Talian – Dzurík, Udeh, Jacko, Miliutin – Katona (C), Sedlák (65. Keresteš) – Adekunle, Černák, Streňo – Wiezik (62. Dupkala)

Vantruba – Kadlec, Hladík, Godál (C), Čonka – Pehlivan, Sloboda – Jirka, Vlasko (77. Oravec), Brigant (68. Yilmaz) – Egho (88. Lovás)

Žlté karty: 30. Černák

Rozhodovali: Smolák – Tomčík, Pozor

Diváci: 1 079

Polčas: 0:1

Andeli majú za sebou ôsme kolo, v ktorom vycestovali do Popradu, kde nastúpili proti „domácemu“ Prešovu. Kvalita bola jasne na strane Trnavy a vďaka dvom gólom Jirku si spartakovci, spod Tatier, odvážajú všetky tri body. V aktuálnom ročníku si pripísali osemnásty bod.

Tréner Nestor El Maestro nemohol v ôsmom kole využiť služby chorého Vakha Čanturišviliho a zranených Lukáš Greššáka so Štefanom Pekárom. Oproti stretnutiu s Nitrou sa v základnej zostave udiali dve zmeny. Na krídlach nastúpil od úvodu, premiérovo v tejto sezóne, Brigant a na druhej strane Erik Jirka.

Úvodných dvadsať minút príliš vzruchu neprinieslo. Hral sa opatrný futbal z jednej i druhej strany. Aktívnejší však boli hosťujúci hráči z Trnavy. Až v 21. minúte zahrávali andeli rohový kop, odrazenej lopty sa zmocnil Jirka, ktorý spoza pokutového územia nedal bombou žiadnu šancu brankárovi Talianovi – 0:1. Pre rýchlonohého krídelníka to bol vôbec prvý presný zásah v aktuálnom ročníku. Domáci Tatran odpovedal o štyri minúty neskôr, nepríjemnú strelu vyslal Streňo, Vantruba jeho pokus vyrazil na kopačku Černáka, ale ten trestuhodne mieril iba do bočnej siete. Na ďalšiu príležitosť sa čakalo do 39. minúty. Jirka trafil z priameho kopu brvno. V prvom dejstve sa viac neudialo. Spartakovci zaslúžene viedli, keďže svojho súpera držali na dištanc a až na jednu príležitosť Prešovčanov k ničomu nepustili.

Po zmene strán sa opäť ako prvý ozval Erik Jirka, ktorému duel chutil. Z priameho kopu pálil tesne vedľa ľavej žrde. Obraz hry sa príliš nezmenil. Loptu na kopačke držali viac zverenci Nestora El Maestra. Nevychádzala im iba finálna fáza, kde im chýbala presná prihrávka. V 78. minúte sa v superšanci pred Vantrubom ocitol Adekunle, no strážca svätyne Spartaka vytiahol brilantný zákrok a podržal svojich spoluhráčov. Čo sa nepodarilo Adekunlemu, podarilo sa v 86. minúte Jirkovi. Po umnej prihrávke ušiel pravým krajom Egho, pred bránou našiel Jirku, ktorý zoči-voči Talianovi neváhal a svojim druhým gólom v zápase poslal Spartak do dvojgólového vedenia – 0:2. O pár sekúnd mohol skompletizovať hetrik, ale v dobrej pozícií pálil z hranice šestnástky nad bránu. Tréner El Maestro doprial v 87. minúte debut spartakovskom drese Andrejovi Lovásovi, letná posila nahradila Egha. Do konca stretnutia sa skóre nemenilo, a tak si družina okolo tridsaťštyriročného kormidelníka pripísala šieste víťazstvo v sezóne. Najbližšie vyzvú už v stredu na domácom Štadióne Antona Malatinského tím ViOn Zlatých Moraviec.

Nestor El Maestro (tréner FC Spartak Trnava): "Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas. Je veľmi dôležité, že sme dnes vyhrali. Som veľmi šťastný, že sme získali tri body. Nebol to jednoduchý duel. Odohrali sme však fantastický prvý polčas. Zaslúžene sme išli do vedenia. Po zmene strán to bolo mierne otvorené, ale myslím, že sme stretnutie mohli ukončiť už skôr. Podarilo sa nám to až na konci. Som šťastný z troch bodov."

Miroslav Jantek (tréner 1.FC Tatran Prešov): "Aj pre nás to bolo veľmi dôležité stretnutie. Chceli sme nadviazať na dobrý bod, ktorý sa chlapcom podaril získať proti Dunajskej Strede. Očakávali sme veľmi silnú Trnavu, boli sme sa pozrieť na ich súboj s Nitrou. Vedeli sme, čo môžeme čakať. Nevyšiel nám úvod. Súper nás otvoril štandardnou situáciou, kde bola opäť nezodpovednosť hráča. Je to ale na rozhovory v rámci tréningu. Dokázali sme sa mierne zlepšiť v držaní lopty. V podstate sme sa dostali do rovnocennej partie. Nerozumiem, prečo nebola pískaná penalta po faule na Adekunleho. Boli tam i ďalšie minidetaily, ktoré rozhodli o dnešnom stretnutí. Z pohľadu individualít má Trnava veľa dobrých a skúsenejších hráčov, stav im tak hral do karát. Po zmene strán sme mali viac z hry, tlačili sa vyššie a v závere išli do rizika, keďže sme nechceli prehrať. Po jednej štandardke sa naskytla príležitosť dotlačiť loptu do siete. Žiaľ, po chybe v strede poľa, keď sme hrali už vabank, súper rozhodol o svojom víťazstve. Nemyslím si, že sme boli horším tímom. Nezostáva nám nič iné, iba sa zmobilizovať a dať mužstvo dokopy pred ďalším dôležitým zápasom.“