Spartak juniori
2:2

Spartak juniori:

Vantruba - Hrebík, Tóth (C), Horník, Janso - Oravec (82. Gojkovič), Richnák, Tomovič - Ujlaky (79. Gombala), Yao, Bališ (65. Traore)

Góly: 20. Da Cruz, 79. Dos Santos - 34. Yao, 51. Yao ŽK: 90. Bjekič, Pončák - 13. Tomovič, 37. Richnák, 40. Tóth
Polčas: 1:1

V ôsmom kole druhej ligy západ vycestovali zverenci Mariána Šarmíra na pôdu lídra tabuľky FC ŠTK 1914 Šamorín. Dva góly Yaoa na tri body nestačili, o víťazstvo ich v závere zápasu obral Dos Santos. Juniorom prišli z hlavného tímu pomôcť pomôcť Vantruba, Horník, Oravec a Yao. Domáci sa dostali do vedenia už v dvadsiatej minúte. Skóre stretnutia otvoril Da Cruz. O štrnásť minút odpovedal pekným gólom z priameho kopu Yao. Za stavu 1:1 odchádzali mužstvá do kabín. Z nej vyšli aktívnejšie andeli, ktorých v 51. minúte potešil druhým gólom v zápase Yao. Na konečných 2:2 vyrovnával desať minút pred koncom stretnutia Dos Santos. Zverenci Mariána Šarmíra nepoznajú príchuť prehry už šesť zápasov v rade. Naposledy ich na začiatku augusta dokázala poraziť Sereď. V tabuľke si udržali šiestu priečku, aktuálne majú dvanásť bodov. Na vedúci Šamorín strácajú bodov šesť.

V deviatom kole privíta juniorka "doma" v Červeníku v nedeľu 18.9. MFK Skalicu. Súboj má výkop o 10.30 hod.

Marián Šarmír (tréner FC Spartak juniori): "Vedeli sme o silných stránkach domácich, dobre sme sa pripravili a slušne zápas zvládli. Prišli sme s cieľom prekvapiť a získať tri body. Dlho sme viedli, žiaľ, opäť sme zlyhali v koncovke. Za stavu 2:1 pre nás sme mali dve vyložené šance, po ktorých sme sa mohli tešiť. Hráči ich nevyužili a na ihrisku lídra tabuľky sme uhrali cenný bod. Chalanov musím pochváliť za druhý polčas, s prvým som nebol vôbec spokojný. Verím, že sa z neho poučíme a najbližší zápas dotiahneme do víťazného konca. Mužstvo má odo mňa pochvalu."