Greif – Pliatsikas (46. Lády), Laczkó, Kurčík, Kotula – Scott, Rigo – Pinte (82. Morócz), Cleber (58. Šefčík), de Sa – Oršula

Strapák – Hrebík (88. Gojkovič), Tóth (C), Oravec , Janso – Richnák, Tomovič, Mihálik – Traore (56. Ujlaky), Yao, Bališ (83. Gombala)

143

Rozhodovali:

Ziemba, Ličko, Poracký
Polčas: 0:0

Domácemu trénerovi Jánovi Kozákovi ml. prišla z hlavného tímu pomôcť štvorica Pliatsikas, Scott, Oršula a bývalý hráč Spartaka Trnava Cleber Silva. Marián Šarmír mal v základnej zostave rovnaký počet hráčov z A – tímu andelov. V bráne Strapák, v obrane Oravec, v strede poľa Mihálik a na hrote útoku Privat Yao.

Červeno-čírni vstúpili do zápasu aktívne a už v druhej minúte sa mohli radovať z vedúceho gólu. Tóthovu šancu po štandardke brankár Greif pohotovo zlikvidoval. V úvodných pätnástich minútach zdobili hru oboch celkov viaceré nepresnosti. Spartakovci to skúšali rýchlymi akciami po krídlach cez Bališa a Traoreho, no ich centre nenašli adresátov. V 36. minúte sa do zakončenia dostal Bališ, typicky potiahol zľava loptu do pokutového územia, ale Greif bol na mieste a jeho obstrel na vzdialenejšiu žrď kryl. V medzihre zverenci Mariána Šarmíra na ihrisku jasne dominovali a dostávali sa k čoraz viacerým možnostiam. Chýbala iba lepšia koncovka. Úvodný polčas uzavrel dobrou šancou Yao, ktorého na hranici pokutového územia našiel Janso. Útočník z Pobrežia Slonoviny z otočky pálil tesne nad domáci bránu. Mužstvá odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

Začiatok druhého dejstva vyšiel takisto lepšie hráčom z malého Ríma. Vedúci gól mal na hlave Tóth, ktorý po centri Bališa tesne minul. Na najväčšie šance čakala vyše stovka divákov až do sedemdesiatej minúty. Privat Yao sa rútil sám na Greifa, no tesne pred jeho zakončením mu loptu vypichol jeden z vracajúcich sa obrancov. O dve minúty neskôr pohrozil po prvý raz v zápase domáci celok. Z priameho kopu dal Strapákovi zabrať striedajúci Šefčík. V 75. minúte vyskúšal šťastie po zemi Mihálik, mieril tesne vedľa. O ďalšie štyri minúty zakončoval Janso, ľavý obranca pálil spoza šestnástky do Greifa. Päť minút pred koncom zápasu centroval Ujlaky do pokutového územia, Gombala sa naťahoval za loptou ako mohol, ale tá ho tesne minula.
Za niekoľko premárnených gólových šancí prišiel tvrdý trest. Belasým vyšiel protiútok, ktorý potiahol Šefčík, pred bránou našiel De Saoa, ktorý z prvej pálil iba do žrde, ale z následnej dorážky nedal Strapákovi šancu 1:0. Červeno-čírni sa až do záverečného hvizdu nepoložili. Práve naopak, bojovali a v nadstavenom čase boli, zaslúžene, odmenení vyrovnávajúcim gólom. Yao zabojoval o loptu, poslal ju do pokutového územia, kde si nabehol Janso a Greif nemal nárok – 1:1.

Počas celého zápasu fungoval výborne stred poľa, ktorý smerom dopredu riadil s chuťou hrajúci Tomovič, bol pri všetkom podstatnom. S loptou na nohe prevyšoval väčšinu hráčov. Smerom dozadu vládol na ihrisku Richnák. Dvojica sa výborne dopĺňala a na hre andelov to bolo cítiť. Kompliment si však zaslúži celé mužstvo, ktoré nechalo na ihrisku srdce a v závere sa po zásluhe radovali z gólu. Tri body im dnes zmarila iba slabá efektivita. Šancí si vypracovali neúrekom.

Najbližší zápas čaká juniorov o týždeň v nedeľu, keď od 10.30 hod privítajú na „domácej“ pôjde v Červeníku hráčov Formát Martin.

Filip Tomovič (hráč Spartak juniori):

"Išli sme sem, samozrejme, s cieľom vyhrať. Herne sa nám aj darilo, ale hlavne v prvom polčase sme nedokázali premeniť veľké množstvo príležitostí. Napriek tomu, že Slovanu prišlo pomôcť viacero posíl z áčka, herne nedominoval. Zahodené šance nás mrzia. V druhom dejstve sa hra mierne vyrovnala, Slovan pohrozil najmä po štandardných situáciách. Inkasovaný gól nás nezlomil. Chvalabohu za remízu, aj keď priebeh celého duelu sa niesol v našej réžii. Verím, že sa v najbližšom zápase budeme radovať už z víťazstva."