Diskusné fórum


Téma: Optimalizacia nakladov

Ako si predstavuje vedenie spoluprácu s fans

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
1 2 >
19.07.2017, 07:30

prihlásiť/registrovať
Správy Ekonomika Šport Život TV program Počasie Horoskopy Cestovanie
Bratislava
16°C
|
Dušana
streda 19. 7.
dnes, 00:00
Ekonomika
Vladimír Poór ide rozpredať svoje impérium, vrátane Spartaka Trnava

Čínska investičná skupina CEFC naďalej skupuje firmy na Slovensku a Česku. Najnovšie sa podľa našich informácií zamerala na spoločnosti z portfólia trnavského oligarchu.

Počas mečiarovskej privatizácie v 90. rokoch bol jedným z vyvolených, ktorý sa dostal k štátnym podnikom za výhodných podmienok. Teraz, po viac ako dvadsiatich rokoch, sa chce veľkopodnikateľ Vladimír Poór stiahnuť z veľkého biznisu.

Podľa dvoch od seba nezávislých zdrojov trnavský oligarcha rokuje s čínskou investičnou spoločnosťou CEFC o predaji svojho hlavného portfólia, a to železničiarskych opravárenských podnikov (ŽOS) v Trnave a Zvolene (ŽOS Zvolen spoluvlastní s podnikateľom Alexejom Beljajevom, pozn. red.).

K ŽOS pridá aj Spartak

Súčasťou obchodu by mal byť aj futbalový klub Spartak Trnava, ktorý Poór ovláda už viac ako dve desaťročia.

„Celá transakcia stojí momentálne na cene. Poór žiada privysokú cenu za svoje ŽOS-ky. Číňania nie sú ochotní zaplatiť toľko, koľko požaduje, pretože firmy budú potrebovať ďalšie investície do modernejších technológií,“ prezradil jeden zo zdrojov pre Aktuality.sk.

Pokiaľ sa podarí celý obchod dokončiť, tak nepôjde o prvú investíciu CEFC na Slovensku či Česku. Číňania v posledných rokoch už urobili v tomto regióne viacero významnejších akvizícií. Napríklad kúpili polovicu J&T Finance Group, administratívne centrum Florentinum, Pivovary Lobkowicz či futbalový klub Slávia Praha.

Vlani dokonca zástupcovia CEFC pri jednaniach so slovenskou vládou verejne deklarovali, že chcú investovať do slovenskej ekonomiky, pričom ich zaujímajú predovšetkým odvetvia strojárstva, energetiky, logistiky alebo cestovného ruchu.


11.07.2017, 21:13
Som zvedavy, o kolko kusov sa preda menej permanentiek, najma kvoli prikazu, kupit si iba na zapad.


1. Majiteľom klubu FCST je podnikateľ Vladimír Poór.
2. Vladimír Poór je/bol vlastníkom resp. spoluvlastníkom podielov vo viacerých firmách.
3. Ktorá firma, a.s, s.r.o s nejakým podielovým vlastníctvom podnikateľa Vladimíra Poóra je/bola úspešná?
4. Prečo by mala byť akurát a.s. Spartak Trnava pod vedením Vladimíra Poóra úspešná?
Pozn.: štátne dotácie, eurofondy, štátne zákazky ... samozrejme len v prípade strany Smer vo vláde, tvoria zisky. Nič iné.
25 rokov neúspechu by pochopil aj blbec, že robí niečo zle. Jedine, źeby mu to vyhovovalo.


Čítal som na internete rozhovor s p. majiteľom ST. Boli to len útržky z jeho rozhovoru. Som realista a teda rešpektujem fakt, že máme majiteľa p. Poóra, ale taktiež neskáčem z tohoto faktu od radosti. Že ak majiteľ klubu má k fanúšikovi postoj - keď chceš prídi- keď chceš neprídi, zaobídeme sa aj bez teba je to pekne na hovn.. Minulú sezónu som 100 km dochádzal do Trnavy spolu so svojím synom a neraz aj s dcérou, pritom futbal bol z našej strany strašný. V článku som sa dočítal, že za to mohli zranenia a nasadzovanie mladích hráčov. Také zbagatelizovanie problémov celej sezóny - od majiteľa klubu - paráda. Fanúšik nemal čo pomáhať, on si dosť vytrpel pri sledovaní futbalového zápasu. Kde zobral 40 nespokojních fanúšikov? To sú len tí, ktorí majú potrebu vnútornú frustráciu z dlhodobého účinkovania ST nejako vyventilovať. Že pri tom nadávajú - každý sme nejaký. Prečo neokomentoval fakt, že posledné návštevy sa motali okolo 1 500 ľudí.
Je pokrytecké, keď sa napíše koľko sú náklady na futbal, ale zároveň sa nepíše koľko sú zisky z celej City arény, myslím tým včetne celého obchodného centra. Nikomu nezávidím, ale prečo stále ten postoj ukrivdeného spasiteľa. Stále vyplakávanie ako sa dopláca na Spartak. V článku nezazneli taktiež žiadne ambície smerom do budúcna, len suché konštatovanie, že s titulom opäť nerátame. To my všetci vieme, nepovedal nič nového, ale keby sa vyjadril aspoň v tom zmysle, že káder sa budú snažiť udržať, skvalitniť, dať mu čas a konečne v nejakom horizonte dvoch troch rokov snažiť sa získať pre Trnavu titul. Nič nič nič pozitívne.
O mňa a moju rodinu ako fanúšikov, zabojoval p. majiteľ úplne na doraz.


So všetkým súhlasím. Všetko čo spomínal v tom rozhovore v súvislosti so Spartakom sú nezmysly. Zas na druhej strane, jeho slová už po tých rokoch nemajú žiadnu váhu. To znamená, že aj keby neviem čo nasľuboval, realita bude iná. Ale on reagovať musel, aby sa lepšie predávali permanentky, tak zo seba spravil toho bláznivého Trnavčana ako sa sám nazval, ktorému nikto nepomohol, ani mesto, ani fans. To je totálny výsmech a facka všetkým verným. A samozrejme, nám 40-tim, čo ho verejne kritizujeme musel dať najavo, ako ho "nezaujímame." Kvôli tomuto celý článok aj vznikol. To, že má prázdny štadión, na to už nereagoval. Keby som aj uvažoval nad tým, že pôjdem na futbal, nemal by som z toho žiadny pôžitok. Z víťazstva sa už nejaký čas neradujem lebo nič nezaručuje.


04.07.2017, 17:58
Príde čas, keď bude stačiť aj západná tribúna. Potom všetci pochopia, načo boli postavené ostatné. Mimochodom, dobrý článok je na sport24.aktualne.atlas.sk . Celé Slovensko musí pochopiť, že zmrzlinár nemôže byť majiteľom ST !!!


04.07.2017, 16:41
Tu vobec nejde o optimalizaciu, otvorena severna tribuna je lacnejsia ako fanklub. Lahko si vedenie spocitalo sezonu bez pokut. Vedia ze fanklub sa nezorganizuje na zapadnej. A o fanklub im vobec nejde.


Zvyk. Ale keď naozaj treba šetriť, tak nech sa šetrí. Keď by sme po skončení budúceho ročníka boli prví, tak sa budem na zápasy pozerať aj z hajzla. Bude mi to jedno.


02.07.2017, 20:06
kurňa už tuším aj to svetielko na konci tunela zhaslo ! a já som tak stále veril a dúfal že bude lepšie !


40 rokov chodím na severnú, 30 rokov si kupujem permanentku.3 roky na západnej počas rekonštrukcie som nemal pohodu. Teraz , keď mi idete prikázať, že na sever nemôžem chodiť, tak sa na vás asi vy...... Smajlík


HT s tym tiez suhlasim ale s tym klub nic neurobi len musime tych fanusikov nejako vychovavat a podla mna sa urobilo velmi vela lebo uz to nie je take ako v 90 tich rokoch. je to lepsie a klub sa musi s fans jednoducho spojit a riesit to. inak sa to podla mna neda. ale riesit to tak ze zavreme stadion je hodne zla cesta. moj otec ma naucil chodit na Spartak a ja to chcem naucit syna ale nie takto. kotol nepatri na zapadnu a hlavne ja musim cakat na ostatnych ci pride 3000 ludi ktory maju chut obit kompromisy a kupia si listok na zapad alebo vychod kde im to klub umozni aby som sa tam nakoniec dostal ja so synom. aj tak by som sa dostal na miesta ktore mam naozaj rad az ked pride7000 divakov aby otvorili cely stadion. navo tie stadiony stavame? len na to aby si niekto povedal ze vybudoval stadion ktory je zialbohu prazdny. smutneeeee


No v podstate tým, že zatvoria ostatné tribúny a donútia fanúšikov ísť napr. na západnú, kde nie sú zvyknutí alebo im chýba pohľad z vrchu alebo sa im skrátka nepáči sedieť vedľa tzv. „trénerov,“ ktorí od prvej do poslednej minúty len hulákajú a urážajú dokonca i vlastných hráčov, potrestajú tých posledných čo majú ešte chuť tam v tomto štandardnom režime ísť. Nestačí, že je slabý futbal, že sme na tom ako klub strašne a nič nefunguje, nakoniec sú obmedzovaní aj fanúšikovia, ktorí im zostali. Táto stratégia ako ušetriť kde sa dá, je preto úplne kontraproduktívna. Taký typický trnavský nápad. Namiesto toho, aby angažovali poriadnych hráčov a investovali do úspechu, aby ľudí na futbal čo najviac navnadili a presvedčili všetkých, že to bude tentoraz iné, idú na úsporný režim. Keby sa neviem ako darilo a Poora by osvietilo, pri prípadnom návrate ľudí na štadión by boli v nevýhode práve tí poslední čo stále udržiavajú v sebe nádej na lepšie časy a napriek všetkému si kúpia permanentky aj tam, kde nechcú.


HT
01.07.2017, 22:24
K analýze optimalizácie nákladov, pre vyváženosť diskusie, treba pomenovať okrem kritiky šetrenia klubu (alebo čo ich k tomu vedie) tiež debatu o tom koľko peňazí fanúšikovia vyhnali nadarmo z pokladnice klubu tým, že sa nezmestili do kože. Pretože s hráčskou úrovňou klubu by mala rásť i tá fanúšikovská. Ak sa niekto zleje, vytrhá sedačky, rozbije fanúšikovi súpera hubu, nie je miera fanúšikovania. To mi ako celoživotnému spartakovcovi tiež vadí.


01.07.2017, 23:00
stadion je prazdny, klub moze rozkvitat do krasy Smajlík


Jasné.To je ďalšia úspora!


Ak chceme šetriť tak hrajme napr.za denného svetla.V taliansku a Nemecku sú bežne zápasy o 15,00 hod len na bohumilovanom Slovensku hráme aj v novembri o 19,00 aj neskôr.Za socíku sme sa smiali z toho že sa nesmelo hrať pri umelom osvetlení,okrem medzištátnych zápasov.A malo to čosi do seba.Nuž počítajme!!!!


1 2 >
Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípradoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.

aktuálne na spartak.sk