Pavličko – Švrček, Majerník (C), Szöcs, Mizerák – Pankaričan, Hlavatovič – Hruška (90. Mészáros), Človečko (90. Lipták), Ulrich (69. Jakubek) – Šebesta

Vantruba – Cíferský, Hladík, Horník, Janso – Tomovič (C), Mihálik, Magdolen (78. Gombala), Sedlák – Čeredničenko (80. Hrebík), Dubec (76. Bangai)

Góly: 66. Tomovič (vl.), 86. Szöcs - 34. Čeredničenko

Šuniar – Hrmo, Čajka

Diváci:

865
Polčas: 0:1

V dvadsiatom kole druhej ligy vycestovali zverenci Mariána Šarmíra na pôdu prvej Skalice. Všetko nasvedčovalo tomu, že si na jar pripíšu prvý bod, žiaľ, v posledných sekundách dokázali domáci otočiť vo svoj prospech.

Trénerovi Mariánovi Šamírovi prišli vypomôcť z hlavného mužstva Vantruba, Hladík, Horník, Janso, Mihálik i Dubec. Štart do jarnej časti druhej ligy západ vyšiel lepšie Skalici, ktorá si poradila vonku s Novým Mestom nad Váhom. Červeno-čírni ťahali „doma“ v Červeníku za kratší koniec proti Šamorínu. Tabuľkovo nastúpili proti sebe prvý proti šiestemu, bodovo ich delí deväť bodov.

Úvodná pätnásťminútovka príliš vzruchu nepriniesla, mužstvá hrali opatrne. V šestnástej minúte sa však ozval Spartak, Tomovič vysunul Mihálika, ktorý zvnútra pokutového územia pálil k vzdialenejšej žrdi tesne vedľa. Nasledujúce minúty priniesli medzišestnástkový futbal. Až po polhodine hry sa krásnou strelou po rohovom kope presadil Čeredničenko0:1. Pavličko na jeho umiestnený pokus k pravej žrdi nestačil. Domáca Skalica mala v prvom dejstve prevahu najmä v štandardných situáciách, no v pokutovom území andelom vládol Ivan Hladík, ktorý väčšinu z nich, aj za pomoci svojich spoluhráčov, odvrátil do bezpečia. Spartakovci hrali umne v strede poľa, svojmu protivníkovi nedali ani milimeter priestoru na rozohrávku, výborne dostupovali a napádali.
Do druhého polčasu vybehli oba celky v nezmenených zostavách. Aktívnejšie vykročili domáci, v 49. minúte pohrozil z diaľky Hlavatovič. Vantruba vyrážal na roh. O tri minúty na to sa opäť blysol mladý strážca svätyne andelov, keď zneškodnil nebezpečný pokus Šebestu. Zverenci Jozefa Kostelníka sa urputne snažili vyrovnať, po rohovom kope mal k tomu blízko znova Šebesta, v 58. minúte zblízka z otočky preveril Vantrubovu pozornosť. S pribúdajúcimi minútami sa aktivita Skaličanov zvyšovala a v 66. minúte sa dočkali vyrovnali. Kapitán Filip Tomovič si dal hlavou vlastný gól – 1:1. Po vyrovnaní sa hra mierne upokojila, zverenci Mariána Šarmíra vyrážali do rýchlych protiútokov, chýbala im presnosť vo finálnej fáze. Skalica prekvapila andelov štyri minúty pred koncom, keď po rohovom kope Vantruba zaváhal a Szöcs dorazil loptu do odkrytej brány – 2:1. Stratené body musia andeli naháňať v sobotu v Červeníku proti Pohroniu.

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Vedeli sme, aký súper nás dnes čaká. Skalica je prvá v tabuľke, čomu sme prispôsobili aj taktiku. Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov a chceli zhustiť stredovú zónu. Prvé dejstvo bolo z našej strany veľmi dobré, chalani hrali disciplinovane. Neporovnateľne zo zápasu proti Šamorínu. Situácie dobre riešil Hladík a dirigoval svojich spoluhráčov. Po vedúcom góle všetko nasvedčovalo tomu, že sa domáci budú trápiť. Žiaľ, podobne ako v minulom kole, tak aj teraz sme si strelili vlastný gól. Nebyť tohto momentu, súper ešte dvadsať minút po zápase nedá gól. Chalanom nemám čo vyčítať, hrali sme to, na čo máme."