Belic - Lopušan, Šupka, Múdry, Jurica – Kubrický – Jastráb (64. Cisár), Šebek (64. Bošanský), Vlado, Živčic (78. Václav) – Rapavý

Spartak juniori:

Strapák – Hrebík, Hladík, Tóth (C), Janso – Tomovič, Gojkovič, Košťál (79. Dzíbela)– Traore (74. Bališ), Yao (87. Juhás), Jirka

Góly: 19. Jirka Žlté karty: 66. Janso, 79. Gojkovič
Polčas: 0:1

Úvodných pätnásť minút príliš vzruchu neprinieslo. Oba celky sa na ihrisku spoznávali a navzájom sa snažili prekvapiť nakopávanými loptami. Všetky boli nepresné a zakončenie nepriniesli. Až do devätnástej minúty. Košťál vyzval výborným passom za obranu k zakončeniu Jirku a rýchlonohé krídlo sa nemýlilo. Lobom ponad Belica otvoril Erik Jirka skóre – 0:1.

Inkasovaný gól domáci tím nezlomil, už o tri minúty mohlo byť vyrovnané. Z hranice pokutového územia, nepríjemne, pálil Jastráb. Strapák si s jeho pokusom poradil. V gólovej šanci sa v 25. minúte ocitol Yao, ktorý zakončoval po rohovom kope Košťála. Lopta len tesne minula pravú žrď. Prvé dejstvo neponúklo vyše 300 prítomným divákov pekný futbal. Väčšinu času sa bojovalo medzi šestnástkami. Do kabín odchádzali o čosi veselším krokom hráči Trnavy.

Druhý polčas bol identický ako prvý. Viac gólových šancí si však vypracovali zverenci Mariána Šarmíra. Ako prví ale pohrozili domáci hráči Nového Mesta nad Váhom, keď z takmer dvadsiatich metrov vypálil Rapavý, jeho strelu po zemi k žrdi Strapák kryl. Po hodine hry mohli spartakovci viesť o dva góly. Košťál zahral rohový kop, na ktorý si v pokutovom území vyskočil kapitán Tóth, ale trafil iba brvno. O päť minút neskôr zahrávalo Nové Mesto priamy kop. Juricov pekný pokus zlikvidoval ešte krajším zákrokom Strapák. Posledná šanca zo strany Spartaka prišla sedem minút pred koncom duelu. Bališ potiahol brejk, pred pokutovým územím prihral Jirkovi, ktorý pálil z prvej do brankára. Následná dorážka Yaoa skončila na ľavej žrdi. Záverečné minúty patrili zverencom Dušana Kramlíka. Tlak spred pokutového územia pretavili do dvoch nebezpečných striel. V 88. minúte sa ozval striedajúci Cisár. Jeho rana po zemi tesne minula Strapákovú svätyňu. Keďže bola tečovaná, Nové Mesto zahrávalo rohový kop. Po ňom vyťažil zo skrumáže Rapavý, spoza šestnástky mieril tesne vedľa. Záverečný tlak spartakovci s vypätím všetkých síl ustáli a pripísali si prvé tri body v sezóne.

Defenzíva na čele s Matejom Strapákom, ktorý sa blysol najmä pri priamom kope Juricu, fungovala dnes výborne. Dvojica Hladík - Tóth dirigovala zadné rady. Obrana si poradila s každou nakopnutou loptou. Ak nejaká prešla, zlikvidoval ju Strapák. V strede poľa sa s loptou na nohe bavil Tomovič s Gojkovičom, ktorí ťahali mužstvom smerom dopredu. Ofenzívu slušne podporoval na krídle neúnavný Oliver Janso. Kompliment za dnešný výkon si ale zaslúži celé mužstvo. Na ihrisku nechali všetko, hlavne srdce. Tri body sú zaslúžene. Verme, že rovnako na jar, aj v tejto sezóne sa juniorom podarí práve víťazstvom v Novom Meste nad Váhom odštartovať ďalšiu, dlhú víťaznú šnúru. Získané body budú môcť andeli potvrdiť v nedeľu 28.8., kedy vycestujú do Svätého Jura.

Marián Šarmír (tréner Spartak juniori): "Z oboch strán to dnes nebolo pohľadné, ale my sme neprišli hrať pekný futbal, prišli sme uhrať tri body, ktoré nám v predchádzajúcich zápasoch utiekli. Po taktickej stránke to chalani zvládli veľmi dobre, za čo im ďakujem. S výsledkom som spokojný. Verím, že táto výhra chlapcov nakopne a odštartovali sme nejakú víťaznú sériu. Na ihrisku bojovali, nechali tam srdce, vytvorili si šance, zaslúžene sa radujeme z výhry. V prvom zápase v tejto sezóne sme nedostali gól, čo je veľké pozitívum. V obrane nám pomohol Hladík, ale nielen on, všetci chalani si siahli na dno svojich síl a dotiahli to k trom bodom.“