Juniori sa postavili proti West Ham United U 23, strelili tri góly

Juniori sa postavili proti West Ham United U 23, strelili tri góly


Spartak juniori
West Ham United U23
3:1

Spartak juniori:

Urminský - Gombala, Marianovič, Juhás, Pavlovčík - Tomovič (Bango), Magdolen (Kozmel) - Neštrák, Yilmaz, Martinko - Vantruba (Bogdanovski)

Góly: 7. Neštrák, 22. Gombala, 69. Yilmaz - 20. Powell
Polčas: 2:1

Zaujímavú konfrontáciu zažila juniorka Spartaka Trnava. V utorok podvečer nastúpili v Modranke proti rezerve West Ham United. Na ihrisku sa nestratili, vďaka bojovnému výkonu zvíťazili 3:1.

Zhruba päť stoviek divákov videlo úvodný gól v siedmej minúte. Neštrákov center prekvapil brankára a skončil za jeho chrbtom - 1:0. Hostia vyrovnali v dvadsiatej minúte, keď po postupnej akcii zakončoval Powell - 1:1. Vyrovnaný stav vydržal iba dve minúty. Filip Tomovič sa postavil k štandardnej situácii a jeho výborný center tečoval tesne pred brankárom Gombala - 2:1. V záverečnej časti stretnutia sa do šance dostal Bogdanovski, no mieril tesne vedľa. Konečný rezultát tak dvadsať minút pred koncom uzavrel Yilmaz, ktorý sa zoči-voči brankárovi nemýlil - 3:1. V samom závere sa skvelým zákrokom blysol Peter Urminský, keď zblízka na neho pálil Diangana.

Juniori majú tak letnú prípravu za sebou. Rozhovor o nej s trénerom Vladimírom Ekhardtom Vám prinesieme vo štvrtok.


OHLASY PO ZÁPASE

Vladimír Ekhardt (tréner Spartak juniori): "Pre našich mladých chalanov to bola dobrá škola. Postavili sme sa proti niečomu inému ako sme zvyknutí. Dobrým prístupom a organizáciou hry sa dokážeme vyrovnať aj takýmto mužstvám. Po dvoch týždňoch sme dali mužstvo dokopy a podobné nasadenie si želám aj v ďalších stretnutiach, ktoré nás čakajú. Budeme na tom pracovať."

Filip Tomovič (hráč Spartak juniori):

"Teším sa, že som si mohol zahrať s chalanmi, ktorých poznám. Výhra poteší. Nevedeli sme, proti komu nastúpime. Na ihrisku bolo ale vidieť, že hrajú ešte dorastenecký futbal. Napriek tomu majú v sebe prvky anglického futbalu. Problémy nám robili držaním lopty, vzadu nás dokázali vykombinovať, na našej polovici však boli takmer bezzubí."

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk