Diskusné fórum


Téma: Senica - Spartak

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
1 2 >
26.5.2017, 20:32
Plne chápem ako to Marián myslel. Tá situácia ohľadom výjazdu do Viedne bola čitateľná čo sa týka počtu fanúšikov pre výrobcu a distribútora tričiek, ale pre naše vedenie klubu to bola situácia, na ktorú reagovalo amatérsky a ak vôbec nejako. Javí sa mi, že práca s fanúšikmi je nulová a pritom v normálne fungujúcich kluboch sa problémom a s tým súvisiacimi pokutami snažia predchádzať. Marián uviedol nejaký príklad, ale určite sú aj iné možnosti. Len niekto vo vedení klubu by musel začať rozmýšľať. Napr. za Vlaska sme dostali 150 000 € a teraz na pokute mínus 80 000 €, dva zápasy dištanc bez divákov, Európa pohár čiže 2x cca 5 000 divákov X 7 € vstupné = 70 000 €. Suma sumárum peniaze za Vlaskov prestup sú v p..i. Takto sa robí futbal v Trnave. Je rok 2017 a vedenie klubu by sa malo zamýšľať a pochopiť, že latka je nastavená tak - každá urážka nejakej rasy alebo náboženskej skupiny bude tvrdo finančne potrestaná. Tvrdé jadro fans Spartaka je také aké je a kotol má tiež svoje pravidlá. Tí chalani sami od seba určité veci vo fandení meniť nebudú. Preto je len a len na vedení klubu, aby s fans pracovali, rešpektovali ho a hlavne s ním viedli dialóg. Plakať nad pokutami je neskoro a používať to ako argument, že to zapríčiňuje nedostatok financií v klube je neseriózne. Najvyše ma ale baví, že my si tu o tom píšeme, zamýšľame sa nad tým ale tí, ktorím prislúcha niečo s danou vecou robiť mlčia. Ak sa daný problém nevyrieši je jasné, že od teraz sme v hľadáčiku UEFA a pokuty a sankcie budú sprevádzať náš klub pri Európskych zápasoch.


haus 1,

ja som nemyslel násilie, alebo iné nezmyselné činy. Ale pokiaľ sa vyskytne takáto situácia a očakáva sa zvýšený počet našich fanúškov na zápase riadenom UEFA, bolo si treba uvedomiť, čo sa bude skandovať, aké pesničky a aké slová. Slovo jude sa tam vyskytuje pričasto. My vieme, že to nemyslíme nejako protižidovsky, ale jednoducho to patrí k fotbalovému zápasu Spartaka a jeho súpereniu so Slovanom.
A ten autobus som myslel tak, že keby zaplatili lídrom kotla tú cestu a lístok, tak by to vedenie stálo približne 1 000 Eur. Som presvedčený, že keby vedenie klubu vysvetlilo lídrom kotla, čo hrozí a čo sa stane, tak títo chalani by skandovanie dokázali uregulovať a nestalo by sa to, že desiatky tisíc Eur zhltla pokuta a ďalšie desiatky tisíc zhltne neúčasť divákov na dvoch domácich zápasoch, keď sa znovu kvalifikujeme.
Opakujem, že tí, ktorí majú tento klub na starosti boli povinní toto nebezpečenstvo predvídať, boli povinní tiž predídať následky a boli povinní sa pokúsiť tomu zabrániť. Ja verím, že trnavský fanúšik by dôvody pochopil a na ten jeden zápas sa vyvaroval používať slovo jude.
A tiež som presvedčený, že páni z UEFA si ochotne zgustli na klube z východnej Európy a s radosťou ušetrili peniaze, ktoré minú pre svojich.


Jono -a inak si zdravý? S touto svetovou informáciou si sa mal pochváliť na stránkach belasých strapiek, tam by to ocenili.
Inak môžem potvrdiť, že sme so si tvoju neúčasť všetci všimli a veľmi nám chýbaš. :-)


25.5.2017, 15:42
Ja som zdravý, ale o duševnom zdraví tých čo tam ešte chodia celkom oprávnene pochybujem...


25.5.2017, 13:56
Nechýba len Jono, chýba tam ďalších 5 - 10.000 ľudí. Keď to nikomu nevadí, prosím. Mne osobne to už tiež nevadí, tiež tam už nechodím. A to som tam chodieval pravidelne od roku 1968. Možno tiež nie som zdravý, mám na to už vek ...


25.5.2017, 10:38
Kazdy fanusik si ma uvedomit co je este fajn a co je uz za ciarou. A nie aby este nad jeho spravanim mal mat dohlad klub.Teraz mam na mysli bitky po Viedni, skandovanie a hlavne potycku po zapase s rakuskymi usporiadatelmi a policajtami. Bol tam zdemolovany dokonca aj automat na napoje. Ale stalo sa a nezaplatil to fanusik ale klub a trest ma klub a nie fanuskovia. Plati to, ze kvoli par hlupakom financne trpi klub a aj my ostatni fans (pokuta 80 tis a 2 zapasy bez divakov v EL).


25.5.2017, 14:52
asi sa tentokrat s tym co pises da suhlasit, aj ked podla tvojho opisu to tam bolo maso, pritom vacsina ludi ani nevedela, ze sa okrem pokriku nieco udialo. nezhodneme sa ale v tom, ze klub prisiel o 80 litrov. klub pracujuci dlhodobo v nutnom minime by z tych 80 000 nevidel ani trt.


25.5.2017, 17:21
Ekonóm-plánovač nám to objasnil!!!!


25.5.2017, 09:48
1marian1.mohol, by si vysvetliť.že ako si to myslel s tým, že vedenie mohlo to očakávať a vyslať autobus s chalanmi, zaplatiť im cestu a vstupenku. to má vedenie vysielať na každý zápas mimo Trnavy, alebo zahraničia autobus s chalanmi, ktorí urobia poriadok s našimi fans. v našom sektore ?


1kocur1,

aj ja som tam bol a tak súhlasím s Tvojimi slovami. Ale by sme mali tiež povedať, že Viedeň nás stála aj kopu peňazí, ktoré sa dali využiť lepšie.
Nikdy mi nenapadlo, že naše narážky na nášho hlavného historického protivníka pre jeho židovský pôvod, tak rozzúri UEF - u.
ale zároveň dodávam, že naše slávne vedenie mohlo toto očakávať a urobiť protiopaatrenia. Ako som už kedysi napísal, stačilo vyslať autobus s chalanmi, ktorí majú vplyv v kotle, vysvetliť im situáciu, zaplatiť im cestu a vstupenky a bol by pokoj. Žiaľ, konečný výsledok je nielen pokuta, ale aj dva zápasy bez divákov a tým aj strata ďaľších príjmov. Stále tvrdím, že majiteľ má slabších spolupracovníkov. Podľa mňa by to chcelo ľudí v strednom veku, manažérov jazykovo zdatných a dobre sa orientujúcich vo fotbalovom prostredí.

A aj Tvoje posledné vety tnú do živého. Keby sa to stalo skutočnosťou, možno by došlo aj k zmiereniu medzi fanúšikmi a ich návrat na tribúny. Všetci by sme si mali uvedomiť, že na štadión sa nechodíme pozerať na majiteľa, ale na Spartak a tomu pomáhať zo všetkých síl.


24.5.2017, 19:48
Nedalo mi a pre peknú spomienku som si pustil cca 10 min. zostrih nášho fandenia vo Viedni proti Austrii. Opäť som mal na tele zimomriavky a tí ktorí boli vo Viedni vedia o čom píšem. Takto dokážu fandiť iba južania ( balkánci ), srbi, gréci, turci a ukázali sme že aj my. Schválne, pustite si ten zostrih. Viem, že Nestor nebol na lavičke Austrie, keď sme s nimi hrali, ale som presvedčený, že výjazd do Viedne a aj odveta v Trnave zanechala aj v rakušákoch hlboký dojem. Odtiaľ a od nich mal Nestor správy o trnavskom fandení a našom štadióne. Nestor je Srb. Môže bývať kde chce, môže mať meno zmenené na aké chce, ale vždy to bude povahou Srb. V tom ako sa fandí (fandilo) v Trnave (a pritom dlhodobo nenáme žiadne úspechy) je niečo balkánske. Myslím si, že to je jedna z vecí, ktorá ho oslovila, aby prijal ponuku od FC ST.
Možno že je dobre , že tréner je zo zahraničia a nebude zaťažený slovenským prostredím. Nech Nestor ukáže čo v ňom je. Tajne dúfam, že má rozhľad a hlavne dobré kontakty, ktoré napomôžu pri posilňovaní kádra mladými perspektívnymi hráčmi (určite to bude zase v rámci finančných možností ST - nečakám nejaké ohromné navyšovanie rozpočtu). Nestor vie, že v prípade vybudovania fungujúceho a úspešného klubu, by mohol pri zápasoch doma či vonku (aj v Európe) rátať s 12tym hráčom a jeho vernosťou. Na Slovensku sú kluby, ktoré môžu mať X titulov a to v rade, ale fanúšika nebudú mať nikdy, a keď tak smiešneho. Nechajme sa prekvapiť.
Túto sezónu už nejako doklepeme, takže v sobotu na Z. Moravce.


23.5.2017, 21:53
Na Spartak už nechodím a v piatok som po mnohých rokoch nevidel zápas Spartaka. Veríte, že mi to vôbec nechýbalo? Hlavne keď som si pozrel výsledok. V sobotu večer som zapol HUSTE, ale po pár minútach som to vypol. Obdivujem ľudí ako Fulham, mne to pripadá ako samotýranie. On má možno permanentku od VP zadarmo, ale ja by so ju nechcel ani tak. Na Spartak ešte dlho nepôjdem, ak začnú niečo hrať tak vyskúšam návrat k HUSTE-mu. Ak by to náhodou mysleli vážne, tak sa zariadim.


24.5.2017, 09:19
Permicu si kupujem za svoje. Chodime partia hore na vychodnu.


Fulham,

Ja rešpektujem Tvoje názory, si predsa tiež homo sapiens a bolo by veľmi zlé, keby si nekriticky preberal cudzie myšlienky. Ale aj tak mi chýba v Tvojich príspevkoch viac kritiky vedenia. Veď predsa mi naspodu sme úpadok nášho klubu nezavinili. Určite sme zajedno v tom, že sme sklamaní. Po poslednom kole príde nový tréner, bude obmena kádra, ale vzťahové problémy ostávajú.

Fulham,

musel by sa stať veľký zázrak, aby sa to vrátilo do starých koľají. Teda aspoň takých, ktoré by nám zabezpečili aspoň ten pohár. Ale iste uznáš, že to je už málo. Spartak sa musí vrátiť na špicu a aj získač titul.. To je naša jediná šanca.
A na záver. Želám Ti veľa zdravia a pekné leto. Keďže nehráme pohár, máme dosť času na oddych. A písal som to úprimne, bez postranných úmyslov.


23.5.2017, 14:07
kazdy clovek so zdravym usudkom prestane chodit na ten odpad co beha po ihrisku a prispievat V.P. tymi par drobnymi. ti co nosia dres Spartaka nie su hodni ho nosit. nemaju v sebe nic co by ich robilo futbalistami. vedenie ma daleko od fungujuceho vedenia. len slepy nevidi vsetko co sa deje. ti co pisu ako budu chodit na futbal a podobne... 20rokov chodime a stale sme na smiech. z roka na rok je to horsie a horsie... a lepsie to nebude. na co sa ma ist fanusik pozerat? na to ako si vitaz africkeho pohara nevie spracovat loptu? na to ako si nevedia ligovi hraci prihrat na 2metre? na to ako bez zivota a chuti behaju po ihrisku? na to aby sa pozerali na Mira ako je znechuteny z toho co vidi? aj stacilo za tie roky. ziadna koncepcia, progres, ziadna buducnost, stale to iste odpadlici ktorych nikto nechce pridu sem oblecu si dresy a buchaju sa do prs aki su spartakovci. ani jeden z nich ale nie je. na co ist na futbal? na tu radu pri jedno bufete? na 3eurovu cigansku alebo hnusny corgon? na co tam vlastne chodit? robia dobre ti co prestali lebo toto nema nic spolocne s futbalom, so Spartakom a zabavou.
takze tot moj nazor....


23.5.2017, 12:40
Marian, ja nepíšem preto, lebo ma nebaví stále reagovať a vyvracať polopravdy a vyložené klamstvá, ktoré šíria mládenci na facebookovskej diskusii a zaťahujú ich aj sem. Som sklamaný z tohtoročného umiestnenia, asi ako každý fanúšik ale teším sa na novú sezónu. Radosť z futbalu a zo Spartaku mi nepokazí nič. Budeme mať nový realizák, prídu nové tváre, už sa neviem dočkať. A samozrejme s permanentkou Smajlík


Ty si mal v poslednej dobe radosť z futbalu a zo Spartaka ? To si myslel vážne ...? Tak si asi jediný ( okrem vedenia )


23.5.2017, 13:24
Smajlík a ja, ze chybaju argumenty. ono to len panka prestalo bavit. Smajlík


23.5.2017, 14:22
Už konečne prestaň!!!!!!!!!


Dobre, aj keď sú fanúškovia rozdelení na dve časti, ale pozrite sa, kde sme sa dostali. takúto apatiu som nepredpokladal ani v najhoršom sne. Toto je asi to dno, kde sme teraz. Sedem príspevkov a keď ani fulham nepíše, tak je naozaj zle. Je to v p..i.


23.5.2017, 07:14
naopak brat Slovak, ked nepise fulham, je to vyborne.


1 2 >
Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípradoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.

aktuálne na spartak.sk