Ženy a žiačky víťazne v Dunajskej Strede, juniorky podľahli Svätému Juru

FC DAC 1904 Dunajská Streda ženy - FC Spartak Trnava ženy A 1:4 (0:2)
Góly: 71. Študentová - 29. Schwarzová, Eckerová, 67. Gajdová, 79. Paveleková
SPARTAK: Imreová - Eckerová (75. Augustovičová), Valentovičová (55. Zošiaková), Schwarzová, Šulíková, Paveleková (C), Lukačiková (76. Baránková), Minarovičová, Vargová, Gajdová, Jankechová
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): "Do zápasu sme vstúpili trochu zakríknuto a preto prvých dvadsať minút to bol medzi šestnástkový futbal. Prihrávky ako aj obchádzanie súpera sme robili pomaly, boli sme málo dôrazní, a zo súpera sme mali zbytočný rešpekt. Nechávali sme mu dostatok priestoru a na ihrisku sme sa na začiatku doslovne hľadali. Vyšli nám však v prvom polčase dve štandardné situácie a dostali sme sa do dvoj gólového vedenia. V druhom polčase sme boli lepším tímom, podarilo sa nám dať ďalšie góly ale taktiež sme aj zbytočne inkasovali. Aj napriek výsledku to nebol ľahký zápas, pričom Dunajská bola viac menej vyrovnaným súperom, ktorý sa snažil hrať vyrovnanú hru. U dievčat mi chýbajú niektoré schopnosti, na ktorých musíme na tréningoch popracovať. Ak chceme napredovať a byť silnejší, takéto zápasy musíme zvládať bez problémov. Dievčatám gratulujem k trom bodom. Získali ich zaslúžene."
Poradie: 3. miesto, 39 bodov, skóre 65:8
Najbližší zápas: Nedeľa 21.5.2017 16:00 FC Spartak Trnava ženy A - ŠK Vrakuňa Bratislava

FC Spartak Trnava ženy B - ŠK Svätý Jur ženy 3:5 (2:1)
Góly: 2. a 65. Richnáková, 25. Šimurdová - 44. Beňová, 48. a 72. Sobolová, 73. Ďurkovská, 87. Kadlubcová
SPARTAK: Prokešová - Bednáriková, Šimončičová, Žgančíková, Švajdová (70. Holcová), Stegmannová, Nádaská, Práznovská (63. Valentová), Hesková, Richnáková (83. Jurišová), Šimurdová (83. Marková)
Igor Švajda (tréner žien Spartaka B): "Od začiatku zápasu dostala príležitosť v bráne ešte len žiačka Zuzka Prokešová, ktorá si svoj ligový debut odbila v minulom duely s Čakou, kde striedala zranenú brankárku. Myslím si, že svojím výkonom nesklamala. Na súperky sme vybehli hneď od začiatku, výsledkom bol vedúci gól Richnákovej už v 2. minúte. Ďalší zásah pridala pätičkou Anna Šimurdová v 25. minúte. Zdalo sa že vedenie udržíme do konca polčasu, ale hráčky hostí znížili minútu pred hvizdom. Úvod druhého polčasu začali lepšie hosťujúce hráčky svojim vyrovnávajúcim gólom v 48. minúte. Ešte raz sme sa dostali do vedenia gólom Richnákovej v 65. minúte. Pre zdravotné problémy musela odstúpiť jedna z tvorivých hráčok Práznovská a následne sa zranila skúsená stopérka Švajdová a to bol začiatok našej prehry. Svojim nedôsledným bránením, stratami istých lôpt a zbytočných chýb v našej hre nastal chaos, čo súper dokonale využil a troma gólmi dokonal obrat výsledku. Mrzí ma, že dievčatá napriek tomu, že dali tri góly nedotiahli zápas do víťazného konca."
Poradie: 9. miesto, 11 bodov, skóre 25:48
Najbližší zápas: Sobota 20.5. 2017 15:00 TJ Sokol Bodíky ženy - FC Spartak Trnava ženy B
FC DAC 1904 Dunajská Streda žiačky - FC Spartak Trnava žiačky 1:6 (0:2)
Góly:Bederková - 3x Cepková, Trajlínková, Bajerová, Kissová (vlastný)
SPARTAK: Prokešová - Hornáčková (C), Čambalová, Tanečková, Pivarčiová, Bajerová, Trajlínková, Cepková, Karabová, Uváčková, Mrázová, Harajová, Kolláriková, Táčovská
Pavol Strmenský (tréner žiačok Spartaka):"Obojstranne výborný zápas na novej umelej tráve. V prvom polčase sme sa dokázali presadiť dvoma gólmi zo štandardných situácií. V druhom sme hneď na jeho začiatku zvýšili naše vedenie na 3:0. Domáce hráčky sa i napriek nepriaznivému stavu nevzdávali a vypracovali si niekoľko sľubných náznakov šancí. Po jednej z nich a faule v pokutovom území nasledoval pokutový kop, ktorý domáca hráčka nepremenila a následne po rýchlych protiútokoch sme v krátkom časovom slede dvoma gólmi definitívne rozhodli o našom zaslúženom víťazstve. Predviedli sme našu typickú kombinačnú hru a veľmi dobré individuálne výkony v obrane."
Poradie: 3. miesto, 30 bodov, skóre 94:24
Najbližší zápas: 21.5. 2017 14:00 FC Spartak Trnava žiačky - Spartak Myjava žiačky