Takáč – Gombala, Juhás, Oravec, Nemček – Tomovič (86. Bango), Magdolen (72. Neštrák), Čeredničenko (82. Vangel) – Brigant (63. Martinko), T. Vantruba, Privat Yao

Kosa – Ľ. Hanzel, M. Siva, Mravec, Petruš – Chynoradský (78. Mačina) – Pikulík (50. Slávik), Barčík, Náther, Zuziak – Demjan

Žlté karty: 33. Gombala, 44. Juhás, 52. Tomovič, 55. Magdolen – 86. Slávik

Rozhodoval: Patrovič

Diváci: 284

Polčas: 0:1

Tretí duel v tretej lige nedopadol pre juniorku Spartaka podľa predstáv. Tri body získali Borčice, ktoré majú v kádri viacero bývalých ligových hráčov.

Juniorom prišli proti skúseným Borčiciam pomôcť piati hráči z hlavného mužstva Spartaka. Menovite Oravec, Tomovič, Brigant, Yao i Čeredničenko. V prvom polčase mali domáci niekoľko dobrých možností, ale gólovo sa im nepodarilo presadiť. Už v štvrtej minúte vypálil vedľa Privat Yao. V 15. min vyrazil brankár Kosa strelu Tomoviča na roh a v 23. min išla strela Magdolena priamo do rúk gólmana hostí. Borčice hrozili cez Zuziaka a Pikulíka, ktorých zásoboval loptami hlavne dispečer mužstva Barčík. Po polhodine hry mal dve dobré možnosti Brigant, ale bez gólového efektu. Tesne pred koncom polčasu fauloval Demjana v šestnástke Juhás a Ľuboš Hanzel s istotou premenil nariadený pokutový kop – 0:1.

Po zmene strán sa domáci snažili o vyrovnanie, ale proti koncentrovanej obrane hostí, v ktorej dominoval kapitán Matej Siva, sa im skórovať nepodarilo. Tri body zabezpečil hosťom definitívne nestarnúci Barčík, ktorý v 79. min namieril ľavačkou spoza šestnástky do pravej šibenice a dobre chytajúci Takáč bol bezmocný – 0:2. Bodkou za stretnutím bola strela Slávika, ktorá išla tesne vedľa.

Zverencov Vladimíra Ekhardta čaká najbližšie o týždeň v sobotu výjazd do Prievidze. S domácim Baníkom má súboj výkop o 17.00 hod.

Zdroj: Mikuláš Rožňák

Vladimír Ekhardt (tréner Spartak juniori): "Vedeli sme o kvalitách Borčíc, s akými hráčmi pracujú. V prvom polčase sme odohrali vyrovnanú partiu, mali sme tri možnosti na skórovanie, ale gól sme nedali. Naopak, pred odchodom do kabín nás súper potrestal za hrubú chybu. V druhom polčase už Borčice zápas svojou skúsenosťou kontrovali, ukázali sa rozdieloví hráči ako Barčík, ktorý napokon strelil aj druhý gól. Nečudujem sa však, Borčice majú určite výraznú kvalitu, čo potvrdili. Svojich chlapcov môžem pochváliť hlavne za prvý polčas."