Volešák – Vallo, Vavro, Králik, Mazáň – Diaz, Káčer (81. Jánošík) – Špalek, Škvarka (C), Polievka (37. Otubanjo) – Mráz (90. Kaša)

Vantruba – Lukič (84. Yilmaz), Tóth, Hladík, Čonka – Greššák (C) (14. Oravec), Pehlivan – Kadlec, Jirka (46. Mihálik), Čanturišvili – Egho

Góly: 13. Škvarka, 83. Otubanjo, 90. Jánošík – 17. Kadlec

Hrčka – Benko, D. Hrčka

Diváci:

4 689
Polčas: 1:1

V šiestom kole vycestovali andeli na pôdu obhajcu majstrovskej trofeje MŠK Žilina. Počas celého duelu spartakovci boli viac ako vyrovnaným súperom. No ani slušný výkon im na zisk bodov nestačil.

Tréner Nestor El Maestro nemohol počítať so službami zraneného Štefana Pekára a po novom i Borisa Godála. Oboch trápi chrbát. Druhého menovaného v zostave nahradil Ivan Hladík. Premiérovo v tejto sezóne sa v nej od úvodu objavil Slavko Lukič, ktorý nastúpil na pravom kraji obrany. Andrej Kadlec sa tak posunul o niečo vyššie.

Práve talentovaný univerzál sa v stretnutí ozval ako prvý. V dvanástej minúte zakončoval osamotený v pokutovom území z jednej vysoko nad. Bola to však domáca Žilina, ktorá sa dostala do vedenia. V trinástej minúte zakončil z hranice šestnástky po zemi k žrdi kapitán Škvarka a mieril presne – 1:0. To už na ihrisko prišiel, vynútene, Matej Oravec, ktorý striedal zraneného Greššáka. Po rýchlom inkasovanom góle sa spartakovci nezlomili, o štyri minúty neskôr Pehlivan fantasticky z polovice vysunul Kadleca, ktorý sa zoči-voči v nájazde na Volešáka nemýlil – 1:1. Ďalší vzruch priniesla 33. minúta. Najprv po rohu hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde Tóth a o pár sekúnd na to odpovedali domáci nebezpečnou akciou, Škvarkov center pred prázdnu bránu odkopával v poslednej chvíli Pehlivan. Päť minút pred koncom úvodného dejstva Volešák podcenil center z kopačky Čanturišviliho, no Egho hlavou nemieril podľa predstáv. Diváci sa pod Dubňom určite nenudili, hralo sa svižným tempom z jednej strany na druhú.

Po zmene strán urobil tréner Nestor El Maestro jednu zmenu. Na trávniku sa už neobjavil Jirka, ktorého nahradil Mihálik. Aktívnejší boli červeno-čírni, ktorí sa v 51. minúte dostali do nebezpečného zakončenia. Po centri Lukiča zakončoval vedľa brány Tóth. Žilina odpovedala v 58. minúte, keď po centri Mazáňa zakončoval na bližšej žrdi mimo Mráz. Nasledujúce minúty sa niesli vo vyrovnanom duchu, priniesli viacero emotívnych momentov z oboch strán. Vypäté to bolo po ataku Káčera na Vantrubu, videl žltú kartu a na opačnej strane pri faule na Hladíka sa žiadal pokutový kop. Až v 83. minúte sa prítomní diváci dočkali presného zásahu. Špalekovu prihrávku do šestnástky zužitkoval Otubanjo, ktorý poslal svojich spoluhráčov do vedenia – 2:1. Ten istý hráč mal na kopačke aj druhý gól, keď krátko na to sa uvoľnil v pokutovom území a strelou po zemi mieril tesne vedľa pravej žrde. Žilinčania sa dostali na koňa. V ďalšej tutovke sa ocitol Mráz, zblízka ho výborne zlikvidoval Vantruba. Aktívny Mráz o dve minúty neskôr opäť preveril Vantrubu prudkou hlavičkou, strážca svätyne andelov sa vyznamenal ďalším výborným zákrokom. V nadstavenom čase však prišiel o loptu po nepodarenej kľučke na striedajúceho Jánošíka, ktorý do prázdnej brány uzavrel konečný rezultát – 3:1. V tej chvíli ale gól nič neriešil. Trnavčania prehrali druhý zápas v rade, ale napriek tomu boli obhajcovi majstrovskej trofeje viac ako vyrovnaným súperom a to najmä po zmene strán. Najbližšie si chalani štrnásť dní oddýchnu a po reprezentačnej prestávke privítajú v nedeľu 10.9. Nitru. Výkop je naplánovaný o 19.00 hod.

Nestor El Maestro (tréner Spartak Trnava): "Je to lepšie ako 0:7 (úsmev). Ľudia, ktorí nevideli zápas, si to určite myslieť nebudú. Realita je, samozrejme, na oboch stranách rozdielna. Cítim, že sme odohrali vyrovnaný duel proti súperovi, ktorý v minulej sezóne získal o 31 bodov viac ako my. Je ťažké čakať, že prehráte takéto stretnutie. Zajtra si však na toto nikto nespomenie a ideme ďalej."

Adrián Guľa (tréner MŠK Žilina):

"Súhlasím, že to bol veľmi dobrý zápas, s vysokým nasadením a príležitosťami na oboch stranách. Úroveň tohto duelu bola vysoká aj vďaka fanúšikom. Pre nás je podstatné zlomiť takýto súboj nasadením a vôľou. To všetko tam dnes bolo. Pridala sa rozdielová kvalita Otubanja. Zápas bol dramatický do konca, je dôležité, že sme ho dokázali zvrátiť na svoju stranu. Vážime si ho. Treba oceniť výkon Trnavy. Ide pre nás o vzpruhu do ďalších dní. Teším sa, že sa to chalanom proti rivalovi podarilo zlomiť do víťazného konca a to nielen spomínaným nasadením, ale i kolektívom a mentalitou."