Spartak juniori:

Strapák – Hrebík (54. Juhás), Tóth (C), Horník, Čonka – Tomovič, Mihálik, Yao (51. Gojkovič) – Ujlaky, Paukner (67. Gombala), Bališ

Svätý Jur:

Švábek – A. Benes, Doležaj, T. Ulrich (63. Žák), M. Vlček – M. Ulrich, Bumbera – Kemlage, L. Gašparovič, Vika – Š. Valachovič

Góly: 2. Tomovič (11 m), 12. Paukner, 32. Mihálik, 52. E. Ujlaky, 57. a 67. Paukner, 80. Gojkovič

Polčas: 3:0

Z hlavného mužstva Spartaka Trnava sa v Červeníku predstavili Strapák, Horník, Čonka, Mihálik a Paukner. Juniori vstúpili do zápasu ako víchor a v druhej minúte zahrávali po faule na Ujlakyho pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil Filip Tomovič a nezaváhal – 1:0. 23-ročný záložník si pripísal šiesty presný zásah v tejto sezóne. Rýchly gól sa v ďalšom priebehu ukázal ako kľúčový. O štyri minúty neskôr mohlo byť skóre dvojgólové. Hrebíkov center našiel hlavu Pauknera, no lopta mierila tesne vedľa. Čo mu ale nevyšlo v šiestej minúte, vynahradil si v dvanástej. Erik Ujlaky sa po prihrávke Hrebíka dostal do pokutového územia a Paukner nemal problém jeho center dopraviť do prázdnej brány – 2:0. Po druhom góle sa na niekoľko minút hra mierne upokojila. Na konci úvodnej dvadsaťminútovky sa hosťujúca defenzíva poriadne zapotila. Šikovný Hrebík ušiel po pravej strane, jeho prudký center Švábek vyrazil pred seba na kopačku Bališa, ktorý ťukol Yaovi, vypálil na bránu a jeden z obrancov loptu tečoval do brvna. V 27. minúte sa domáca lavička radovala po tretí raz. Tomovič rozohral rohový kop, odrazená lopta sa na hranici pokutového územia dostala k Mihálikovi a ten z jednej nedal brankárovi žiadnu šancu – 3:0. Spartakovci v prvom dejstve nepustili svojho súpera k slovu. Na ihrisku mali výraznú prevahu a zaslúžene viedli trojgólovým rozdielom.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Dirigentskú futbalovú paličku držali pevne vo svojich rukách andeli. Hráči zo Svätého Jura sa síce dostali v 48. minúte do zakončenia, ale strelecký pokus Vika brankár Strapák kryl. Z ich strany to bolo všetko. O pár sekúnd odpovedal nebezpečným obstrelom Ujlaky, tesne minul. V 53. minúte sa už nemýlil. Striedajúci Gojkovič ho za obranou našiel skvelou kolmicou a Erik Ujlaky chladnokrvne zakončil – 4:0. Juniori sa neuspokojili ani so štvorgólovým vedením. Súpera neustále ohrozovali, prakticky mu nedali dýchať. V 57. minúte odcentroval Horník a Paukner zvýšil hlavou už na 5:0. O desať minút neskôr sa tešil z hetriku. Ujlaky vystrelil po zemi k žrdi, kde tesne pred čiarou doklepol loptu do siete Paukner – 6:0. Zverenci Stanislava Ďuriša čakali už iba na záverečný hvizd. Ešte pred ním však skóre zápasu uzavrel Gojkovič. Po individuálnej akcii si vo vnútri šestnástky zasekol obrancu a strelou k bližšej žrdi prekonal Švábeka – 7:0.

Vyše sto prítomných divákov videlo naozaj pekné stretnutie zo strany domácich hráčov. Tí sa s loptou na kopačke bavili, futbal im chutil a vysoké víťazstvo je zaslúžené. Predviedli výborný prechod do útoku, ktorý môžeme označiť za smrtiaci. Rýchlymi akciami, najmä po krídlach, robili Svätému Juru neustále problémy. Ťažko vybrať najlepšieho hráča, pretože spartakovci podali kompaktný, TÍMOVÝ výkon. Víťazstvo 7:0 je veľmi dôležité a určite im po troch zápasoch, v ktorých nevyhrali, pomôže. O týždeň v nedeľu ich čaká posledný súboj tejto jeseni. Vycestujú na ihrisko poslednej Banskej Bystrice. Hráči Mariána Šarmíra sa aktuálne nachádzajú na piatom mieste tabuľky, na konte majú, rovnako ako Nitra, 29 bodov. Siedma Žilina má manko dvoch bodov. Prvá šestka je nesmierne vyrovnaná, veď juniorka za druhým miestom zaostáva iba o dva body. Za prvým o šesť.

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Výsledok hovorí za všetko. Chalani sa bavili futbalom. Hovoril som im, že všetko bude o prvom góle. Dali sme ho a deka z posledných zápasov z nás opadla. Mal som radosť. Stretnutie sa mohlo skončiť aj vyšším rozdielom. Za každý jeden gól sme vďační, padli po pekných akciách, za čo chalanom ďakujem. Boli sme silní s loptou na nohe, snažili sa kombinovať, aj keď terén nebol ideálny. Kombinácia sa nám napriek tomu darila, snažili sme sa hrať cez krídelné priestory, kde sme vedeli, že súper nemá až takú kvalitu."

Matúš Paukner (autor hetriku):

"Boli sme favorit. Pomohol nám prvý gól. Terén bol ťažký, takže čím dlhšie by bolo skóre bezgólové, tým ťažšie by sa nám hralo. Streleným gólom sme si však zvýraznili chuť k futbalu. Každý sme sa snažili a vo finálnej fáze si dopriali. Uhrali sme pekný výsledok. Po zlomenine nohy to je môj prvý zápas v základnej zostave, teším sa z neho. Pre útočníka je vždy skvelé, keď sa hrá ofenzívne s jednou akciou za druhou. Zápas som si užil."

Autor: Peter Žember