Ženy a žiačky vo výsledkoch

FK Dúbravka ženy - FC Spartak Trnava ženy A 0:4 (0:3)
Góly: Augustovičová, Schwarzová, Vargová, Minarovičová
SPARTAK: Imreová - Eckerová, Valentovičová, Schwarzová (46. Minarovičová), Šulíková, Paveleková (C), Lukačiková, Vargová, Kreutzová, Jankechová (70. Baránková), Augustovičová (53. Zošiaková)
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): "V 4.minúte zápasu sme sa dostali do vedenia po dôraznom dosledovaní lopty v šestnástke súpera. Tento gól nám však ako keby ublížil a ďalšia dvadsať minútovka nebola podľa našich predstáv. Dievčatá sa nevedeli dostať do tempa, strácali ľahké lopty a niektoré situácie riešili zle. Súper to nevyužil, práve naopak, po štandartnej situácií v 30-tej minúte sme zvýšili naše vedenie. Dievčatá si začali viac veriť, spresnili prihrávky a ukázali niekoľko kombinácií, ktoré volali po góle, ale nám sa podarilo vsietiť už len raz. Do druhého polčasu sme nastúpili ako vymenení, ako keby došlo k uspokojeniu a dievčatá nedôrazne bránili. Na začiatku druhého polčasu nás dvoma vynikajúcimi zákrokmi podržala naša brankárka Imreová a nebyť jej, súper by skorigoval výsledok. Pre dievčatá to bola výstraha a potom už súpera nepustili doslovne k ničomu. Kombinovali a dostávali sa do sľubných šancí na vsietenie gólu, ktorý sa nám podarilo vsietiť už len raz. S výsledkom som spokojný, aj s prístupom dievčat, ukázali kolektívny výkon, pomáhali si, držali spolu a povzbudzovali sa. Dievčatám gratulujem."
Poradie: 3. miesto, 36 bodov, skóre 61:5
Najbližší zápas: Nedeľa 7. mája 2017 16:00 FC Spartak Trnava ženy A - NMŠK 1922 Bratislava (Slávia)

OFK Dunajská Lužná ženy - FC Spartak Trnava ženy B 1:2 (1:1)
Góly: Adámiková - 2x Richnáková
SPARTAK: Nádaská - Hesková (68. Žiaranová), Žgančíková, Švajdová (C), Bednáriková, Stegmannová, Práznovská, Valentová, Richnáková, Marková (46. Šimončičová), Šimurdová (85. Jurišová)
Igor Švajda (trénier žien Spartaka B): "V úvode zápasu viedli domáce hráčky gólom z rohu, keď sme nezachytili strielajúcu súperku. Tento moment dievčatá nezložil, hra sa vyrovnala, výsledkom čoho boli šance, ktoré ostali nevyužité. Vyrovnať sa nám podarilo až v závere polčasu. Do druhého polčasu išli dievčatá s vedomím že môžu získať svoje prvé víťazstvo na jar. Súperovi odchádzali sily a tak sme mali viac z hry. Víťazný gól strelila Lucia Richnákova v 73. minúte z priameho kopu peknou strelou ponad múr. Chcem vyjadriť spokojnosť s tromi bodmi a víťazstvom, ktoré tieto mladé hráčky poteší a povzbudí do ďalších zápasov. Teší ma, že dievčatá bojovali a boli lepšie ale hra nebola podľa mojich predstáv. Boli málo dôrazné v osobných súbojoch a v šestnástke."

FC Spartak Trnava ženy B - TJ Kopčany ženy 7:0 (4:0)
Góly: 3x Práznovská, Šimurdová, Nádaská, Stegmannová, Žgančíková
SPARTAK: Šimončičová - Hesková (65. Valentová), Žgančíková, Švajdová (C), Bednáriková (80. Holcová), Stegmannová, Nádaská, Práznovská, Žiaranová (52. Marková), Richnáková (46. Švikruhová), Šimurdová (75. Poláková)
Marián Kováčik (asistent trénera žien Spartaka B): "V zápase sme chceli potvrdiť úlohu favorita, čo sa nám aj podarilo a strelili sme rýchly gól. Aj potom sme na ihrisku dominovali a vytvárali si dostatok šancí. Škoda že dievčatá niektoré situácie riešili zbrklo alebo sa zamotávali do vlastných kľučiek. V niektorých fázach našej útočnej hry sme boli až moc statickí. Chýbala mi lepšia ponuka miesta pri našich kombináciách a trošku viac kľudu pri rozohrávke. Aj napriek tomu sme počas celého zápasu dosiahli sedem gólov, ktorých však mohlo byť oveľa viac. Pri ťažších súperoch sa nám toto môže vypomstiť a aj preto spokojnosť prejavujem len nad troma bodmi a dosiahnutým výsledkom. V predvedenej hre je stále čo zlepšovať. Aj napriek miernej kritike, dievčatám gratulujem k trom bodom. Sú mladé, získavajú skúsenosti a toto víťazstvo si zaslúžili."
Poradie: 9. miesto, 11 bodov, skóre 21:40
Najbližší zápas: Nedeľa 7. mája 2017 11:00 FC Čaka - FC Spartak Trnava ženy B

FC Union Nové Zámky žiačky - FC Spartak Trnava žiačky 4:2 (3:1)
Góly: 2x Retkéšová, Mazúchová, Šumová - 2x Cepková
SPARTAK: Merčiaková - Hornáčková, Čambalová, Pivarčiová, Tanečková (C), Trajlínková, Baránková, Karabová, Bajerová, Cepková, Šimalová, Mrázová, Uváčková, Marková, Harajová, Prokešová
Pavol Strmenský (tréner žiačok Spartaka): "O výsledku prakticky rozhodol úvod zápasu. Dievčatá začali proti kvalitnému súperovi s prílišným rešpektom, bez odvahy a dôrazu. Nové sily, sebavedomie a nádej na dobrý výsledok prišli tesne pred prestávkou, keď sa nám podarilo po rýchlom protiútoku znížiť. Po prestávke dievčatá nastúpili ako vymenené. Zrazu boli rýchlejšie a dôraznejšie a i napriek ďalšiemu inkasovanému gólu z pokutového kopu sa stále snažili o čo najlepší výsledok. Z viacerých nebezpečných akcií sme však nakoniec dokázali úspešne zakončiť iba jednu a možno remízový zápas sa tak nakoniec skončil našou prehrou."

FK Senica žiačky - FC Spartak Trnava žiačky 0:5 (0:2)
Góly: 4x Cepková, Strmenská
SPARTAK: Prokešová - Hornáčková, Čambalová, Tanečková, Pivarčiová, Bajerová, Baránková, Trajlínková, Uváčková, Karabová, Cepková (C), Merčiaková, Mrázová, Strmenská, Šimalová, Harajová
Pavol Strmenský (tréner žiačok Spartaka): "Od začiatku zápasu sme sa presadzovali dôrazom v osobných súbojoch a kvalitným prechodom do útoku, kde sa úlohy zakončovateľky majstrovsky zhostila Natália Cepková. Musím pochváliť všetky hráčky za koncentráciu a nasadenie počas celého zápasu."
Poradie: 4. miesto, 24 bodov, skóre 80:22
Najbližší zápas: Piatok 5.5.2017 16:30 FC Spartak Trnava žiačky - FK Duslo Šaľa žiačky (Slávia)