Šemrinec – Šulek, Kleščík (C), Skovajsa, Lawrence – Baez (66. Ruben)– Kalu, Paur, Jančo (66. Prekop), Bala (76. Leonard) - Janga

Jakubech – Kadlec, Greššák, Godál, Čonka – Sloboda – Schranz, Mihálik (84. Yao), Halilovič (57. Bello), Mikovič (C) (90. Hladík) - Jirka

Góly: 18. Janga, 29. Paur, 90+. Lawrence - 5. Jirka, 42. Schranz, 59. Schranz

90+. Skovajsa - 41. Kadlec, 57. Schranz, 84. Yao, 90+. Godál

Rozhodovali:

Kružliak – Slyško, Benko
Polčas: 2:2

V šlágri ôsmeho kola videli diváci až šesť gólov a množstvo ďalších príležitostí. Zverenci Miroslava Karhana mali na dosah plný počet bodov, žiaľ, v posledných sekundách vyrovnal na konečných 3:3 Lawrence.

Tréner Miroslav Karhan vyrukoval na Trenčín so zaujímavou zostavou. V nominácii sa neobjavila nová akvizícia z Talianska Edoardo Ceria, Éder a zranená trojica Deket, Gagnon a Čögley. Štvortýždňový trest po faule na Ligeona si odpykával Tambe, ktorého na hrote útoku nahradil Jirka. Pozíciu si striedal s Ivanom Schranzom. V základnej zostave nastúpil po dlhom čase Lukáš Mihálik. V drese AS Trenčín nastúpil Aldo Baez, ktorý v minulej sezóne obliekal červeno-čírne farby.

Úvod stretnutia zachytili lepšie andeli. Za svoju aktivitu boli odmenení v piatej minúte. Jirka si na pravom krídle prebral loptu, potiahol ju do pokutového územia, nacentroval pred bránu, kde bol pripravený Sloboda 0:1. Pre letnú posilu Spartaka to bol tretí presný zásah v tejto sezóne. Inkasovaný gól domácim vlial do žíl impulz a v deviatej minúte mohlo byť vyrovnané. Spoza pokutového územia vyslal na Jakubecha nepríjemnú strelu Bala, zastavila ju ľavá žrď. Až do sedemnástej minúty sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Oba celky zdobilo viacero nepresností vo finálnej fáze. O minútu na to sa domáci radovali z vyrovnávajúceho gólu. Jančov rohový kop poslal hlavou do siete Janga – 1:1. Trenčania prevzali iniciatívu a v 27. minúte mohli ísť do vedenia. Defenzíve Spartaka ušiel Jakub Paur, no tesne pred zakončením si nepotykal s loptou, ktorú nechal za sebou. Trenčianska deviatka si všetko vynahradila o dve minúty neskôr. Denis Jančo poslal sprava center do pokutového územia, kde osamotený Paur poslal hlavou loptu pod brvno. Jakubech nemal šancu – 2:1. V tej chvíli to so spartakovcami nevyzeralo dobre. Až prišla 42. minúta, kedy si Greššák vymenil loptu s Mikovičom, prenikol do pokutového územia, nacentroval pred bránu a Ivan Schranz vyrovnal na 2:2. Zaujímavé úvodné dejstvo uzavrel akrobatickým pokusom, minútu pred koncom, Aliko Bala. Jakubech vytiahol fantastický zákrok.

Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie zverencom Martina Ševelu. Diváci sa poriadne ani neusadili a Trenčín mohol opäť viesť. Kalu našiel v šestnástke Jangu, loptu ťukol Jančovi, ale ten z prvej pálil nad bránu. Aktivita Trenčanov sa stupňovala a o pár sekúnd na to preveril Jakubecha nepríjemnou strelou Kalu. Červeno-čírni sa len ťažko dostávali do zakončenia. V 59. minúte sa ale z ničoho nič radovali z gólu. Mikovičov priamy kop zakončil do brány, z hranice šestnástky, nikým nekrytý Schranz a svojim druhým gólom v zápase poslal Trnavu do vedenia 3:2. Zverenci Miroslava Karhana mohli v 64. Minúte viesť už o dva góly. Mihálik ušiel domácej obrane, v pokutovom území našiel Slobodu, ktorý pätičkou zakončoval do bočnej siete. Dvadsať minút pred koncom sa ozval striedajú Babatounde Bello, po prihrávke Mikoviča pálil z dvanástich metrov tesne vedľa Šemrincovej svätyne. Hráči AS sa snažili v posledných minútach vyrovnať. Vytvorili si tlak a v 87. minúte sa im to takmer podarilo. V skrumáži pred Jakubechom sa najlepšie zorientoval Lawrence, no Čonka vytiahol na čiare výborný zákrok. Spartakovci, žiaľ, nakoniec predsa len inkasovali. Napriek tomu, že dnes na ihrisku nechali všetko, ich zarmútil z poslednej akcie v 94. minúte Lawrence - 3:3. Bola to nakopnutá lopta, následne prehratý hlavičkový súboj a legionár z Anglicka zoči-voči Jakubechovi nezaváhal. Andeli musia na stratu dvoch bodov čo najrýchlejšie zabudnúť, keďže už v stredu 14.9. ich od 16.00 hod čaká tretie kolo Slovnaft Cup-u proti Borčiciam. Súboj sa hrá na ihrisku súpera.

Miroslav Karhan (tréner FC Spartak Trnava): "Videli sme veľmi zaujímavý zápas. Keby takýchto bolo viac, ľudia by na tú ligu začali chodiť. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Podarilo sa nám ísť do vedenia zo situácie, z ktorých sme chceli ťažiť. Veril som, že ich bude viac. Iniciatívu ale prevzal Trenčín, nechali sme im veľa priestoru, na čo som chalanov upozorňoval. Domáci sú kombinačne veľmi silní, otočili nepriaznivý vývoj. Tesne pred koncom prvého polčasu sme sa vrátili do zápasu gólom na 2:2. Hráčom som v kabíne zdôrazňoval, že môžu vyhrať, len musia na ihrisku nechať všetko a šance prídu. Stalo sa, viedli sme 3:2, Trenčín bol zaskočený. Pridal, vypracoval si príležitostí, my brejky, z ktorých sme mali vyťažiť viac. Nakoniec infarktový záver. Som sklamaný, ale objektívne musím priznať, vzhľadom k priebehu duelu, deľba bodov je zaslúžená. Dostať gól v nadstavenom čase zamrzí. Chvalabohu, sme zdraví a život prináša aj horšie tragédie ako je futbal."

Martin Ševela (tréner AS Trenčín):

"Súhlasím s Mirom. Zápas mal úroveň, bol zaujímavý. Mrzí nás, že sme nezachytili úvod. Neboli sme dominantní. Pripravovali sme sa na súperove brejky, inkasovali sme z nich dva góly v prvom polčase. Musíme na tom popracovať. Hráčov som sa snažil namotivovať a nabudiť, že sme schopní pridať ďalší gól. Strelili sme gól zo štandardky, ale aj inkasovali. Je to o zodpovednosti hráča. V závere sme sa snažili urobiť niečo so zápasom. Pri troche šťastia sme mohli streliť gól už skôr, nepodarilo sa nám to. Remíza je zaslúžená. Duel by som prirovnal k slovenskému proti Anglicku. Sme šťastní, že sa nám podarilo vyrovnať."

Autor: Peter Žember