Kováč - Boszorád, Karlík, Pintér, Chren – Ujlaky (74. Kostadinov), Gešnábel (31. Pastva), Bariš, De Oliveira, Orávik - Nurkovič (82. Machuča)

Jakubech – Čögley, Greššák (C), Hladík, Jasno – Tóth (82. Oravec), Bello – Jirka (75. Košťál), Halilovič (60. Yilmaz), Čonka - Tambe

Žlté karty: 18. De Oliveira, 23. Chren – 79. Janso

Somoláni – Tomčík, Pozor

Diváci:

1 082
Polčas: 0:0

V treťom jarnom kole chceli zverenci Miroslava Karhana prelomiť nepriaznivú sériu bez gólu a víťazstva. Žiaľ, obe trvajú aj po stretnutí so Zlatými Moravcami. Mužstva si rozdelili bod za bezgólovú remízu.

Tréner Miroslav Karhan nemohol rátať so zraneným Schranzom a Slobodom. Pre päť žltých kariet chýbal Godál a v týždni zmenil pôsobisko Martin Mikovič. Po menšom zranení sa vrátil Robert Tambe, ktorý nastúpil od úvodu stretnutia. Na opačnej strane sa predstavil Erik Ujlaky a realizačný tím na čele s Jurajom Jarábkom. Trnavu poznajú dokonale.

Vstup do stretnutia vyšiel lepšie domácemu celku, v piatej minúte sa k pokutovému územiu dostal Boszorád, ktorého center takmer usmernil hlavou do siete Gešnábel. Mieril tesne nad. Zaujímavú štvorminútovku videli diváci od dvadsiatej minúty, keď De Oliveira nezvládol tlak a po dvoch žltých kartách zamieril predčasne do spŕch. Spartakovci mali pred sebou takmer osemdesiat minút prevahu o jedného muža. Trvala však len desať minút, pretože rozhodca ukázal po jednom súboji Ivanovi Hladíkovi bez váhania červenú kartu. Po tomto momente sa hra mierne priostrila a diváci videli viacero hraničných situácii. Andeli sa tlačili do gólu, no chýbala im presná finálna fáza. Domáci to skúšali akciami po krídlach cez Orávika a Ujlakyho. Aktívny bol tiež Boszorád, centre do pokutového územia nenašli svojich adresátov. Mužstva odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

Do druhého dejstva vyslali tréneri Juraj Jarábek a Miroslav Karhan zostavy bez zmien. V 55. minúte sa červeno-čírni dostali vďaka zlej malej domov z kopačky Boszoráda za obranu ViOn-u, avšak Tambe svoj nájazd na Kováča nedokázal dotiahnuť do gólového konca, keďže sa Karlík stihol v poslednej chvíli vrátiť. O desať minút neskôr vysunul Bello výbornou prihrávkou Tambeho, rýchla akcia Spartaku nevyšla. Legionár z Kamerunu volil prihrávku pred bránu na nabiehajúceho Yilmaza, ten sa k lopte nedostal, Kováč stihol včas vybehnúť. Obraz hry sa z prvého polčasu príliš nezmenil, domáci aj hostia museli prispôsobiť hru zlému terénu, ktorý narobil hráčom neraz problémy. Pätnásť minút pred koncom si naskakoval na center v pokutovom území Pastva, kapitán Greššák výborne zasiahol. Aj posledné minúty patrili zverencom Juraja Jarábka, ktorí mohli rozhodnúť o víťazstve najprv v 86. minúte, keď sa Orávikova štandardka, na prekvapenie všetkých, dostala k Pintérovi, ktorý zvnútra šestnástky pálil vysoko nad. Najväčšia príležitosť prišla tri minúty pred koncom, opäť centroval Orávik pred bránu, kde našiel osamoteného Pastvu, no z dvoch krokov mieril tesne vedľa pravej žrde. Viac sa už v stretnutí neudialo. Oba celky sa rozišli mierne po remíze 0:0. Trnavčanov čaká budúci víkend výjazd na pôdu druhej Podbrezovej, kde hrajú v nedeľu od 17.30 hod.

Miroslav Karhan: (tréner FC Spartak Trnava): "Videli sme bojovný futbal, ktorému chýbala kvalita. Ani jedno mužstvo nechcelo prehrať, snažili sa viac-menej vynechávať strednú zónu a nakopávanými loptami sa dostávať za obranu súpera. Diváci videli minimum gólových príležitostí, preto sa zápas skončil remízou 0:0."

Juraj Jarábek (tréner ViOn Zlaté Moravce - Vráble):

"Súhlasím, že to dnes bolo viac o bojovnosti, čo zapríčinil terén. Takýmto štýlom určite hrať nechceme, viazla nám výstavba útoku či kombinácie na jednej aj druhej strane. Hráči nakopávali lopty, pri ktorých bolo veľa súbojov. Chalanom sme cez polčas hovorili, že šanca určite príde. Prišla, ale Pastva predviedol na čiare obranný zákrok. Diváci by radšej videli góly, no remíza je zaslúžená."

Autor: Peter Žember