Hruška – Beňo, Ostojič, Pavlík, Machovec (69. Copko) – Duga, Kóňa (C) – Brigant, Sládek (82. Marček), Kukoľ – Kolár (57. Sabler)

Jakubech – Kadlec, Greššák, Godál, Čonka – Bello, Sloboda – Schranz, Halilovič (90. Jirka), Mikovič – Tambe (82. Éder)

33. Schranz, 62. Halilovič

Rozhodovali:

Vlk – Mókoš, Kováč
Polčas: 1:1

V šiestom kole Fortuna ligy vycestovali zverenci Miroslava Karhana na pôdu Myjavy, kde ich čakalo spartakovské derby. Vyše dve tisíc divákov videlo zaujímavý zápas s dvoma gólmi.

Oproti poslednému zápasu s Prešovom, ktorý spartakovci po góloch Haliloviča a Tambeho zvládli výsledkom 2:0, urobil tréner Miroslav Karhan v základnej zostave jednu zmenu. Namiesto Denisa Horníka nastúpil na ľavom kraji obrany Matúš Čonka. Karhanov náprotivok Mikuláš Radványi sa po domácej prehre so Žilinou rozhodol rovnako pre jednu zmenu. Marčeka nahradil Kóňa.

Ihneď po rozohrávke sa spartakovci dostali k prvému zakončeniu. Tambe prihral pod seba Halilovičovi a jeho center na zadnej žrdi hlavičkoval tesne nad bránu Sloboda. Domáci Myjavčania sa do prvého zakončenia dostali na konci ôsmej minúty, kedy z hranice pokutového územia pálil vedľa brány Sládek. Nasledujúce minúty priniesli optický tlak Kopaničiarov, ten však mali andeli pod úplnou kontrolou. Hralo sa väčšinou v strede poľa.
Až prišla dvadsiata minúta, v ktorej sa do brejku dostal Tambe, pred pokutovým územím počkal na pohyb spoluhráčov, poslal center pred bránu, ktorý Sloboda napálil za Hruškov chrbát a poslal Spartak do vedenia 1:0. Pre letnú akvizíciu to bol druhý presný zásah v tejto sezóne.
Zverenci Mikuláša Radványiho odpovedali o pätnásť minúty neskôr strelou do žrde. K odrazenej lopte sa pred šestnástkou dostal Ostojič, ktorý bez prípravy pálil do pravej žrde Jakubechovej svätyne. Mladý brankár Spartaka sa zapotil aj na začiatku 43. minúty, prelobovať sa ho snažil Kolár. Jakubech vyrazil loptu na roh. Po štandardnej situácii sa už ale domáci radovali z vyrovnávajúceho gólu, k lopte sa dostal Sládek, ktorý po zemi, umiestnenou strelou k pravej žrdi, nedal Jakubechovi šancu – 1:1. Bol to zároveň posledný zaujímavý moment v prvom dejstve.

Do druhého polčasu nastúpili oba celky bez zmien. Od úvodu sa hral opatrný futbal. V 52. minúte vyskúšal ako prvý Hruškovú pozornosť Halilovič, ktorý pálil z dvadsiatich metrov. Domáci brankár jeho pokus bez problémov kryl. O štyri minúty neskôr sa po centri Mikoviča z ľavej strany dostal do zakončenia Tambe, pred bránou však nedokázal usmerniť loptu do siete. Po hodine hry opäť pálil Tambe. Mikovič nevypustil súboj s Ostojičom, získal loptu, prihral Kamerunčanovi, ktorý dal zabrať domácemu brankárovi, loptuvyrážal na roh. Červeno-čírni boli od úvodu druhého dejstva lepší, častejšie držali loptu na kopačkách a na súperovu bránu vyvíjali čoraz väčší tlak. Pätnásť minút pred koncom stretnutia mal na hlavičke vedúci gól Ivan Schranz. Po rohovom kope však jeho hlavička preletela pozdĺž bránkovej čiary, na druhej žrdi pálil Bello, ale len do hráčov. Spartakovci boli čoraz bližšie ku gólu, v 78. minúte vybojoval pred pokutovým územím loptu Sloboda, posunul ju Halilovičovi a jeho pokus musel Hruška vyťahovať nad bránu. Hráči Myjavy sa v druhom polčase nedokázali dostať do zakončenia. Väčšina ich náznakov končila pred pokutovým územím. Zo záverečného tlaku sa snažili Myjavčania strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale obrana andelov fungovala výborne. Viac gólov v zápase nepadlo. Oba spartakovské tímy sa rozišli po remíze 1:1. Hráči z malého Ríma sa najbližšie predstavia doma, v sobotu 27. augusta privítajú Slovan Bratislava. Výkop je naplánovaný na 19.00 hod.

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Ja to zhodnotím jednou vetou. Rozhodca Vlk nás obral o dva body a tým pádom to pre mňa končí, nemám k tomu čo povedať."

Mikuláš Radványi (tréner Spartak Myjava):

"Do zápasu sme v stúpili dobre. Vytvorili sme si šance a pološance. Urobili sme však jednu chybu a súper ju potrestal. Chvíľu nám trvalo, kým sme sa zasa vrátili do hry. Som rád, že sme do polčasu vyrovnali. Vstup do druhého dejstva nebol podľa mojich predstáv. Neboli sme dostatočne agresívni, Trnave sme dali veľa priestoru. Musíme na tom popracovať, nie je to prvý zápas, kedy sme nezachytili začiatok druhého polčasu. V posledných 10 - 15 minútach sme mali viac z hry. Škoda, že sme z toho nevyťažili viac. My sme chceli doma vyhrať, s výsledkom nemôžem byť spokojný."

Autor: Peter Žember