Spartak juniori
1:3

Spartak juniori:

Vantruba - Hrebík , Tóth, Hladík, Janso – Gojkovič, Tomovič, Košťál (46.Richnák) – Ujlaky, Yao (79. Traore), Bališ (63. Gombala)

Góly:69. Vika - 15. Yao, 87. Tomovič (pen), 90. Tomovič ŽK: 85. Angelovič, 86. Benes, 86. Hulák
Polčas: 0:1

Juniori Spartaka Trnava vycestovali v šiestom kole druhej ligy západ na pôdu nováčika do Svätého Jura. O troch bodoch rozhodli na konci duelu dva góly Tomoviča.

V bráne dostal príležitosť mladý Martin Vantruba, ktorý si svoje miesto zastal a inkasoval iba jeden gól. V 69. minúte ho prekonal vyrovnávajúcim gólom Martin Vika. Z hlavného mužstva Spartaka sa v drese juniorky predstavili aj Hladík, Košťál a Yao. Posledný menovaný otváral skóre stretnutia, keď v pätnástej minúte prekonal Hippa. Tri minúty pred koncom zápasu nariadil rozhodca stretnutia pokutový kop. Loptu na biely bod si postavil Tomovič a so šťastím poslal svoj tím do vedenia 2:1. Ten istý hráč uzavrel konečný rezultát na 3:1 pre juniorku v nadstavenom čase.

Spartakovci sa vďaka víťazstvu posunuli na siedme miesto tabuľky, na konte majú osem bodov. Šiesta Žilina má rovnaký počet bodov, ale lepšie skóre. Juniorka najbližšie privíta "doma" v Červeníku Duklu Banská Bystrica. Súboj sa hrá v nedeľu štvrtého septembra od 10.30 hod.

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Prišli sme sem s jednoznačným cieľom vyhrať a nadviazať na tri body, ktoré sme v stredu získali v Novom Meste nad Váhom. Zásluhou výborného kolektívneho výkonu sa nám to podarilo. Žiaľ, opäť sme nepremieňali šance, po prvom polčase mohlo byť 0:4 a dohrával by sa zápas. Skomplikovali sme si to, inkasovali sme po individuálnej chybe, čomu sa musíme vyvarovať. Záver sme zvládli bravúrne. Ďakujem chlapcom, že to zvládli do víťazného konca."