Krnáč – Kotula, Saláta (C), Vernon, Burnet (68. Cleber) – Savičevič, De Kamps – Schet, Soumah, Oršula (79. De Sa) - Priskin

Jakubech – Čögley, Hladík, Greššák, Janso – Bello (62. Sloboda), Tóth – Mikovič (C) (80. Jirka), Halilovič, Čonka – Tambe (76. Schranz)

Vlk – Ádám, Bobko

Diváci:

1 046
Polčas: 0:1

V osemnástom kole vycestoval Spartak na pôdu svojho odvekého rivala. Na Pasienkoch to bol tvrdý boj, ktorý rozhodol v prvom polčase Robert Tambe. Pod tri body sa výraznou mierou podpísal aj Adam Jakubech, keď zlikvidoval pokutový kop a niekoľko ďalších nebezpečných šancí belasých hráčov.

Oproti víťaznému zápasu s Myjavou urobil Miroslav Karhan v základnej zostave jednu zmenu. Namiesto Slobodu nastúpil na poste defenzívneho záložníka Martin Tóth, ktorý kryl stred poľa s uzdraveným Babatounde Bellom. Po zranení bol na lavičke pripravený naskočiť Ivan Schranz.

Úvodné minúty priniesli opatrný futbal z oboch strán. Ako prví zaútočili andeli. V ôsmej minúte Halilovič získal loptu na vlastnej polovici, vysunul Čonku, ktorý preniesol hru na Tambeho, Kamerunčan ju sklepol pre Haliloviča, ale legionár z Bosny netrafil loptu ideálne a brankár Krnáč jeho pokus bez problémov kryl. Prázdne tribúny na Pasienkoch si na ďalšiu šancu museli počkať do devätnástej minúty. Po rýchlom protiútoku sa individuálne prepracoval k strele Tambe, domáci brankár vyrážal loptu pred seba, kde ju tesne vedľa brány dorážal dobiehajúci Tóth. O dve minúty sa však červeno-čírni hráči radovali z gólu. Mikovičov center zakončil Čonka na prvej žrdi do Krnáča, ale na dorážku Tambeho už nedosiahol - 0:1. Útočník Spartaka si pripísal piaty presný zásah v tejto sezóne. Zverenci Miroslava Karhana viedli zaslúžene. Do týchto chvíľ pôsobili na ihrisku aktívnejším dojmom a neustále sa tlačili do zakončenia. Krátko po polhodine hry prenikol Savičevič do pokutového územia, kde ho sfauloval Hladík. Rozhodca Vlk ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Priskin, ale Jakubech jeho pokus dokázal zneškodniť. Stav zostal nezmenený. Belasí sa ozvali v závere polčasu, kedy pálil spoza šestnástky Oršula, mieril po zemi vedľa. Päť minút pred koncom úvodného dejstva sa ozval Mikovič, ku ktorému sa odrazila loptu, no z prvej pálil tesne vedľa. Do kabín odchádzali spokojnejší Trnavčania.

Do druhej štyridsaťpäťminútovky vybehli obe mužstvá bez zmien. Začiatok sa odohrával medzi šestnástkami, zaujali iba pokusy Priskina, ktorý z priameho kopu pálil mimo tri žrde a Haliloviča, po individuálnom prieniku napodobnil domáceho útočníka. Napriek tomu, že belasí držali loptu na svojich kopačkách častejšie, boli pre Spartak neškodní. Andeli výborne napádali a dostupovali už na polovici ihriska, súperovi nedovolili nič. Po hodine hry sa v dobrej príležitosti ocitol Tambe, po centri Čögleya mieril tesne nad. V sedemdesiatej minúte predviedli hráči z malého Ríma ukážkový protiútok, chýbal mu iba gól. Po rohovom kope potiahol Sloboda loptu, vysunul Mikoviča, ktorý strelou po zemi trafil ľavú žrd Krnáčovej svätyne. V závere duelu podržal spartakovcov brankár Adam Jakubech. Najprv sa zaskvel pri nebezpečnej hlavičke Clebera a v nadstavenom čase nedovolil vyrovnať Priskinovi. Spartak udržal tesné víťazstvo a zlomil nepriaznivú sériu šiestich zápasov v rade, kedy neporazil Slovan. V tabuľke sa mu priblížil už na tri body. V poslednom jesennom kole privítajú andeli v nedeľu 11.12. od 17.30 hod AS Trenčín.

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Sme spokojní s výsledkom, ktorý sme dosiahli. Víťazstvo je z mojho pohľadu zaslúžené. Už pred gólom sme mali šance na skórovanie. Kľúčová bola aj chytená penalta, ktorá mužstvu pomohla po psychickej stránke. Chcem sa poďakovať hráčom, ktorí zvládli niekoľko nepokojných týždňov čo sme mali v klube a dnes sa s tým na ihrisku vysporiadali bravúrne. Je to najväčší zápas na Slovensku a ja som hrdý na spôsob, akým sme ho dnes zvládli."

Ivan Vukomanovič (tréner Slovan Bratislava):

"V ťažkých podmienkach sme chceli predviesť čo najlepší výkon, no nepodarilo sa nám to. Už v prvom polčase sme prehrali množstvo osobných súbojov a urobili veľa chýb. Vedeli sme, že to bude o prvom góle a ten sme nedali. Dve prehry po sérii víťazstiev nás trochu zrazili na zem, musíme sa odtiaľ dostať."