Juniori pykali za nepremenené šance, prehrali s Nemšovou

Spartak juniori:

Takáč – Pavlovčík, Juhás, Gombala (C), Nemček - Čeredničenko, Tomovič (79. Vangel), Magdolen (69. Bodanovski), Bango (46. Neštrák), Martinko – T. Vantruba

Góly: 44. Svorada, 74. Kostič
Polčas: 0:1

V treťom kole tretej ligy západ privítala juniorka Spartaka na pôde Lokomotívy hráčov Nemšovej.

Andeli boli v úvodnom dejstve aktívnejší. Chýbala im efektivita. Svoje sľubné príležitosti zahodili Bango, Magdolen i Čeredničenko. Najväčšiu mal na kopačke Martinko, ktorý zblízka pálil iba do brvna. V samom závere prvého polčasu získali hostia v strede poľa loptu a Svorada zoči-voči Takáčovi neváhal - 0:1.

Po zmene strán vyšli spartakovci na trávnik ešte odhodlanejší. Svojho súpera prakticky zavreli na polovici. Hráči Nemšovej čakali na brejky, ktoré sa im darilo realizovať. Bol to opäť kolotoč nepremenených šancí. Dve zahodil Vantruba, po individuálnej akcií sa nepresadil Čeredničenko a k tomu všetkému sa z pokutového kopu mýlil Neštrák. V tej chvíli sa karty obrátili. Nemšová si vypracovala niekoľko náznakov. V 74. minúte sa radovali z druhého gólu, keď Kostič dorazil do siete strelu Čiernika. V závere mal na kopačke kozmetickú úpravu Gombala, ale brankár Žilka jeho pokus chytil. Zverenci Vladimíra Ekhardta musia na nevydarený súboj čo najrýchlejšie zabudnúť, pretože už tento utorok privítajú od 17.00 hod na pôde Lokomotívy béčko Nitry.

Vladimír Ekhardt (tréner Spartak juniori): "Ťažko sa mi hodnotí domáca prehra. Je to ale rovnaké, nepremeníme šance a súper nás potrestá z našich chýb. Musíme hľadať ďalej príčinu, aby sme sa z toho dostali. Poučili sme sa viackrát, ale opakujeme chyby. Bez gólov sa vyhrať nedá."