Spartak juniori:

Strapák – Hrebík, Oravec, Horník, Čonka – Gojkovič (30. Košťál), Mihálik (75. Dzíbela), Tomovič – Ujlaky, Gombala, Gagnon (46. Dubec)

Sereď:

Šálka – Loduha, Djiby Ba, Kmeť, Mečiar (C) – Ventúra – Laura, Jackuliak, Steinhubel (40. Morong), Čeredničenko (78. Mikinič) – Kováč (62. Medgyes)

Góly: 34. Ujlaky, 56. Dubec – 9. Kováč, 45. Jackuliak Žlté karty: 22. Gojkovič, 45. Hrebík, 63. Tomovič – 50. Ventúra, 73. Mečiar, 75. Čeredničenko, 87. Medgyes, 90. Laura Rozhodovali: Mastiš – Jankovič, Vitko
Polčas: 1:2

V trinástom kole druhej ligy západ privítali zverenci Mariána Šarmíra „doma“ v Červeníku hráčov Serede. Derby bolo poriadne vybičované. Vyše 290 divákov videlo štyri góly, osem žltých kariet, množstvo súbojov a šancí. A hlavne futbal v slušnom tempe. Mužstvá sa rozišli zmierlivo po remíze 2:2.

Juniorom prišli z hlavného mužstva pomôcť do brány Strapák, stopérsku dvojicu vytvorili Oravec s Horníkom, v strede poľa naskočil Mihálik a po polhodine hry aj Košťál. Na ľavom krídle operoval Loic Gagnon. Svoj štvrtý zápas v drese juniorky si pripísal ľavý obranca Matúš Čonka. Na opačnej strane sa v drese súpera predstavila hneď pätica bývalých spartakovcov. V základnej zostave nastúpili Djiby Ba, kapitán Mečiar a Steinhubel. V druhom polčase striedali Medgyes s Mikiničom.

Úvod stretnutia vyšiel lepšie hosťom zo Serede. V tretej minúte sa po chybe Gojkoviča rútil na bránu Steinhubel. Strapák včas vybehol a výborne zasiahol. Aktivita hosťujúceho celku pokračovala i naďalej. V deviatej minúte boli odmenení vedúcim gólom. Na Kováčovú krížnu, prízemnú strelu spoza šestnástky tentoraz Strapák nedosiahol – 0:1. Rýchly gól spartakovcov zaskočil. Prehrávali súboje a nedokázali si vytvoriť príležitosť. Tento stav trval do pätnástej minúty. Po nej začali andeli postupne preberať iniciatívu nad zápasom. Po polhodine hry stiahol z ihriska tréner Šarmír zo stredu poľa Gojkoviča, ktorý bude chcieť na svoj výkon čo najrýchlejšie zabudnúť. „Žolík“ z lavičky – Martin Košťál sa ukázal ako jeden z kľúčových. O štyri minúty prenikol do súperovho pokutového územia, pred bránou našiel Ujlakyho, ktorý hlavou nedal Šálkovi šancu – 1:1. Po vyrovnaní sa hra mierne upokojili, červeno-čírni čoraz viac hrýzli. Keď už sa zdalo, že sa do kabín bude odchádzať za vyrovnaného stavu, tesne pred polčasom to z priameho kopu zmenil Jackuliak1:2.

Do druhého dejstva vybehli andeli s jednou zmenou. Nevýrazného Gagnona nahradil vysoký Daniel Dubec. Druhé striedanie trénera Šarmíra prinieslo taktiež svoje ovocie. V 56. minúte opäť výborne zapracoval Košťál, dostal sa do šestnástky a jeho odrazenú loptu doklepol do siete práve Dubec – 2:2. Mladý útočník sa postaral o vyrovnanie a zároveň posledný gól stretnutia. Niektorí hráči Serede, na čele s Djiby Ba, pripomínali v druhom polčase skôr bojovníkov z klietky ako futbalistov. Rozhodca nemal jednotný meter, zápas mu mierne utekal pomedzi prsty. Dôkazom toho je šesť žltých kariet v druhej štyridsaťpäťminútovke. Dvadsať minút pred koncom strelil Spartak gól. Po Košťálovej štandardke sa presadil Gombala. Proti bol však postranný rozhodca, ktorý videl ofsajdové postavenie. Do konca duelu videli diváci niekoľko náznakov a akcii, ktoré gól nepriniesli. Sereď to skúšala iba z diaľky, aktívny bol striedajúci Medgyes. Jeho pokusy si cestu medzi tri žrde nenašli.
Po remíze 2:2 zostali spartakovci na treťom mieste tabuľky. S druhou Nitrou a rovnako prvou Skalicou (má zápas k dobru proti Pohroniu) majú po 25 bodov. Štvrtá Sereď a piaty Šamorín majú manko jedného bodu. Sériu bez prehry natiahli na jedenásť zápasov!
Juniori sa najbližšie predstavia v pondelok 24.10., kedy „doma“ v Červeníku privítajú od 15.30 hod béčko Slovana Bratislava.

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Takého zápasy bývajú vyhecované. Dovolím si tvrdiť, keby rozhodca od úvodu nastolí prísnejší meter, nevznikol by na ihrisku chaos. Nebudem však komentovať rozhodcov. Do súboja sme vstúpili dobre, v prvom polčase sme boli lepší s loptou na nohe. Žiaľ, nefungovala nám finálna fáza, hĺbkové prihrávky neprichádzali včas. Súper tak mohol vyrážať do protiútokov, čo sa im darilo. Dva góly, ktoré sme inkasovali, by mužstvo v druhej lige nemalo dostať. Cez polčas sme si povedali, že máme pred sebou ešte 45 minút, aby sme duel otočili. Potvrdilo sa to. Škoda, že sa nám nepodarilo streliť tretí gól. Berieme aj remízu. Natiahli sme sériu bez prehry. Navýšili sme náskok na siedme miesto. Gojkoviča som stiahol, pretože jeho prístup bol neadekvátny Spartaku Trnava. Gagnon hral zle. Chcel som dať príležitosť mladým chlapcom, pri ktorých viem, že budú behať a pracovať naplno." Erik Ujlaky (strelec prvého gólu juniorov): "Bol to ťažký duel. Vyšiel im začiatok. Málo sme ich dostupovali, nechávali im priestor. Keď sme sa dostali poriadne do zápasu, inkasovali sme zbytočný gól z priameho kopu. Trafil to však dobre. Remíza je zaslúžená. Sme zvyknutí na väčšie kombinácie, súper nás do nich nepustil. Je to pre nás najnepríjemnejší súper v lige." Daniel Dubec (strelec vyrovnávajúceho gólu): "Máme za sebou ťažký a vyhecovaný zápas. Bol o veľkom množstve súbojov, niektoré podľa mňa za hranicou, kedy rozhodca pokojne mohol udeliť červenú kartu. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza zaslúžená. V poslednej dobe, aj pre zranenie, som veľa neodohral. Nedarilo sa mi ani strelecky. Teším sa, že mi to tam padlo, zavrel som oči a, chvalabohu, lopta skončila v sieti. Verím, že presných zásahov príde ešte viac a pomôžem tak mužstvu."