu však pálil iba do Jakubecha. Vyše dvetisíc divákov toho viac v tomto zápase nevidelo. Mužstvá si rozdelili bod. Spartak natiahol sériu bez prehry už na osem zápasov v rade. Najbližšie sa predstaví vo štvrtok doma, keď od 18.30 hod privíta v odvete tretieho predkola Európskej ligy Austriu Viedeň.

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Prvý polčas bol z našej strany slušný, domácich sme nepustili k vážnejším príležitostiam. Vďaka Jirkovi sme išli do vedenia, bohužiaľ, inkasovali sme zo situácie, na ktorú sme chalanov upozorňovali pred zápasom. Druhý polčas absolútna kalamita a poviem to otvorene, niektorí hráči si asi myslia, že majú isté miesto v zostave. Touto cestou, aj keď som im to povedal ihneď po zápase, im dávam jasne najavo, že to tak nie je. Niektorí sa budú musieť rýchlo zobudiť, pretože vo štvrtok nás čaká veľmi dôležitý zápas."

Norbert Hrnčár (tréner MFK Ružomberok):

"V úvodnom dejstve nás zdobila nervozita a netrpezlivosť. Vo viacerých príležitostiach sme boli uponáhľaní. Cez polčas sme hráčov nabádali k väčšiemu pokoju, zdôrazňovali sme, že šance prídu. To sa aj stalo, v druhom polčase sme absolútne dominovali. Vypracovali sme si niekoľko stopercentných šancí. Tento zápas bol len o tom, že sme ich nevyužili. Zvyšok komentovať nebudem."

Autor: Peter Žember