Ženské tímy a ich víkendové zápasy

FC Spartak Trnava ženy A - ŠK Vrakuňa Bratislava ženy 0:0
SPARTAK: Imreová - Valentovičová, Schwarzová, Šulíková, Minarovičová, Paveleková (C), Vargová, Zošiaková, Jankechová, Baránková (46. Eckerová), Augustovičová (32. Kreutzová)
Marián Kováčik (tréner žien Spartaka A): "Zápas sa musel divákom páčiť. Hlavne v prvom polčase sa útoky striedali na oboch stranách a obe družstvá sa snažili dať prvý gól. Priebeh prvého polčasu bol vyrovnaný. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívnejšie, súpera sme fyzicky unavili a boli sme dominantnejší v strede ihriska. Chýbala nám však pred finálna a finálna fáza a nedostávali sme sa do zakončenia tak ako by sme si to predstavovali a boli tak úspešní. Chýbala mi tam väčšia dôraznosť. Dievčatám nie je čo vyčítať aj keď sa nevyhli chybám, ktoré vyplynuli z hry, ale nikto výrazne nesklamal. Takéto zápasy potrebujeme hrať častejšie, aby sme sa ich naučili dotiahnuť do víťazného konca."
Poradie: 3. miesto, 40 bodov, skóre 65:8
Najbližší zápas: Nedeľa 28. mája 2017 14:00 FC Spartak Trnava ženy B - FC Spartak Trnava ženy A
TJ Sokol Bodíky ženy - FC Spartak Trnava ženy B 5:4 (1:3)
Góly: 4. Horváthová, 46. Teknosová, 64. a 73. Hobotová, 89. Ághová - 20. Jurišová, 34. Stegmannová, 40. Marková, 74. Richnáková
ŽK: 89. Nádaská
SPARTAK: Nádaská - Bednáriková, Šimončičová, Žgančíková, Holcová, Stegmannová, Práznovská, Šimurdová (75. Mrázová), Richnáková, Marková, Jurišová
Igor Švajda (tréner žien Spartaka B): "Zápas dvoch odlišných polčasov, kto hral so silným vetrom, ten dominoval. V prvom polčase sme začali s vetrom my a prvých dvadsať minút bolo strašných. Prvý gól padol už v 4. tej minúte do našej siete. Potom sa hra vyrovnala a dievčatá začali hrať svoju hru a zachytávať rozohrávku domácich, čoho výsledkom boli tri góly. Polčas 1:3 pre nás. Začiatok druhého polčasu sme nezachytili a súperky vďaka našej nesústredenosti, hneď z prvého útoku znížili na 2:3. Po našich chybách postupne Bodíky preberali iniciatívu a dvoma gólmi išli do vedenia. V 74. minúte sa nám podarilo vyrovnať a zápas začal naberať na intenzite, lebo obidva tímy chceli vyhrať. Šťastnejšie boli domáce hráčky, ktoré minútu pred koncom dali víťazný gól z trestného kopu. Ako pozitívum hodnotím počet strelených gólov do súperovej brány, keď sme dali viac než jeden gól v zápase. Bohužiaľ negatívnou stránkou je naše bránenie, sústredenie sa na hru a zlepšenie rozohrávky, na čom musíme ešte pracovať na tréningoch."
Poradie: 9. miesto, 11 bodov, skóre 29:53

FC Spartak Trnava žiačky - Spartak Myjava žiačky 2:1 (1:0)
Góly: 13. Cepková, 50. Karabová - 58. Jánošková
SPARTAK: Prokešová - Hornáčková, Čambalová, Tanečková, Pivarčiová, Bajerová, Baránková, Trajlínková, Cepková (C), Karabová, Uváčková, Mrázová, Harajová, Kolláriková, Táčovská, Kormúthová, Krchnáková, Kolesíková
Pavol Strmenský (tréner žiačok Spartaka): "V prvom polčase sme držali súpera na dištanc. Ovládli sme stred poľa a naša prevaha vyústila do úvodného gólu z pokutového kopu. V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Súper nás pritlačil ale stále sme hrozili nebezpečnými protiútokmi. Vypracovali sme si dve, či tri čisté gólové príležitosti, z ktorých sme žiaľ premenili iba jednu. Následne sa súperovi podarilo znížiť, ale víťazstvo sme si už nenechali vziať."
Poradie: 3. miesto, 33 bodov, skóre 96:25
Najbližší zápas: Nedeľa 4. júna 2017 14:00 FC Spartak Trnava žiačky - FC Nitra žiačky